Bucurii de sept-oct 2006 (120)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Itzy n-am ce face...am fost intrebata ce-am facut de mancare si am spus, daca tu esti pofticioasa asta e . Ti-ai facut cartofii? Sau te servesc eu cand vii pe aici?

Flavia sa-i treaca repede lui Bogdanel varicela si sa iasa cat mai repede afara

Beatrix scuze ca v-am facut pofta

Am plecat sa schimb copilu si sa-l pun la nani ca aproape adoarme in scaunel
Noapte buna!

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Scumpik, stai linistita! chiar a fost o idee ce sa mancam in seara asta!
noapte buna!

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

noapte buna si de la mine.

Lilina, tot cu mainile in aer?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii,

multumim,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Beatrix, am vazut pozele, superbe florile si protagonistii.

In legatura cu hainutele de firma...pot spune ca-mi plac la nebunie hainutele H&M , au un designer super si sunt de super calitate, le speli de n-shpe mii de ori si tot asa raman. Nu obisnuiesc sa cumpar copiilor hainute de firma ca sunt f scumpe si raman rapid mici de ei,nici nu-mi permite bugetul , dar cand gasesc la oferta si pretul e bun le cumpar, mai mult pentru calitatea lor, bineinteles ca gasesc hainute de calitate si care nu-s de firma. De exemplu am cumparat vara trecuta din Austria hainute f ieftine la super reduceri, mai concret i-am cumparat la Dragos un trening Nike de la Parndorf (Austria) cu 20 euro. L-am spalat de fff multe ori si e in stare f buna, nu intins, nu decolorat, nu scamosat... Tot anul trecut am cumparat de la Praid treninguri (pentru mers la gradi) de Odorheiu Secuiesc si Piatra Neamt din bumbac 100% si dupa 2-3 spalari s-au decolorat, intins (mai ales la genunchi), s-au facut urate.
Imi plac si hainutele Cocodrillo, mai cumpar ocazional.
No ce m-am lungit cu hainutele.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

quote:
Originally posted by ramomar

Sandra fericitooo si tu palnifici intaniri cu mamicile?! Dar inspre mine nu vine nici una?
Hai sa-ti spun un mic secret: sora mea s-a mutat temporar (adik pana la toamna cred) la Zalau unde sta singura in 2camere. Avion am pana la Cluj sau Oradea. Tu ce crezi, vin sau nu in zona ??? Plus ca am si o prietena pe care o stiu din clasa a 7-a, sta in Oradea si ea.



_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Io am impresia ca sagetatoarele incep sa se concureze la nr de kilometri parcursi... Sandra, ai legatura!

Sa foloseasca sanatoasa Garga noul patutz! Auzi da' tu te-ai mutat cu totul la Ikea?

Beatrix, uf, sweet memories...in aprilie anul trecut am fost si noi la Keukenhof, n-am vazut gradina mai frumoasa in viata mea, mai ales ca lalelele sunt preferatele mele. Lulla-libelula tare-a mai incercat sa ne lipim si anul asta de-o exursie acolo impreuna...bine macar c-am scapat si-acum il terorizeaza pe sotz!

Lexi, sejur placut in Olanda si Belgia! Ce fain de voi ca aveti autostrazi si distantele nu-s foarte mari intre orase!

Flavia, sanatate verisorilor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Lexi sa plimbati sanatosi masinuta, asteptam poze cu Maria la volan dar si printre flori frumoase. Ce invidioasa sunt!
P.S.: Tom Tom este un gps sau ce?

Monique, Mira, Mephala super poznele!

Beatrix uite linkul.

Cristina, de nerabdare sa se faca marti te vor apuca durerile luni , hihihiii.
Hai Daria!
Hai Cristina!

Eloise, ce ma bucur ca avem vesti despre voi! Ffff dulce tunsulica acrobatul!

Gety, dar ce a patit Maria? Tot rosul ala in gat? Patutzul nu este in catalog. Fac poze si va arat, am stricat ap foto la munte cred ca tre sa fac cu cam video sau tel mobil. Am cumparat separat si o protectie de 90cm lungime, sa nu cada din pat.

Monique, Cosmi a avut enterocolita? De-asta ati ajuns la spital si pe dieta? Ce rau imi pare! Cum s-a manifestat poti sa-mi spui?

Scumpik si mie mi-ai facut pofta cu mujdeiul si cartofii dar m-am saturat de cat au vb fetele dupa aceea . IHmmm, ce buna e apa plata!!?!
Cum am mai zis, nu are cum sa cada din pat pt ca i-am atasat o sina de protectie 90cmlung/14cm inaltime. Pun si poze curand.

Adina, offff. Vroiam sa va vad .
Perfect de acord cu Adina, trebuie lasati sa pape singura DACA VOR pt ca atunci cand vom hotari noi ca este timpul deja isi pierd interesul/cheful. Ce daca se mai murdaresc un pic, la ce bun exista atatia detergenti si clasica bavetica ?


_

ANDRA, mami de gargaritza (10oct2006)
15.5kg lost 7.5kg to go until the NEW ME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Neata!

Sandra, tot rosu in gat, acum dimineata i-a scos branula si gata tratamentul.

Rezultatul la analizele mele au iesit bine (si ma interesau exudatul nazal si faringian). Acum nu stiu daca au iesit bune ca am luat si eu 9 zile Zinnat.

Luni le duc pe ale Mariei.

Merg la treburi.

Pa!



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna fetelor. Am deschis si ieri calculatorul, am citit aici dar nu am avut putere sa scriu; inca mi-e foarte rau, ma doare si capul. Narcisei ii da un canin, nu va spun ce greu ii este.
Am foarte multa treaba pe ziua de azi asa ca va doresc o zi frumoasa.
Sanatate tuturor!

P.S. Flavia, sanatate lui Bogdanel!
Referitor la hainute pe mine mai intereseaza mai mult calitatea.
Pup pe toate!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata la toata lumea. Intru fuguta fuguta sa va salut pt ca m-am apucat de curatenie generela.Am expediat una bucata copil la buni si una bucata tati la un tirg de motociclete asa ca imi fac de cap....la smotru.

Cristina ce face Daria....???? asteapta pina marti sau miine e ziua cea mare.

xandrutza
sa te faci bine repede si pt Narci sa nu o mai doara dintisorii.

microbu da Cosmi a facut enterocolita cu rotavirus. Cum s-a manifestat ... simbata seara a facut febra dupa care noaptea a facut frisoane, febra 39.6 si vomita.Dim la 5 ne-am dus la spital i-a pus perfuzie de hidratare si de aici a inceput sa aibe scaune dese ( vre-o 10 in 24 ore)cu mucus si de culoare verde. Cam astea au fost simptomele. Eu initial am zis ca a facut febra de la un dinte care tocmai i-a iesit , cu toate ca ea nu a facut febra nici la dinti nici la masele....si automat m-am gindit la stomacel pt ca altceva nu avea.


Pupam si ne intoacem la smotruiala.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput