Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Multumim de urari fetelor!

Irinouka, exact asa cum ti- a spus prietena ta este. Asta e cea mai usoara perioada cand sta in patutz, scoica, balansoar. Savurati aceste luni. Greul vine dupa asta. Eu cand sunt doar cu Andrei acasa parca am tot timpul din lume.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Noi numai ce ne-am intors acasa...iar ne-a scos vecina in lume (si la spart bani). Am scos poze si am cumparat cate ceva...Benji a fost cuminte in magazine dar l-a apucat urlatul in masina. Acuma doarme in scoica. Si a mai dormit 45 min inainte de pranz. Ieri avea insomnii azi le doarme! Bine macar ca doarme noaptea: de la 22:00-06:00.
Tati se vede ca a fost impresionat de sesiunea de plans de duminica seara ca ne-a trimis de la lucru pe mail un articol despre plansul la copiii. De unde l-o fi cules???

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 3 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk
Poze NOI incepand de aaici...
http://good-times.webshots.com/album/561719452hHOOpC?start=120
POZE F NOI AICI
http://community.webshots.com/album/562979681SvBupY

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by darene

Alina023,imi pare rau ca nu ti-am scris pana acum,de azi dim tot uit de fiecare data cand intru.Daca ai apa de gura in casa,ia o gura-doua (nediluata) si tine-o la masea cat poti de mult.Mie imi lua durerea,eu am Listerine.Dar nu stiu daca e indicata in timpul alaptarii,oricum nu o inghititi.Cu paracetamol/panadol poate trece durerea desi nu prea cred.Pup pe Luca sa-i treaca mucisorii.

Poze Khalid
Elena,mamica de Khalid 21.12.2007





Multumesc mult Elena! Am incercat si vad ca mi-a amortit putin zona. Mama ei de masea!!

Dragele mele, vin la voi cu o rugaminte pentru cele din Bucuresti. Eu din iunie - iulie trebuie sa reincep serviciul. Sotul meu zice ca va sta el cu Ana (lucreaza 24 cu 72 libere) dar cred ca va fi prea mult pt el sa stea 10 ore/zi numai el cu copiii. Luca este solicitant iar Ana e micuta. Si vreau sa iau o femeie sa il ajute. Asa ca v-as ramane indatorata profund daca ati putea sa-mi recomandati pe cineva care sa fie dispusa sa stea cu Ana 4-5 ore/zi (uneori mai mult, alteori mai putin) de Luni pana Vineri.

Am asa o lehamite acum cand ma gandesc ca mai am putin si incep...

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Ginnette, intrebai de Conf. Prof. Dr BURNEI (asta e carnatul de titulatura...). Am fost noi la el, nu m-a dat pe spate cu nimic. Daria (fetita mea de 1 an si 9 luni) a avut probleme cu piciorusele, am ajuns la vestitul Burnei si initial a zis ca nu are nimic, sa o lasam in pace. Cand sa iesim din cabinet, ne-a intors si a zis ca mai bine sa ii punem niste ghetute de ghips pt 2 sapt. Le-am pus, am revenit la control peste cateva luni si a zis ca e "muuult mai bine" (noi vedeam f clar ca Daria tot aiurea calca). Ne-a recomandat ghete ortopedice pana la doi ani, le poarta si acum si nu e absolut nicio schimbare in bine (ea calca cu talpa in interior). In plus, daca te duci fara recomandare (adica sa te bage cineva la el), la cabinet stai cu orele, e o coada infernala... Daca la radiografie nu s-a vazut nimic, eu zic sa nu va mai stresati, dar e decizia ta.

Roxana, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ginette ce bine ca bebelusha e sanatoasa!! fetele

alina mai ce harnicuta esti tu. vreau si io chec .. imi place tare mult!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Eu is disperata rau , de aseara nu stiu ce are copchilu asta ca nu mananca de doi bani..
Nu vrea sa manance decat din sanul drept, stangul il refuza categoric chiar daca i-l dau primul cand ii e foame.Il pun la stangu si face ca toti dracii cum l-am pus la dreptul mananca, dar doar max 5 min, el care manca cate-o juma de ora la un san.
Ce sa ma fac cu el? Acu cand a reusit si el sa ia mai mult in greutate, face din astea. In rest e vesel, doarme, da nu vrea sa manance.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://good-times.webshots.com/photo/2385969230102497651DvpATi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

quote:
Originally posted by irinouka

lala_20, da' ce facut lucky? a vomitat sau s-a cacarisit prin casa?

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/


nop cacuta nu face saracu si daca il ti 24 de ore in casa nu face saracu da a vomat...prin toata casa

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

La multe lunite clopoteilor sarbatoriti azi,multa sanatate si si la cat cat mai multe kg!!!


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

A SI SA NE LAUDAM SI NOI:am venit de la doc si avem 6300 kg(exact ca un copil normal(dar daca e sa ne gandim la 4 luni noi ne-am triplat nu dublat greutatea de la nastere),60 cm si 41 cm perimetru cranian!!!YUPII SUNTEM BEBEI MARI,DOC A ZIS SA NU MAI ZIC LA NIMENI CA BEBE E PREMATUR CA NU O SA MA CREADA NIMENI!!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



ramona nu-s colici?? a me asa facea cand o durea burtik .. sanul drept nici nu se uita la el .. numai cand o duceam catre el urla ca toate alea .. si din stnagu tragea putin si apoi incepea sa se agite, sa dea din manute, sa planga .. poate il pacalesti cu suzi .. ii dai suzi , il lasi putin si apoi scoti usor suzi si vari tzitzi in gurita lui bebicu.

lala felicitari!!! sa fie sanatoasa bubulina mica si grasuna!!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput