Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (133)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Feteloooor,

Yaia, din ce ai scris tu eu am inteles ca dupa mese mai suge doar 2-3 minute de sete (pt. ca nu-i place apa) sau de alint, nu de foame. In cazul asta, eu as considera-o inlocuita masa respectiva.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La mlti ani sarbatoritilor de azi:

dulceata Maia de Missy
fermecatorul Tudor Constantin de Urmychance
papanasul Nathan de Taby
simpaticul Mihnea Andrei de Teodora
si papanasul Raul de ank83


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

La Multe Lunite sarbatoritilor de astazi!
Felicitari ank83 pentru sarcina!!
Afibebe, La Multi Ani!! Multa sanatate si noroc!!



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 6 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

eu sunt cam indispusa azi, am alergat ieri mult prin ploaie cu caruciorul si cu Andrei, mama ei de alocatie ca iar am fost la posta dupa ea.....era soare cand am iesit si in juma de ora turna cu galeata, toate scarile de bloc aveau caini care se adaposteau de ploaie ( Carpatino, am inteles treburile )....n-am mai alergat asa de 1000 ani, am febra musculara si dureri de gat ( dna Teo, cum mai sunteti cu amigdalele ? sa va traiasca si sa infloreasca frumuselul ), azi am in dotare tanti Mimi, deci nu pot sa ma odihnesc langa Andreutz, Tomasa, zici ca-ti place cum povestesc? mercic! Roxana, lasa mai fata supararea, esti prea perfectionista, esti un bombon de mama si de soatza, Marunzica, tinem pumnii mami ca sa-ti fie bine, mai baga un ochi pe-aici sa vezi ce dezbateri sunt la 'generale' despre poza ta si 'cercul vietii',de la mine pentru tine numai cer si ape line, Urmy, sa-ti traiasca frumusetea de baiat, am vazut tot, insa fara sonor ca doarme Ghighi si castile nu le gasesc, ma duc sa mai bag un caffe si mai trag un fum, sa vada tanti Mimi ca-s activa si sa-mi lase faianta-n pace, ca a mai frecat-o si saptamana trecuta.

multumim de bancuri fetelor,le mai citesc o data, poate se schimba starea de spirit



Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi! Pe afibebe am urat-o aseara.
mandarinuta, vad ca n-ati iesit inca. Gh doarme...n-a mancat nici fructele. Eu credeam ca la 12 rup usa..da prevad ca inainte de 1 nu iesim din casa.

ank83 e graviduta? unde ai citit kriss;))
Felicitari si sarcina usoara!


am murit de ras la bancuri azi:)))

Yaia, Tudor are o masa diversificata, sa stii. 100 de grame este foarte bine dpdv cantitate, Sofia manca vreo 70....maxim!
ca suge la o ora dupa masa nu se cheama completare, si eu sincer nu te-as sfatui sa ii dai suc in loc de tzi,. decat daca poate vrei sa il intarci mai devreme de un an.
Tomasa, trebuie sa-mi incarc bateria la aparat, si dupa aia execut pozele.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

quote:
Originally posted by Sabina



ank83 e graviduta? unde ai citit kriss;))
Felicitari si sarcina usoara!



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




la mamici ce asteapta al 2lea copilas si la bulgarasi de nov dec 2007



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 6 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:



quote:
Originally posted by prisi

am uitat sa va zic , Miru bate din palme, da cred ca nu stie ce face, da facea asa de plictiseala, am vrut sa o filmez, dat pana sa deschid aparatul am ratat, da era asa dulce...oricum una din distractiile ei e sa ma bata cu palma pe burta si sa se auda plescait, moare de ras

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)



Tudor se trage de putza si rade a placere...stie el ce stie. Si se gadila cam peste tot, pe burta, pe spate. Si radeeeee....Manca-l-ar mama de baiat vesel!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by prisi

Afibebe l-am vazut micutul Cristian


eu sunt HAPPY, m-a sunat mama , e pe drum , vine sa ne vada , nu o sa stea decat cateva ore , dar tot e bine, ca noi de Paste nu putem merge , iar dupa nu stiu cand o sa mai ajunem ca incep serviciul, asa ca am treaba ma duc sa i caut un cadou frumos, ca pe 3 mai face 50 de ani

o sa intru mai tarziu
va pup si va doresc o zi buna

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)



La multi ani mamei tale!
Afibebe - la multi ani si sa ai parte de o zi frumoasa!
La multi ani bebelusilor Mihnea Andrei si Raul, copii ai frumoaselor mamici mihailescu_teodora si Ank83. Si nu ne lasam nici noi mai prejos...La multi ani Tudorel cel frumusel:) (Asta-i al meu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by Annisia

quote:
Originally posted by crishtina

Annisia eu am stelutze fosforescente...dar de plastic...nu de hartie(abtibild) ...si arata f fain adica se vad bine in intuneric. Pe Robert nu il intereseaza inca...cand o sa fie mai mare cred. Oricum le aveam dinainte pe perete...imi placea tare mult ideea asta...nu le'am cumparat pt Robert(copil ce sunt)
Voiam sa te intreb...la testoase la cat timp schimbi apa sa nu miroase?

Crishtina & Robert
09.09.2007



Crishtina, multam fain de raspuns!!! Si ale mele tot din plastic sunt. Daca zici ca sunt ok si ca le ai demult (deci rezista), o sa le pun si eu la Y in camera.
Despre testoase, depinde de acvariu sau locul unde stau, de dotarile acestuia, de hrana pe care le-o dai, ca sa nu mai vorbim de dimensiunile si specia lor... Eu am doua testoase mari (au cam 30 de ani) si le tin intr-un acvariu facut special pentru ele, in cascada (au loc cu apa si loc cu uscat) si fara filtre. B le schimba apa saptamanal. Eu nu le dau peste sa pape, pentru ca ala murdareste rau apa. Le dau Gamarus (niste viermi uscati), scoici si salate. Am auzit ca unii le dau mancare de pisici sau chiar de caini. Eu asm incercat si, desi le-a placut, am renuntat pentru ca se umflau gogomarlele alea si broastele nu le mai mancau, iar apa se facea tulbure.
Imi poti da detalii pe pm si te ghidez. Eu am avut si broscute din alea mici si o broasca testoasa mare, de uscat.


Micul Yannis creste mare





Annisia - si eu am avut stelute fosforescente din plastic si se tin destul de bine. Mi-au cazut doar vreo 3 din 30 sa zicem. Chestia este ca tb sa tii lumina aprinsa inainte, macar 30 min. Eu nu o sa ii pun lui Tudor, i-am mai lipit si maimutoi pe pereti, la inceput s-a uitat, acum parca nici nu ar fi acolo, ii ignora cu desavarsire. Eu tot mai astept sa imi spui de unde ai luat caruciorul rosu si la ce pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by Yaia

quote:
Originally posted by tomasa

Yaia, eu stiu ca o masa se considera inlocuita atunci cand, dupa ea, bebelusul nu mai primeste/doreste lapte in completare.



Cred ca intrebarea era - daca la 1-1,5 ore dupa cere 2 minute de tzitzi, aia se numeste completare?
Cred ca atunci cand cere 'completarea' o sa-i incerc sa-i dau suc de mar sau morcov sau combinate. Si abia apoi consider masa inlocuita.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze



nu. Eu i-am cam inlocuit toate mesele lui Tudor, nu mananca mult, mai putin de 100 gr la o masa, dar nu mai cere tzatzi. Vrea la san doar ca sa adoarma sau ca sa se alinte un pic. Eu am incercat si i-am dat dimineata, la pranz si seara cat a vrut el sa manance si fara sa ne dam seama am inlocuit mesele de lapte. Bineinteles ca exista si cazuri cand dam rateuri, nu vrea sa manance nimic decat laptic de la mama lui.

Mergi la inceput