Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

quote:
Originally posted by ceska777

Darene,
se pare ca numai noi bantuim pe aici in dimineata asta. Vroiam mereu sa intreb? Khaled si Khalid sunt unul si acelasi nume in variante diferite sau cu totul diferite?Nici Benji nu mai doarme ziua decat insumat maxim 2h! Si cand e obosit maraie se freaca la ochi pana se roseste dar nu adoarme singur. Trebuie luat in brate, pus suzeta, leganat, cantat. Nu dati cu slapi sigur e vina mea! Adoarme si daca incerc sa il asez in leagan/patut deschide imediat ochii: s-a zis cu somnul. Acuma s-a trezit la 6 dupa 9ore de somn nu a avut rabdare de foame sa stea la san macar pt aperitiv si a ras 160ml! A mai stat cu ochii pe tavan, cu trapezul in fata in balansoar pana l-a ajuns oboseala si iar a trebuit sa il adorm. Fix 25 min a dormit!
Si acuma tuseste si stranuta! Asta e din vina lui tati care mare expert in a potrivi apa la baita lui Benji a facut-o la marele feeling fara termometru de data asta si cred ca a fost cam rece aseara apa. Il impusc daca are Benji ceva! I-am zis ca e rece cand copilul era deja in apa si am simtit si eu. Daca il critic prea mult domnul sot, f. sensibil, imediat renunta sa se mai implice! Ieri vine cu ideea ca numai eu zic ca imediat dupa ce a papat nu avem voie in baita! Mai ales ca eu ii fac masaj inainte de baie! UF!

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 3 LUNI (23.12.2007)

Filmulete!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk
Poze NOI incepand de aaici...
http://good-times.webshots.com/album/561719452hHOOpC?start=120
POZE F NOI AICI
http://community.webshots.com/album/562979681SvBupY

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra



Pai e simplu cu potrivitul apei , vezi ca exista termometre de pus in cada care incep sa tipe cand e prea calda/rece apa . Eu am gasit ieri unul in forma de rata care pluteste , de la Alecto . 3 eurici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

quote:
Originally posted by darene

Sa traiti fericiti si sanatosi clopotei sarbatoriti ieri:Bianca de Lala_20,Serban de Monica,Sara de Stoisor
precum si clopotei sarbatoriti azi:Carla Alexia de Breaz,Andrei de Roli25,Conrad de Mitsu-bishu.

Ereena ce mai faci?

Poze Khalid
Elena,mamica de Khalid 21.12.2007





sunt cuminte, stau pe aici si citesc si eu, despre una, alta:-)

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



LA MULTE LUNITE SI ANISORI CARLEI DE BREAZ, LUI ANDREI DE ROLI SI LUI CONRAD DE MITSU! SA FITI SANATOSI SI CUMINTI!


Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

am trimis pe mailul comun un filmulet cu bebelusi fffff haios. vad ca nu l-a deschis nimeni. merita sa stiti

Irina de Matei

1001 MODURI DE A DORMI
FILMULETE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
CUM CRESTE BEBE
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

Acum am aterizat (de 2 zile ne plimbam pe la doctori); cum v-am spus (dar nu cred ca ati retinut) aveam impresia ca buburuza mea are displazie; luni m-am dus la Gr. alexandrescu - n-am rezolvat nimik pt ca "acolo nu se face eco" - citat de la o asistenta - si m-am dus la policlinica spitalului (de pe Dorobanti). Normal, cand am ajuns eu la 11:30 "tocmai a plecat doctorul"- citat alta asistenta.
Drept pt care, azi am fost la Medlife - as fi vrut la dr. Mircea Stamate (e foarte bun tipu' pe eco de copii) dar n-aveau loc decat pe 12 mai; asa ca m-am dus la dr. Diana Stanescu - draguta si amabila, la cat am secat-o eu.
Buburuza este bine, unghiurile (intre capul femurului si osul iliac) sunt bune, nucleele de osificare incep sa creasca. Este bine!
Mi-a spus totusi pt linistea mea s-o tin o luna cu 2 pampersi.
Sau daca vreau neaparat (desi nu e nevoie) sa ma duc la Profesorul Burnei de la Budimex (a fost cineva la el?). Ma mai gandesc.

In rest totul e ok cu buburuza: are 6420 gr si 64 cm la 4 luni si-o saptamana. Eu zic ca e bine (nu vreau s-o ingras).

Monica (Doc) stiu ca este sa ramana sotul fara job (eu am trecut prin asta in noiembrie trecut); este greu sa te linistesti si sa te gandesti ca trece greul. Trece, dar este dificil de suportat.
Eu zic ca roata se-ntoarce si o sa fie bine.

Nu v-am mai scris pt ca, exact ca Lala_20 si eu ma simt invizibila (asa ma simt mereu, nu stiu de ce, poate din cauza ca nu v-am cunoscut "face to face").



Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Alina023,imi pare rau ca nu ti-am scris pana acum,de azi dim tot uit de fiecare data cand intru.Daca ai apa de gura in casa,ia o gura-doua (nediluata) si tine-o la masea cat poti de mult.Mie imi lua durerea,eu am Listerine.Dar nu stiu daca e indicata in timpul alaptarii,oricum nu o inghititi.Cu paracetamol/panadol poate trece durerea desi nu prea cred.Pup pe Luca sa-i treaca mucisorii.

Poze Khalid
Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu


Cat despre fetele care v-ati luat de doc a mea... Va multumesc pentru incurajare. Dar tipa e o "naturalista", nu stiu ce avea azi... Este o doctorita foarte buna, homeopat... Si pro alaptare... Numai ca... Na, se astepta si ea ca si mine sa ia bb mai bine in greutate si o fi crezut ca nu ma mai ajuta pe mine mama natura... Speaking of mama... Mama mea personala cica bb nu mai papa bine si saliveaza ca vrea real food... Si eu fac parte dintre persoanele care se incapataneaza sa alapteze EXCLUSIV pana la 6 luni, dar ... Parca mi se sadeste samburele indoielii cand mi se spun astfel de treburi... Adevarul e ca eu il vad pe C. un haplea si ma intreb cat s-oo satura el cu "balaceala" mea de laptic... Pe de alta parte, stau si ma gandesc la Roby sau Sacha, care vor primi laptic pana la 6 luni.. Dar ceva nu e logic... Daca nu se satura cu lapte si vrea papa solida, nu ar trebui sa manance mai mult si sa fie vesnic flamand? Nu mai stiu ce sa mai cred....



Mitsu nu te lasa influentata. Un bebelus alaptat la san nu are nevoie de hrana solida inainte de 6 luni. Eu mi-am alaptat copilul exclusiv la san 6 luni fara nimic altceva si nu s-a imbolnavit intr-un an si 10 luni decat de 2 raceli amarate. Si cu Andrei voi face la fel. Nu se ingrasa constant, au salturi. Acum la 3 luni e prag si are zile cand suge mai des. Nu-i nimic, productia se ajusteaza singura.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

am vazut fimuletul ala de pe mailul comun cu bebelusul care sughite, dar l-am vazut in alta zi, nu mai stiu exact cand, da am ras bine si l-am trimis si altora.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://good-times.webshots.com/photo/2385969230102497651DvpATi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Buna zuzici!
Am intrat si eu putin pe fuga...saptamana asta sunt singura (mama e plecata la tara) si tb sa fac de toate ieri am spalat, am calcat, am facut curatenie si am mai facut si mancare si chec...ptiu sa nu ma deochi ce harnica am fost. Am avut noroc ca a fost si Daria mai linistita si a si dormit vreo 5 ore in timpul zilei.
Alina ma bag si eu la intalneala, numai sa treaca mai repede vantul asta de afara...Eu as prefera in timpul saptamanii, ca in we mai stam si noi cu tati
Laura si LalaD imi pare tare rau ca aveti problemute cu bebeii. Sa va ajute Dumnezeu sa se faca bine cat mai repede...
Lala si Ginette si eu ma simt de multe ori nebagata in seama, poate si de aceea mai mult citesc decat scriu, dar nu ma supar...imi sunt tare dragi zuzele si clopoteii nostrii
Ma duc sa mai bag o masina la spalat si sa vad ce mananc...sper sa mai reusesc sa intru astazi.

zuzele si clopoteii!


Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Aaaa, am uitat sa o laud si eu putin pe Dariutza!
Am cantarit-o aseara si a luat intr-o luna 800 g. Eu zic ca e super! Doamne ajuta sa o tina tot asa si sa ma tina si pe mine lapticul. Evolutia ei a fost urmatoarea:
prima luna: 1250 g
a doua luna: 750 g
a treia luna: 800 g

Poze
Poze Daria
Poze botez
Cum creste Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput