Strumfi de iulie-august 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza si de la noi!sa aveti o saptamana frumoasa!
ce faceti de Paste? acasa sau in vacantza?

Paste fericit si oua tari!!!!


www.petitieonline.ro/petitie/memoriu_privind_adoptiile_in_romania_prin_modificarea_legii_273_2004-p04160042.html" target="_blank">petitie -aberanta modif. la legea adoptiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

si retroactiv, felicitari pt Anya si pt bebeii care au implinit ieri neste lunishoare!

Paste fericit si oua tari!!!!

www.petitieonline.ro/petitie/memoriu_privind_adoptiile_in_romania_prin_modificarea_legii_273_2004-p04160042.html" target="_blank">petitie -aberanta modif. la legea adoptiilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Salutare

Lavi piciul a dormit ok. Dupa ce ultima oara s-a trezit pe la 23.30, am reusit sa il adorm destul de repede si dupa aceea pana la 8 dimineata a fost liniste si pace.

De Paste noi o sa stam acasa. Nu am facut niciodata Pastele aici, in fiecare an ne-am dus fie la parintii mei, fie la socri. Anul asta insa...ne-am hotarat sa nu, pentru ca vacanta de Paste e oricum destul de scurta si ca sa plec cu piciul trebuie sa iau o gramada de bagaj, mancare, etc. Plus ca ar trebui sa mergem in vizite si pe la diverse alte rude (matusi, bunici, etc) si ii dam copilului peste cap programul de masa si de somn (ca piciul asa functioneaza:orice noutate este mai buna decat masa si somn). Asa ca anul asta o sa vopsesc oua pentru prima oara in viata mea.

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Salutare! Ne-ati uitat,nu-i asa? Rusine sa-mi fie ca nu scriu mai des dar zau daca stiu cum sa fac sa prind 5 minute la calculator. Cu cititul insa stau foarte bine pt ca atunci cand Matei al meu doarme si eu trebuie sa stau langa el( caci altfel se trezeste evident) citesc de pe ipod insa e tare incomod sa scriu de pe el.

In primul rand LA MULTI ANI!!!! sarbatoritilor de ieri, de azi, de maine, din fiecare zi ce mai!

Noi suntem in Anglia acum unde e frig si vant, cu toate astea nu am vazut inca vreun copil cu caciula! In rest sunt bine imbracati, in ditamai gecile de iarna. Drumul pana aici a fost cel mai groaznic de pana acum. Voi cum va descurcati cu copii in masina? Matei nu se linisteste decat cu sanul, ceea ce in Romania e mai usor de facut, dar aici trebuie sa stau cu centura in spate. In plus am si scaun de 9-18 kg adica cu fata la directia de mers, deci nu ma pot apleca peste el asa cum faceam la scoica. M-a disperat! La un moment dat a plans vreo 5-10 minute( asta e foarte mult la noi) si i-a curs putin sange dinttr-o nara. M-am speriat rau de tot! a mai patit cineva asa? e posibil sa se fi zgariat el cand nu eram atenta?

MamiCamelia si eu imi iau tot scaun din lemn, e vorba de cel de la stokke? tripp trapp se numeste. Eu am asteptat babyexpo fiind chitita sa-mi iau inglesina dar in seara dinainte m-am razgandit si am decis sa-l iau pe cel de la stokke. Insa in Ro e foarte scump si vine fara accesorii. Dar il consider o investitie pe termen lung, am auzit de oamenii care inca il folosesc dupa 25 de ani.

Uitam sa ma laud! Matei a zis mama! Chiar daca era cam suparat cand a spus-o si de fapt era mammmamamm eu m-am bucurat nespus! Mai zice si diverse alte "cuvinte" gen bab, nep, apa, aba....tot felul de combinatii. Si am inceput si exercitii de taras! Eu imi doresc mult sa se tarasca inainte sa mearga, unul din motive fiind cel dat de mamicamelia. Acum insa face mai mult ca un virmisor. Nu se ridica cu totul, ci se intinde pe-o parte, se sprijina in picior ca sa-si ridice fundul si sa inainteze putin. dar perseveram, il motivam cum putem si vom reusi.

O sa pun si poze noi curand ca mi-am luat un aparat nou, care nu ma ajuta deloc sa fac mai putine poze( de la cateva sute pe luna am ajuns la cateva sute pe saptamana)


fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Lavi, mersi de raspuns! Nu trag concluzii pripite, am sunat la laborator si mi-a zis ca e in faza de antibiograma. Asta inseamna, in general ca e infectie urinara si depisteaza antibioticele la care e sensibil si alea la care e rezistent. As vrea sa fie concluzie pripita! Poate e, s-au mai vazut cazuri, dar m-as mira. Pe de alta parte, insa, cumva m-ar linisti, adica as intelege episodul de febra mare inexplicabil de spatamana trecuta...Ufff, tare greu!
Alina/anya pupici nenumarati si multumesc mult!
Fianna, pup viermisorul tau dragalash!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

neatza si de la noi!sa aveti o saptamana frumoasa!
ce faceti de Paste? acasa sau in vacantza?

Paste fericit si oua tari!!!!


www.petitieonline.ro/petitie/memoriu_privind_adoptiile_in_romania_prin_modificarea_legii_273_2004-p04160042.html" target="_blank">petitie -aberanta modif. la legea adoptiilor




noi dupa Paste, adica marti, vrem sa mergem pentru cateva zile la Sovata, impreuna cu niste prieteni, au si ei doua fetite ... am facut rezervare la Hotel Danubius, cred ca va fi frumos. prietenii nostri ar fi vrut sa mergem la Vatra Dornei dar am ales Sovata pentru ca e mai aproape si ar fi fost pacat sa pierdem timpul pe drum ...

votati pentru noi www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=14" target="_blank"> aici ("DavidsiMara") si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank"> aici ("labotez"). va rog nu confundati cu "labotez1"


noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

hello!

asa cu intarziere, la multi ani si numai ganduri bune pentru alina/anya!

am citit tot, dar azi zici ca am pacla in creier. eu sunt extrem de meteodependenta, la noi bineinteles ca iar e innorat si sta sa ploua si a mai fost si luna plina azi noapte si am dormit pe sponci. asa ca nu am retinut mai nimic, in afara de:

fianna, si eu tot trip trap iau, tocmai pentru ca il pot folosi pana cand va sta pe scaun normal. sper sa ajungem saptamana asta sa il cumparam, ca am tot asteptat sa stea iris ceva mai bine in fundulet (pana acum i-am dat sa manance in scoica). aici e cam 170 de euro, ceea ce nu mi se pare cu mult mai scump decat polly sau alte scaune de masa mai fatoase. tu cu cat il iei in gb?

editez, ca gresisem pretul la scaun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:



Am intrat si noi sa spunem repede La multi ani frumoasei noastre mamici Alina/Anya. Pupici multi!

La multi ani si strumfilor ce se sarbatoresc azi.

Revin ca am treaba multa la serv.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Salutare si de la noi,

Nu am mai intrat de mult pentru ca C. ma tine super ocupata.
Sunt extenuata nu doarme deoc bine noaptea. De mancat nu prea mai mananca. I-au iesit dinti si tot am spus ca e din cauza dintilor dar sincer imi fac griji. Miercuri ma duc cu ea la medic sa vedem daca are ceva la urechi.
Mananca foarte putin iar eu nu am asa de mult apte desi ea pare satisfacuta. Nu stiu ce sa mai inventez sa o fac sa manance.
In rest musca tot ce prinde, patrueaza casa de a un cap la altul, se ridica in picioare se loveste si plange, e foarte mamoasa si pe zi ce trece o iubesc si mai mult.
Gata ca m-am plans destul, ma duc sa coitesc din urma.

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Violeta acum am inteles, eu tin pumnii sa nu fie nimic
Anya si multe si te rugam sa ne mai arati niste pozici cu frumoasele tale
Stefania am vazut pozici mai noi si tare mult imi place www.flickr.com/photos/balexandre/2425188553/" target="_blank">asta
Diane, Vive, Nikole, Lia, Jadi, Diana, Petra, AndreeaC mai spuneti-ne cate ceva si nu ne suparam daca ne mai aratati si poze
Fianna nu te-am uitat Felicitari pt "mama"

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput