Strumfi de iulie-august 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Lavi,

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Buna dimineata la toata lumea,
Ingrid a mea se trezeste de trei zile la 6am urland cat o tine gura (noi dormim impreuna). Nu prea reusesc sa o fac sa taca pentru o perioada de timp (cred ca in jur de 10 minute. Se incovoie de spate si urla. Bebelusii vostri fac asta?

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Uite Lavi, iti pun eu poze noi:

www.flickr.com/photos/22361756@N03/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

[quote]Originally posted by cristina26

Buna dimineata la toata lumea,
Ingrid a mea se trezeste de trei zile la 6am urland cat o tine gura Bebelusii vostri fac asta?


Da, cristina, si al meu face la fel, doar ca noaptea, pe la 2-3. Nici io nu stiu ce are!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

quote:
Originally posted by cafera

Uite Lavi, iti pun eu poze noi:

www.flickr.com/photos/22361756@N03/

Mamica de printese




Esti o mamica tare norocoasa cu asa fete dulci si frumoase Imi place tare mult si coltul de verdeata Ce mai, ai bun-gust, te vad cu ochii mintii o femeie rafinata si cred ca fetele te mostenesc

Cristina, Violeta daca crizele astea de plans se petrec dupa un "orar" atunci eu zic ca e doar o faza. Nu e nimic de speriat. Asa facea si a mea, numai ca se intampla ziua si era treaza.

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Multumim, Lavi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

quote:
Originally posted by cristina26


Ingrid a mea se trezeste de trei zile la 6am urland cat o tine gura (noi dormim impreuna). Nu prea reusesc sa o fac sa taca pentru o perioada de timp (cred ca in jur de 10 minute. Se incovoie de spate si urla. Bebelusii vostri fac asta?



cristina, iris face asa de vreo 5 luni si nu doar la 6 dimineata. pediatrul a zis ca nu stie de ce face asa, ca el nu vede nimic la examenul clinic. ea face si inainte sa adoarma, si se calmeaza cateodata imediat cum o iau in brate, cateodata dupa cateva minute bune. in prima faza am crezut ca e de la dinti, dar ea in continuare nu are nici unul. daca gasesti explicatia pentru ingrid, te rog sa o impartasesti, poate ma luminez si eu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diane_dun spune:



Lavi, esti tare draguta ca m-ai chemat "la apel", multumesc mult si fetele frumoase. Am intrat un pic in umbra, dar citesc in continuare si mai ales, admir strumfii si ma bucur de progresele lor. Si mie-mi lipsesc postarile fetelor de care ai amintit tu si in plus, de ale lui cris_m, vecina mea de cartier (ce mai faceti?). M-am delectat privind-o pe micuta Lorina, care s-a facut domnisoara si merge, e o papusa cu ochi mari si frumosi! Am trimis pe mailul comun linkul catre site-ul de poze al Danutei mele.

mamiCamelia, bine ai venit!

Alinutzaa, bine ai revenit si felicitari pentru indemanarea in ale administrarii topicului!

Am mai admirat si alte poze, cu minuni mici de sunflower, Luna, mamiCamelia, cristina26, Lia, Alinutzaa, mi_a, alina.a, panda77, karligutza, loredana_76.

Stefania, si Dani a mea e la fel in ultimul timp, nu prea mananca, desi in rest e vioaie si nu par s-o supere dintii. Vreau sa-i fac o urocultura, sa exclud varianta asta. Sunteti tare frumoase in poze, se vede cu ochiul liber iubirea dintre voi.

ioanaiub, multumim pentru cartile lui Jamie!

Felicitari strumfilor care au inceput sa mearga sau sa vorbeasca!

Dani creste (mai mult cu aer si tzitzi), papa totusi iaurt cu cereale, fructe asa s-asa, legume mai bine nu. La 8 luni avea 7,100 kg si aprox 73 cm. Este foarte activa, se citeste permanent curiozitatea in ochii ei, exploreaza neobosita toata casa (se taraste pe burta cu o viteza de necrezut). Este foarte mamoasa, se lipeste toata de mine cand are ocazia. Ma straduiesc cat pot sa-i dezvolt independenta, am mutat-o la ea in camera si desi se trezeste relativ des, ma tin tare si nu o iau cu noi in pat decat pentru lapticul de dimineata. Referitor la vocabularul ei, nu prea am cu ce sa ma laud, suntem inca la silabe disparate gen ga, ba, ma. Nu ma ingrijorez, fiecare copil are ritmul lui.

Va doresc o seara buna si o noapte linistita!

Am editat o mica "scapare" gramaticala.


Mami de Dani (1 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

i_ulia scaunul il iau cu 150£ cu tot ce trebuie. In ro era aproximativ 180£.

Si matei se trezeste uneori tipand dar se calmeaza repede.

fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catralu spune:

Buna mamici si bebici!

Multumesc celor care ne-au scris urari de sanatate!Azi implinim 8 luni,suntem relativ bine(avand in vedere ca saptamana trecuta am luat un virus la stomacel si ne-am chinuit cu vomitat,urgenta la spital,perfuzii si alte necazuri).Nu prea vrem sa mancam(joia trecuta aveam 9 kg inainte de virus,acum probabil am mai slabit un pic),dar suntem fericiti ca a venit si in Canada(in sfarsit!!!)primavara si putem iesi afara.
Stam din nou pe burtica si destul de bine in fundulet fara sprijin,insa tot nu avem voie sa fim luati de sub-brat din cauza operatiei.
O sa imi fac timp saptamana asta sa citesc ce am pierdut si sa vad poze de bebici frumosi.
Va pupam pe toti!

Mergi la inceput