Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (132)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna fetele...va salut din mers!!

Cine a inventat curatenia de Paste??
Eu sunt prinsa rau de tot dar am citit tot si vreu sa zic repejor asa:

Eu nu va cunosc de le Odisee si nici nu am vreo relatie speciala cu Sabina sau Maruntica... nu cred ca am schimbat 10 mesaje cu fiecare dintre ele....dar am votat pozele care mi-au placut mai mult, care mi-au transmis anumite stari, sentimente, printre ele numarandu-se pozele Sabinei si una a Maruntzicai. Ele nu mi-au cerut lucrul asta si nu am facut-o pt ca suntem colege de forum...de ex.ingeras in roz nu am votat-o.
Cred ca tine de fiecare caracter in parte...unele au votat din simpatie...altele din spirit de turma, altele chiar din prietenie...in fine nu cred ca fetele noastre au ajuns in clasament atat de sus numai datorita noua.

Va pup Sabina si Maruntzica pt pozele frumoase

Inteleg ca s-a reluat votarea?
Mai intru pe seara sa ma lamuresc.
O zi buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna dimineata tuturor!!!
Ce de complimente pentru Daria!!! [iloveyou]

Maria multumesc! Am admirat si eu pe mami supla si frumoasa de mai mult timp iar Maria cu rochita festiva e o adevarata printesa!!!

Luy multumesc pentru mesaj! Ai surprins perfect asemanarea. Intradevar Daria are ochii, spincenele, barbia si urechiusele mele. In rest e toata tati.

Incerc sa nu ma stresez prea tare cu papa.
Sunt de acord cu Sabina, copii cresc din lapte si somn foarte binedar pentru ca nu alaptez imi este teama sa nu aiba Daria carente de vitamine.

Sabina, scaunul se pune in cada mare. Deocamdata nu l-am folosit. I-am facut proba Dariei numai pe uscat. Prima data a plins apoi i-a placut. Cred ca il vom incerca simbata pentru ca la baita in cadita Daria tot incearca sa se ridice in fundulet.
Multumim mult pentru apreciere.
Sunt bune legumele congelate. Prin congelare se pastreaza intacti toti nutrientii. Important e sa nu fie intrerupt si reluat ciclul de congelare.
La produsele cumparate gata congelate eu sunt atenta doar la provenienta si calitate.

Piciulika, tinem pumnisorii sa treaca repede eczema.

Gabi ce dansator chipes!!! Eliza e o frumoasa cu cercei!!! Seamana bine puiutzii!
Pozele tale mi-ai trezit amintiri.
http://www.flickr.com/photos/23256333@N02/2418475300/

Roxana o zi buna la job. Am citit mesajul de ieri si am simtit o umbra de melancolie. Calitatea timpului petrecut cu micutii e cea mai importanta.



Astazi am vazut papanas frumos de Yaia,
Myral sper sa convingi sotul. Cred ca drumul pina acolo e cu un pic de stres ca in rest nu vad nici o problema.








www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Melania acum vroiam sa intreb de tine. Spor mult.
Emma, Celia ce mai faceti?


www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Tomasa, sa zic ca ma bucur ca te-ai intors? Io zic, da’ zic sincer!
Rodica, wow ce tort stii sa faci! Esti cofetareasa?! Pe bune!
Maruntziko, noroc ca m-am uitat in yahoo in send, ca altfel nu vedeam asa frumusetze - in inbox nu-s!(?) Ce de tzinute avea papusa ta! M-am tot uitat la poze… DULCE! Iar de-ale concursului: „tu ramai la toate rece“ – stim toate cum e meciu, si din inima tzi-as fi dat inaca 3 voturi, ca-i frumoasa fotografia!
Sim, nu folosi canapeaua la ascuns – mai sunt si alte scopuri!
Ramonaiani, felicitari pentru condus! Tot asa si… la mai lungi croaziere!
Maria, ce bine ca ai venit cu aer proaspat – deh, ai covoase curate, desi… unul a plecat fara tine in zbor, Aladino. (L-ai recuperat?) Lasa, ca Alex s-a ales cu impresii de rumegat acum si amintiri pentru o viatza. Eu zic ca e mai castigat. La urmatoarea olimpiada isi ia revansa, ca-i baiat destept.
Prisi, ai fost tare cu „spovedirea“ voturilor!!!
Luy, cum stii tu sa spui frumos lucrurile. Si felicitari tridentei!
Yaya, ce dulce e…!!! Unde sa apas ca sa-l votez, ca nu stiu, zau…!
Adimercedes, Bee, Sabina, multzumim de grija! Da, sper sa se sature. Oricum, joi mergem la dr la control de 6 luni si vaccin si mai vorbesc si cu el. (Sabina, sa intzeleg ca daca vreau sa fiu mama de laureat Nobel, s-o mai lungesc cu alaptarea?! Pai daca-i asa: la tzitzi, baiatu’ lu’ mama! Ubi mater (et bene), ibi patria!)
Mandarinutza – multzumim!
Pai mey, suflete patriotice, nu s-a aricit nimeni ca in a 4 poza de pasaport fecioru meu e cu crucea helveta pe pept?!
Rox, nu numai ca am tzinut pumnii, ba te-am si admirat ca te-ai inhamat la asa ceva! Astea se intampla si nu-s cele mai mari drame. Repari tu rateul asta (de-o fi), fii pe pace! In alta ordine de idei: noi daca mai rarim baile ajungem la una la saptamana – deja suntem la 2 pe saptamana si pe corpusor nu a vut nicicand nimic (doar acuma are ceva pe fese – dintzii?!) Spor la idei @ job!

Sabina, toate mamicile itzi spun sa-i dai lui Gheo legume congelate. Sunt de acord, daca le pui si un batz si il lasi sa le linga! Sanatoase sunt!


Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Salutare!

Luy te pup de o mie de ori pt dedicatie,chiar am fost surprinsa placut acum cand am citit-o mai ales ca imi dau seama ca stam cam toate prost cu timpul...

In legatura cu kilele mele,eu nu sunt f multumita pt ca am burta,(bine nici inainte nu era lipita de spate desi asta visez),mai ales daca ma vezi seara dupa ce am baut pe zi cei 2,5 l de apa +ce mananc zici ca sunt in 5 luni.Curios ca am dat mult jos din kur,astfel ca pantaloni care pocneau pe mine imi vin acum f bine,dar burta tot se vede...

Nu am facut nimic special,eu cand ies cu fata merg 2 sau 3 ore incontinuu si am lasat naibii napolitanele.Nu zic ca acum nu mai mananc dar nu mai simt nevoia aia disperata de a manca dulce.

Eu nu agit cu curatenia de Pasti am sters un geam acum 2 sapt la o camera,sapt trecuta altul si tot asa..De fapt sotul le-a sters...In rest chiar n-am chef sa rastorn mobila si dulapurile acum.Oricum ma gandesc daca voi apuca sa fac de mancare ce mi-am propus,adica sarmale,friptura,salata beouf si poate placinta.

Va multumesc tuturor pt urari,Rebecuta e din zi in zi mai vioaie,cei doi dintisori cresc,e tot timpul in patru labe si se mai taraie ca in transee pe coate si genunchi.Si telecomenzile sunt adoratele ei,cum vede una a si inhatat-o.

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Si vreau sa spun ca de fapt,eu nu ma plimb ci merg in pas sustinut pana simt ca incep sa gafai si atunci o las mai moale.


Din ce am citit in cap asta ,se confirma spusa:romanul s-a nascut poet...

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

piciuuuuu, barbate-miu! a zis, asta seamana a copil helvet toata ziua!¬ si cand am dat scroll down........
hihihihihihihihi


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Sabina, da-i cu incredere legume congelate, cauta romanesti ca-s mai safe ( oare ?). brocoli am luat si eu dar prospat, ii fac maine. congelat i-am dat spanac, mazare si fasole verde, bine, cantitati infime combinate cu prospaturi.
In leg. cu votarea, stiu regulamentul,stiu ca urmeaza decizia finala a moderatorilor, da nu m-am putut abtine sa ma bucur 'zgomotos'.Vorba lu' Luy, pe orice loc o sa fiti la final pentru noi tot number 1 sunteti, si s-a umflat un pic pipota-n mine de fiecare data cand deschid clasamentul, ca am vazut pozele astea superbe cu mult inaintea celorlalti, cunoastem si apreciem personajele.
Nu am citit cand se incheie votarea.

Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Offf, ce ma fac eu cu voi mai fetelor? Sunteti atat de sensibile; mult prea sensibile. Si eu sunt, nu-i bai... Dar parca nu ma afecteaza orice vorba, din partea oricui asa. M-ar durea sa ma loveasca o persoana la care tin, dar asa un neica-nimeni ca mine m-ar durea la bascheti de parerea lui.
Marunzika, mai fata draga, doar nu ai de gand sa pui la suflet prostiile mele. Ar fi chiar culmea. Am avut eu vreodata ceva cu tine? Cum poti sa te gandesti ca as crede ca nu ai talent sau ca pozele tale nu sunt bune de nimic si ai ajuns atat de sus doar sustinuta de colegele de partid? Pai crezi ca am uitat picturile tale, casa ta si peretii realizati de tine? Ti-am spus ca stiu ca ai suflet de artist si nu m-am indoit niciodata de asta!!!! Te pup si hai la o barfa scurta!!!



Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Felicitari pt pozele deosebite si pt copii minunati:
Michael morcoveata
Darius vorbaretul si tortul lui mami
Sofia cu mami tanara si suplaaaaa
Miruna gospodina cu lingura de lemn
Eliza eleganta si ochioasa, seamana mult cu Stefan - tb sa fac si eu un montaj pt ca sunt de efect
Tudor hranit de tati
Daria la iarba verde – avem acelasi model de carucior si aceleasi culori


Si eu am pb asta cu scaunul putin modificat la Tudor dar doar la legume arata asa...adica imi pot da eu seama ca sunt legumele...mai precis morcovul...oare chiar nu asimileaza...asta sa fie motivul pt cresterea lenta in greutate?
M-ati pus pe ganduri!!!

Mergi la inceput