Strumfi de iulie-august 2007 (76)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

servus fetele

Sunflower eu pe Medeea o scot afara pe orice vreme dar nu mai doarme decat o ora , he,he ce vremuri

Mychy imi pare rau sa aud de voi si atatea boli, sanatate multa

Carla e super Sabina si imi place de perisorul ei, probabil ca noua ne v-a fi cam greu sa taiem motul, ca nu prea avem ce

fug ca e scandal mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Gabi, multumesc mult, mie perisorul ei imi da mare bataie de cap, ma plangeam pe aici ca i-am taiat bretonul de 2 ori si nu-mi place cum ii sta, asa ca de data asta sper sa rezist eroic pana creste cat sa nu-i intre in ochi. Am incercat sa i-l prind cu agrafe, cu elastic, cu bentita, basmaluta, le da jos pe toate si le baga in gura sau le arunca, dupa caz. I-am dat cu geluri si ceara de par, degeaba, in disperare de cauza i-am dat cu panadol sa fac un experiment, pe ala si-l linge ca e dulce . Ce mai, problema mare . Mi-e si rusine sa ma plang de astfel de lucruri, cand sunt altele cu probleme mai mari.

Noi plecam la mare in 5 mai, ne place sa facem sarbatorile acasa, asa a fost mereu, si ne place sa plecam dupa ce se termina toata nebunia. Sper sa avem vreme buna si sa putem dormi si noi si Saby in aceeasi camera, sa nu ne deranjam reciproc.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiCamelia spune:

Mersul cu spatele "se pune". Daca nu sunt racusori poate au ascendent in rac, nu?... oricum se pune...parerea mea
Loriana si noi avem masina de servici dar tot am luat scaun ca era s-o patzim urat cand avea bebe 4 luni.Noi avem o dacie amarata Noroc ca era in modulul de carucior, fixat "artizanal" in centura masinii.
In plus lasam de ceva vreme scaunul in masina si nu li l-a furat ...pana acum.
BebeLuca e intr-o faza de "eruptie dentara" ceva de speriat. Azi am dat de al 6 lea . Nu ma mai intreb de ce e nervos noaptea si se trezeste des. Au dat 3 dintzi intr-o saptamana.
N-am vazut poze ca abia am gasit timp sa va citesc. Am calcat la greu si asta mi-a dat o depresieeee...asa atesc cand calc prea mult.
Medicamentul il gasesc aici, poze cu bebelusi fenomenali: merg, se tarasc spre cotloanele casei, spun pa pa, nu au infectii urinare, ce mai... fenomenalii nostri



Camelia
http://www.flickr.com/photos/bebeluca/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

sunflower si eu mai trag de putzi la baie, putin, cu simt de raspundere. acu se vede santzuletzu din vf. si se mai vede si o pelicica transparenta care e in juru lui. presupun ca aia ar trebui sa cedeze ca sa descopere glandu. deocamdata ma rezum la atat.
cu raceala, sper sa ne treaca in timp util sa pot face si eu cate ceva de Paste. apropos de asta, ce gatitzi?

si inca o chestie dragutza: Ce inseamna HAITI. o adunatura de caini flamanzi care bantuie prin judetele din vestu tzarii!


Paste fericit si oua tari!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salut!

Am ramas singura in lupta cu kg? Eu raportez din nou slabire, am 65.6, sint foarte fericita, de 3 ani jumatate n-am mai avut asemenea greutate.

Lavi, nu pot sa cred, mergi si tu o data in Boston si nu vin si eu. Mi-ar fi placut sa ne plimbam pe strasse unirii. Eu nu merg, cu 2 copii nu am curaj sa ies decit pina la marginea bucurestiului, cind mincam la ikea in weekend.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:



Din cauza de vreme frumoasa n-am mai ajuns pe aici.Azi a plouat deci am reusit...
Azi(adica acum) am observat ca Andrei are febra-39 grade masurate rectal si nici un alt simptom.Sotul a recunoscut ca nu i-a dat azi apa cit am fost eu plecata la scoala.Nici eu nu i-am dat dar a supt destul cred.O fi de la deshidratare?I-am dat Nurofen.Si apa.
E vioi,e posibil sa-i dea niste dinti dar e sub observatie.

Ioana, si eu sunt victorioasa in lupta cu kg.Dimineata aveam 56.8kg.Aproape le ajung pe fetele slabe.Si nu vii in Moldova.Te asteptam cu mielul.Stii tu.....Poate la anu'-da' se face ditamai oaia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ioanaiub sa iti traiasca finutul, sa fie sanatos. Al doilea din anul asta? Wow. Bravo. La mai multi.
Lavi multumim pentru dictionar.
cafera daca e vremea urata rau cu vant si ploaie nici eu nu il scot. Dar nu prea il feresc. Azi de exemplu l-am scos afara fara nici o problema.
mychydutza iar raceala? Of, fir-ar sa fie. Multa multa sanatate va doresc. Super poezie.
Si eu trag de putzi la baita dar piciului nu i se vede decat putin din orificiul pe unde face pipi. La un moment dat se vedea chiar bine de tot, acum parca s-a mai micsorat si nu se mai vede asa mult din orificiu. Offff, ce ti-e si cu putzicile astea. Sper sa fie totul ok si sa nu avem probleme.
Nonna deshidratare? Sincer nu cred sa se fi deshidratat copilul atat de repede. Canicula nu a fost…zici ca a supt ceva laptic. Eu cred ca alta e cauza febrei.

Vorbeati de copii ce merg sau nu merg in patru labe. L-am pus pe al meu pe jos astazi si s-a pus in patru labute si a inceput sa mearga. Dar face asa vreo 2-3 pasi si dupa aia se pune pe burta si se taraste nitel, dupa aia iar in patru labute…si tot asa. El pana acum s-a tarat ca rama, cand se ridica in patru labe nu stia ce sa faca si se balansa in fata si in spate. Se ridica in picioare in patut, in tarc si de altfel oricand are la indemana ceva de care sa se tina. Merge tinut de manute – tot incerc sa pun un filmulet pe webshots dar pana acum nu am reusit. Mai incerc.




Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Monica, cum as putea uita ca te-am botezat Ramona iar pe sot Andrei? Nu trec prin Vaslui acum, dar daca ai tu drum prin Bucuresti, te invit la un restaurant (sa maninci din mielul promis).

Sma e din ce in ce mai curajoasa, se ridica de jos in picioare fara sa se agate de canapea, sau daca se ajuta de ceva isi da drumul si sta fara sustinere.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Pentru fetele cu "prostul" obicei de a citi la baie:
http://www.romantic-treasures-jewelry.com/ReadingRoom.jpeg


Iar pentru cele care au intrat in criza de timp cu curatenia (iertata-mi fie cacofonia), o solutie aici: http://www.riversongs.com/cards/housework.html





Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiCamelia spune:

Ce dragutz... noi in baie avem obligatoriu Catzavencu. Rasul face bine la intestine.
Iar curatenia.... degeaba o dau eu la recyle...mi-o activeaza bebe zilnic.

Camelia
http://www.flickr.com/photos/bebeluca/

Mergi la inceput