Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (132)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by Sabina

ptiu ptiu ptiu ce frumusel!
si ce cuminte mananca! si ce curat e la voi acasa


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




De casa noastra e vorba, nu, nu, nu?!?
Mananca cuminte primele lingurite, apoi incepe distractia. Vrea sa manance numai daca il tin pe bratele mele. Azi a papat insa numai in scaun, poate e un inceput bun...
Cu frumusetea, de, trebuie sa fim, ca altfel nu cucerim trandafirasul!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

quote:
Originally posted by tomasa

Yaia, si eu am cerut link.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)




Mey, o fi venit tu inapoi si te-au tot strigat fetele si sunt bucuroase ca ai revenit, da' daca vrei rosii, sa ti le procuri singura, da? Ca din astea ce se indreapta incoa' pentru linkuri nu-ti dau, bine?

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Buna seara,

la noi bucurie mare. Ne ies ambii dintisori, deja au strapuns gingiuta...sunt tare emotionata.

Apoi..a inceput sa manance baiatul. A mancat azi supa cu carnita de gaina (blenduit), orez cu gaina (la cuptor), iaurt cu biscuiti. Bravo lui. Sper sa o tina tot asa. Yaya - si eu ca si sabina: ce curat e la tine acasa.

Sabina - Sofia era super scumpa , tu cam slabuta dupa gustul meu:)
Roxana - nu fi supi
As da cate un Redd's la toata lumea...asa m-am bucurat ca ii ies dintisorii desi nu asteptam neaparat asta. Pentru cine nu a baut...mie chiar imi place...e ca un vinuleto-suculet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Hm, ia sa vedem...
Se acorda 5 stele taticului priceput !
Se mai acorda 5 stele celei care a pregatit tortul !
Si restul galaxiei merge la adorabilul iepuras ce papa asa frumos si care sta asa bine in fundic

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

quote:
Originally posted by Yaia

quote:
Originally posted by tomasa

Yaia, si eu am cerut link.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)




Mey, o fi venit tu inapoi si te-au tot strigat fetele si sunt bucuroase ca ai revenit, da' daca vrei rosii, sa ti le procuri singura, da? Ca din astea ce se indreapta incoa' pentru linkuri nu-ti dau, bine?

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze



Mey, dar zgarcita te-ai mai facut!

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

urmy, felicitari proaspatului iepuras dragalas ! Uite asa iti dai seama ce repede cresc puiutii nostri...

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Sabinuto, ce carnita, ca ai o burta lipita de spate! Cat zici ca avea Sofi atunci?

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Yaia, nu numai ca era curat, da si f luminos si frumos. la mine in bucatarie e o chiombeala
Urmy, ce baiat mare ai si tu! dintos si mancacios!
Eu abia am inceput cu carnea, asa ca azi nu i-am dat, ii dau cam 2 zile da, una ,doua nu.
Azi insa am pus brocolli in piure. A mancat f bine.
Intrebare de 5 stele
pot sa dau oare leguma congelata? Tomasa, ce stii despre asta?
ca eu congelat i-am dat broccoli....


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Gata, v-am lasat, ma duc sa mananc ceva. Eu nu am target 55 kg, cred ca n-am mai avut atatea din liceu. Mi-e o foameeeee ( da' e drept ca azi n-am mancat decat un castron de cereale cu lapte, o supa si un iepure de ciocolata )
Noapte buna !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Hihihi, se vede ca am terminat teza, Urmy! am facut curat prin casa. Dar tot mi se pare ca mai am de lucru. De, eu daca nu am de lucru, imi fac!
Taticul priceput primeste stelele cu mandrie, urmatoarele 5 stele merg la cei de la fabrica (e tort cumparat si decongelat, dar e o minunatie! Eu abia azi am facut unul, e inca la intarit in frigider), iar adorabilul iepuras multumeste frumos si da o galaxie de pt. o mamica talentata si draguta de fetita ochioasa!

PS Sper ca nu te superi ca eu ii zic Ochioasa Gene-lungi!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput