Strumfi de iulie-august 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

He he, Oana ce dragut.
Multumesc de idee, asta apropo de curatenie, dar am impresia ca in setarile mele exista un automatic restore bifat by default, ca altfel nu imi explic de ce eu o trimit in recycle bin si houseworku' tot acolo

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Nonna eu cred ca poate face temperatura de la lipsa de apa (n-as numi-o inca deshidratare in sensul propriu insa da de sete fie-mea face buzele uscate si cam se incalzeste).

Eu o scot pe orice vreme. Mai ales cand trebuie sa-l duc pe Cosmin la scoala la 8,30 dimineata (cand sotul intra in tura de dimineata devreme) n-am ce face. Iarna, vara, ploaie etc. Binentels o protejez cat pot. Cat despre plimbare da tind sa o scot cam pe orice vreme mai putin vant foarte tare cu ploaie caci nu vad sensul.

Am vazut pozici cu Sabina, foarte frumoasa, ce sa zic si eu tot pe parul ei invidioasa. Mai ales ca avem si noi o prietena fetita din pozicile de pe Flickr in poza cu Adelise care are parul super lung si are doar 10 luni.

Ioana eu care n-am raportat atat timp greutatea pentru ca nu scadeam dimpotriva ajunsasem la 58 sapt trecuta raportez fetelor ca grupul de slabit functioneaza. Am slabit 1 kg intr-o sapt. Cam ata se slabeste in medie daca respecti lista cu alimente permise sau nu. Deci am 57 kg. Pana plec in Franta vreau 53 kg.

Va pup merg la nani.



Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

gata Oano, am rezolvat si cu curatenia!

valen? bucuresti, bucuresti? sau fusuresti?
gabiarama?
jadi au trecut mai mult de 3 capitole de cand nu ai mai zis nik pe aici...
simo cum e vremea pe la Iasi? mai vino vara pe la noi, Simono draga!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Luna, m-ai facut curioasa cu kilogramul pierdut intr-o saptamana. Felicitari! Daca poti sa-mi spui lista de alimente, cantitatile si orele la care mananci, iti raman un om inadorat pe viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by cafera

Luna, m-ai facut curioasa cu kilogramul pierdut intr-o saptamana. Felicitari! Daca poti sa-mi spui lista de alimente, cantitatile si orele la care mananci, iti raman un om inadorat pe viata.

Mamica de printese


greseala? sau intentie?
inadorat? indatorat? Lorinaoo111111111 hai cu dictionaru' mai aproa'

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

beyyyy, voi de ce nu dormiti la ora asta?
eu inteleg, nu-s normala, dar voi?

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

quote:
Originally posted by karligutza

beyyyy, voi de ce nu dormiti la ora asta?
eu inteleg, nu-s normala, dar voi?

karligutza
sunt mamica Adelutei





Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimi, strumfarieeee! O cafelutza? Poftiti!
LMA cu intarziere la toti gheorghii de ieri. Mi-am dat seama tarziu ieri, desi si sora mea e georgeta, si nasa si unchiul meu
Nonna, am scris acum cateva pagini ca si laur a facut febra 39 cu 4 fara alt simptom si l-au vazut o gramada de doctori, a facut si urocultura si sumar de urina, l-au vazut si in gat, urechiuse, tot. Concluzia: ori o viroza rebela care se manifesta doar cu puseu de febra, ori rubeola, adica un eventual debut de boala a copilariei, ori o mica infectie urinara care se poate "autorezolva", daca bb are imunitatea buna. De la dinti a zis ca sigur nu e 39. De la dinti cica pot face 38, 38 cu putin, dar nu 39...de chestia cu apica nu au zis. Multa, multa sanatate si sa nu fie nimic!
Fetele, am cateva intrebari...
Prima: voi le faceti compot la bbei? Si daca da, indulciti cu glucoza?
Face careva tratament cu peritol la copilash? Mie mi-a zis sa-i fac cura de 21 de zile pentru ca are greutate mai mica decat normalul (8 kg la 8 luni si 1 sapt), pentru eruptie dentara, pentru somn linistit (ca are cearcane) etc. Ce ziceti?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by cristina26
quote:
Originally posted by karligutza
beyyyy, voi de ce nu dormiti la ora asta?
eu inteleg, nu-s normala, dar voi?

karligutza
sunt mamica Adelutei



Ingrid; filmuletul lui Ingrid
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul


ia uite cum ati aparut de dupa colt, de dupa perdele.... stateai ascunsa si la un moment dat, ai scos nasucul aici ... (la voi e o scuza, voi abia erati la ceaiul de la ora 5?) ce mai face Ingridutza? s-a facut vreme buna de stat prin gradina? ce animalute/pasari mai aveti pe acolo? cum reactioneaza Ingrid la ele? Adeluta cand vede porumbeii pe jos, si-apoi luandu-si zborul rade fara oprire! iar cand vede catelusi, e toata o vorba! "hm! hm! hm! .... hmmmmmmmmm" cam asa face

p.s. buna dimineata!

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna dimineata!

Mai, mai, ce Karliguta pe metereze. Asa da. Cat despre ce am scris eu acoloooooooo, merci de ajutor. Bag seama ca vrei sa-ti fiu si tie indorata pe viata.

Eu la ora aia leganam copil in carut, pentru ca Alexi nu a vrut sa doarma in camera ei si am facut imprudenta sa le las pe amndoua la Ilinca. Gogo, sensilila din fire si cu somnul fin, nu a suportat fosnaielile Alexiei si, uite-asa, mi-am petrecut noaptea leganand.

Mergi la inceput