Strumfi de iulie-august 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Si mie mi se pare din ce in ce mai greu sa imi pastrez calmul cand face prostioarele de zi cu zi. Deja ma pufneste rasul cand suna sotul de vreo 'nspe ori pe zi si intreaba: E cuminte Deni?? Pai cine a mai vazut copil cuminte la varsta asta? Si eu incerc ca si voi sa vorbesc calm cu ea pentru ca nu sunt de acord cu tipatul la copil. Ce sa inteleaga la varsta asta? Imi amintesc ca ma uitam la nasa mea si ma gandeam ca eu nu o sa tip niciodata la fiica-mea cum facea ea. Si cand imi mai vine si mie sa mai tip la ea imi amintesc ca m-am jurat ca eu nu o sa procedez asa, si ma calmez.

Si eu ma gandesc ca o bona la un bebe de varsta asta ar trebui sa aiba mare rabdare mai ales cu un copil ce ii e strain. Dar sunt sigura ca exista si asemenea persoane.Totul e sa cauti pana gasesti.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletz


www.traduceri-rapide.cabanova.ro" target="_blank">traduceri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

buna ziua!
cafera m-ai inebunit cu fetele tale,super elegante si frumoase foc.
luna multam de info,mi-au prins tare bine,ma duc sa caut si eu(binenteles la unguri)
mami de denis cel cuminte,eu zilnic imi reprosez ca nu am rabdare cu copilul,desi nu ridic tonul,nu o trantesc Doamne fereste!pur si simplu o las cu jucariile 10 min cand simt ca o iau razna si ma duc la calculator,rasfoiesc o revista de moda sau altceva....stiu cum e dar am noutati pt tine cica mai dureaza
afara la noi e un soare nebun(dupa ce a plouat de a rupt) asa ca ma duc....suspans....unde oare...in gradina!

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

a re-inceput votarea,bulina e www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Buna dragele mele,
Va invit la o cafea.
Eu nu stiu ce sa fac cu micuta mea ca se trezeste de 4-5 ori pe noapte. Dar acum e a doua noapte in care incepe sa planga necontrolabil pt 1-2 minut. De obicei o iau si o pun in pat la ea, dar cand se vede singura in pat o apuca si mai tare plansul. Eu am pierdut batalia cu dormitul separat. M-am decis sa merg sa dorm cu ea in camera de langa camera ei, pentru ca imi era tare greu sa tot urc si sa cobor scarile de fiecare data cand se trezea. Nu inteleg de ce tot plange. De racita inca mai e racita, ii curge nasul si tuseste destul de mult (deja avem saptamana). Ziua o pun in leagan si asa doarme cele doua somnuri de zi in leagan.
Karligutza sper sa ajung si eu in Ro prin septembrie sa iesim toate la parc.
Cafera scumpa foc printesa ta.
Luna1 ti-am admirat si frumusetea ta.
Eu nu cred ca copii la varsta asta sunt rai. Ei acum descopera lumea, uneori este fustrant pentru noi pentru ca nu putem sa ii intelege ce vor. Mie mi se pare o perioada atat de frumoasa. De fiecare daca cand sunt fustrata ma gandesc ca intr-o zi o sa imi aduc amite cu drag de aceste clipe. Cum zice si al meu: " perioada asta e scurta, curand iti vei dori ca Ingrid ca fie atat de dependenta de tine". Eu zic sa ne bucuram de fiecare minut, aceasta e cea mai frumoasa perioada a vietii noastre.

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Salut.

Am citit si va scriu si eu dilema mea, poate va ajut. Eu ma intreb si acum daca mofturile lui Stefan (care are 5 ani) sunt de rautate sau de "o testez pe mama"/"ma testez pe mine"/"sunt cel mai ce si, prin urmare, pot orice" etc (daca ati sti cate circumstante atenuante inca ii mai gasesc!!!)

Clar, ale unui pustiulica de 9 luni nu pot fi decat de "hai sa vad si eu, lumea asta, ce e...!"

(acum citesc "Totul se intampla inainte de 6 ani" ( Simo). Poate m-oi elucida cu copilul cel mare si sa nu mai repet greselile cu cel mic. (sigur, o sa fac altele, de asta nu ma tem; pai nu ziceam noi cand eram gravide ca nu vrem sa fim mame perfecte?!)

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Alina.a, Cristina, va multumim pentru laude.


Fug si eu in gradina, ca e o vreme superba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiCamelia spune:

Buna dragelor. ite ca mai sunt si eu pe aici ziua, nu doar noaptea ca liliacu'. copilul meu n-a vazut parcul azi. M-am luat cu treaba( daca mi-ati vedea casa ati zice ca mint),singura acasa parca merge mai usor aspiratorul. Am o veste: soacra ne-a luat teren in jurul bucurestilor, la vreo 25 km la Corbu... cica zestre pt Luca,.. o sa pun poze sa-l vedeti pe "pamantul " lui... in vreo 2 ani speram si noi la o gradina pt bebe . Invidiez pe cafera care tocmai a iesit in gradina... Luca meu descopera in fiecare zi cate o priza. Asta e...

Camelia
http://www.flickr.com/photos/bebeluca/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by mamiCamelia
Invidiez pe cafera care tocmai a iesit in gradina...

Camelia
http://www.flickr.com/photos/bebeluca/



Nu ma invidia pe mine, intrucat gradina mea e in primul an de amenajari si mai amult de lucru. Dar poti sa o invidiezi pe Alina, care are o gradina superba si mai are si loc de joaca pentru Elisa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Alina.a, de cand doream sa-ti spun ca mi-a placut tareeeeeee mult cum era imbracata Elisa pentru intalnirea cu locul de joaca. Eleganta si frumoasa! O adevarata domnisoara pe care-mi place sa o admir de fiecare data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiCamelia spune:

Iulaug cum fac sa postez si datele lui Luca Matei in lista? Am mai incercat dar am repetat-o pe toata si parca n-as vrea sa gresesc iar.
Datele lui sunt: Luca Matei Stefan, 14.07.2007, 10.35 a.m, 2.750 kg, 50 cm - mamiCamelia


Camelia
http://www.flickr.com/photos/bebeluca/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

cafera, multumesc pentru chemarea la rampa .
Eu azi m-am ocupat cu smotrul asa ca nu prea am nimic interesant de spus. Pe Ilinca o chinuie dintii nr. 7 si 8 asa ca...refuzuri la mancare, bale, agitatie, somn intrerupt.
Abia astept sa ies si eu maine cu rolele, sper, daca e vreme buna. Ii iau pe amandoi iubitii mei si mergem la plimbare, dar eu o sa profit mai mult, hi-hi .Asa, ca si cadou pe care mi-l fac de ziua sotului .

Panda, fudula mamica a domnitei www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007

Mergi la inceput