Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (25)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

nour, bine-ai revenit! pupici multi tie si fetitei grozave! si foarte bine faci cu soacra, tine-i piept in continuare, cu diversificarea ei cu tot.

mi-am amintit si de ce a scris bishu, cu mama ei care spune ca balutzele inseamna ca bebe vrea hrana solida. sper ca nu am facut vreo incurcatura.

ellenutz, capsunele alea din frigi NU EXISTA! :-))) intelegi?

darene, succes cu excursia, cred insa ca bebe khalid o sa se achite f onorabil de drumul asta.

stancutz, , sa ai o zi cel putin ;la fel de buna ca cea de ieri!

ramona, nici eu nu-l decalotez. stiu ca exista riscul ca, in timpul manevrelor pe care le faci, sa produci microleziuni ale piepii care mai mult vor bloca decat vor deschide calea. il las asa si vom vedea cand mai creste.



irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

laura ioana, gentamicina se poate da pe gurita, cu seringa. asa am vazut la spital. sper sa nu aveti nevoie de injectii. pup si multa sanatate micutzei!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

lala_20, da' ce facut lucky? a vomitat sau s-a cacarisit prin casa?

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

CONRAD de bishu, CARLA de breaz si ANDREI de roli implinesc azi 3 luni! la cat mai multe-nainte, clopotzei dragi!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Dupa o partida de jucat impreuna prichindelul sta singurel si se vaita un pic.
Monica multumesc,am retinut cu suptul la decolare si aterizare.La mine e blocat site-ul dat de tine. Oricum Khalid e circumcis si tare ma bucur,o grija in minus pentru mine.Mai canta Serbanel?
Ramona ma bucur ca Razvanel e bine.Sper ca e doar o faza cu mancatul.
Irinouka se pare ca si voi sunteti la palier,bine ca de-acum stii,eu nu-mi aduc aminte Khalid sa fi avut la 3 luni,ma tot gandesc ca o sa fie un mofturos ca verisorul lui care nu mananca de loc fructe iar legume f rar si e bolnav tot timpul de cate ceva.
Chiar adineori ma gandeam ca o sa avem si noi mai mult timp cand o sa inceapa sa se joace singuri cu jucarele sau o sa coloreze.Peste vreo 2 ani adica?Mda,atunci o sa vina bebe 2...
Apropo de bebe 2 am citit acum vreo sapt de o mamica de la sept-oct care a aflat ca e insarcinata.Primul bebe are vreo 6 luni si e conceput prin Fiv;o adevarata minune.Si mai sunt cateva mamici de oct-nov care sunt insarcinate.Ma batea si pe mine gandul ca ar fi bine pentru mine mai incolo daca ar fi diferenta mica intre ei,s-ar juca impreuna si Khalid nu ar fi asa gelos la nasterea fratiorului/surioarei.Daca as avea greutatea ideala cred ca as comite-o dar asa nu vreau.

M-am dus sa-mi verific bebeicul si e aproape adormit!Poate isi revine la vechiurile obiceiuri.Azi il scot la plimbare ca nu gatesc.Doar dupa 4-5 se mai racoreste si atunci e timpul bun pentru plimbare.In curand nici seara nu o sa se mai poata in aer liber.


Poze Khalid
Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

quote:
Originally posted by ramonab

Docdecap, m-ai impuscat cu site-ul ala.Doctora mea ma pune sa ii decalotez putzuca razvanelului si si ea il mai verifica cand mergem la ea. Voi ii faceti decalotare? Nici mie nu mi se pare ok sa ii umblu la putzuca.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008
http://good-times.webshots.com/photo/2385969230102497651DvpATi




si eu ii fac labuta in fiecare seara. of. ce o zice? seara de seara il las "neterminat" :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zeririlouiza spune:

salut fetelor, hai ca eu am zis ca voi fi mai activa dar se pare ca nu am timp deloc, e groaznic cate sau strans si plus cele de facut plus ca ies la 3 si nu am timp deloc of m-am, saturat deja, si acum sunt si stresatra pana luni ca ne luam si noi un teren cu credit sa facem o casuta si cate sunt pe capul meu vai.

La mai multe luni clopoteilor de azi

Louiza mamica de Yasmin - Elena 09/01/2008

poze Yasmin Elena

uite cat am crescut

www.flickr.com/photos/10161776@N07/sets/" target="_blank">poze graviduta, nunta, luna de miere, Sighisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

multumesc pentru raspunsuri. m am mai linistit. le salvez sa i le arat si taticului ca si el tare s a mai ingrijorat. cand sa ma mai astept la alt prag de crestere?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Sa traiti fericiti si sanatosi clopotei sarbatoriti ieri:Bianca de Lala_20,Serban de Monica,Sara de Stoisor
precum si clopotei sarbatoriti azi:Carla Alexia de Breaz,Andrei de Roli25,Conrad de Mitsu-bishu.

Ereena ce mai faci?

Poze Khalid
Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Fetelor, eu nu ii fac decalotare...si nici n-o sa-i fac vreodata, cu toate ca medicul imi tot recomanda.
mi se pare riscant si inutil. sincer, nici mama nu i-a facut lui frate-miu, nici soacra sotului meu si sint amindoi ok, nu au patit nimic. si ce conditii de igiena existau atunci, pe vremea lui ceausescu, cind aveai la bloc apa calda o data pe sapatamina, sau la tara, unde a crescut sotul.
la baita il spal cu un pic de sapun, limpezesc bine cu apa si gata.
oricum mie mi se pare ca se decaloteaza singurica destul de mult. se observa bine atunci cind da de frig sau de apa un pic mai rece.


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput