Bucurii de sept-oct 2006 (120)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Vazut Vladut de care-mi era tare dor. Daca ma'nervez il vad si live maine!

Sandro, am zis ca vin azi cu impresii en detail despre pozele Ruxei: foarte faine peisajele, am remarcat si super gentuta de megafitze Dior. Preferatele mele? Voi doua razand si Ruxa de manuta cu Matteo. Chiar, mama lui ce face?

Beatrix, era sa-ti pun absenta, bine c-ai aparut! Nu ne-ai mai povestit nimic de Darius, ce face?

Alexutza, bafta sambata la eco!

Roxana, sper c-ai reusit sa te odihnesti.

Nu contati maine pe noi, vom fi away!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Intrebare: copiii vostri papa singuri cu lingurita? Vazand in reportajul www.protv.ro/stiri/social/esti-un-parinte-ocupat-du-ti-bebelusul-la-gradinita.html" target="_blank">asta copii de 1 an si 2-3 luni papand singuri ma-ntreb daca nu suntem un pic ramasi in urma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Beatrix am vrut sa inkid si am vazut pozele...vaaaii ce gradini superbe...mi-e rau...Nu mai stiu cine spunea intr-o discutie ca vrea sa mearga la Keukenhof...Mamilili, Lullabay sau Sandra?

Cand am vazut prima poza cu tine impingand caruciorul am crezut ca nu esti tu...cu parul strans...nici nu te-am recunoscut...si ai slabit mult?

Mamilili ink nu papa singurica...nu o las eu ca se face ca purcelul...daca papa ciorba sau ceva cu sos...Dar ea asa vrea...ii ghidam noi mana ca altfel e jumate pe jos

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Da Lili am vazut si eu reportajul ieri seara la Protv...si ma miram ce frumos papau la 1 an si 2-3 luni ...

Drum bun maine plimbaretilor

acu' chiar ca plec...paaaaaaa

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Eu m-am pus pe citit povestile voastre... Sunt foarte emotionante! Nu ma culc pana nu citesc tot.
Lili, Narcisa se antreneaza de zor cu lingurita, dar fara mancare, deocamdata; incet, incet o sa o las sa incerce singura sa pape; am vazut reportajul si eu, m-am simtit exact asa cum ai spus, ramasa in urma. Dar, toate la timpul lor.
Itzy, chiar daca scriai tu biletul, tot tu trebuia sa-l pui Multumesc pentru urarile de sanatate, sunt cam varza.
Beatrix, ce poze frumoase! Tot stau si le savurez.
Uitam, nici eu nu am probleme cu yahoo (inca).


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by xandrutza_76

Alina, multumesc pentru urarile de sanatate!
Acum am vazut ca a pus Sandra link-ul cu povestea nasterii.
Sandra, am citit eu bine? Sau mi se trage de la febra? Vii in Suceava?

Da, vin la SV (apoi la Iasi sa o cunosc neaparat pe Andra) ca m-am facut cu un ghid meserias care m-a convins ca tre sa stau minim 2-3zile in SV ca sa ma plimbe...Oare cine, oare cineeee ? Cati plimbareti or fi la SV?




_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Am revenit AFTER HOURS cum zice Mamilili. Am fost bineinteles in IKEA din nou si i-am luat Ruxei patutz junior. Hihi ce mandra umbla ea cu "shuba" (surubelnita) si ma ajuta sa montez patutul , iubita meaaa. Am vrajit-o dandu-i perna si plapumioara mea (care miros mult a mami si parfumul ei ) si doarme puiul in noul patutz de nu are treaba. Maine il demontez pe cel de BB, cred ca-l bag la vanzare.

Chiar, Alexutzo nu ai nevoie de patutz bb? Big discount for you, baby!

Itzy, ce te-au captivat pozeleeee.
Ma bucur ca v-au placut, am fost intr-o dispozitie foarte buna in ziua aia in Herastrau si am facut 232poze in 3ore .

Deci pana una alta, inainte de 1Mai la Vama Veche si Sv-Iasi in mai-iunie...vreau sa ajung iar la munte de data asta cred ca merge si tacsu gargaritzei ...dar prima plimbare este la Ploiesti la Alexutza burticoasa .




_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by MamiLili



Lilino, nici eu n-am probleme dar am avut nu demult. Le-am dat de capat selectand yahoo mail classic nu stiu cum...iar apoi a mers iar bine.

Mie versiunea Beta de la Yahoo mail sau mess niciodata nu mi-a mers. Numai erori dadea sau bloca PC-ul.





_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

Vazut Vladut de care-mi era tare dor. Daca ma'nervez il vad si live maine!

Sandro, am zis ca vin azi cu impresii en detail despre pozele Ruxei: foarte faine peisajele, am remarcat si super gentuta de megafitze Dior. Preferatele mele? Voi doua razand si Ruxa de manuta cu Matteo. Chiar, mama lui ce face?

Nu contati maine pe noi, vom fi away!

Pai sa pupi bine de tot o mamica Andra de Vladut frumos si pletos ca o fetitza , am inteles ca acolo plecati .

Super megafitze pe Ruxa, bineinteles, ce credeai??!!

Cuscra face minunatii cu manutzele ei dibace, face niste miresici fff fericite cred . Asa cuscro, baga mare si fa-i avere printului .




_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

Intrebare: copiii vostri papa singuri cu lingurita? Vazand in reportajul www.protv.ro/stiri/social/esti-un-parinte-ocupat-du-ti-bebelusul-la-gradinita.html" target="_blank">asta copii de 1 an si 2-3 luni papand singuri ma-ntreb daca nu suntem un pic ramasi in urma...
Da, Ruxa papa singura. Demult nu mai accepta sa-i dau eu si e capoasa de face greva foamei daca nu o las singura cu lingurita/furculita. M-am uitat la reportajul respectiv, Ruxa nu are asa viteza la bagat in guritza dar deja nici ciorbica nu o mai dam pe noi. Pt supe/ciorbe ne-au ajutat ffff mult linguritele in unghi.
Aaaaa, cand ii este f fomica accepta sa pape cu 2linguritze: una ea si una eu, sa intre mai multa papa .




_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput