Piticodromul de Sept - Oct 2005 (204)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Miflore, nu te arunca pe ea cu baia, las-o o zi fara...ia-o incet!

Anya, Calin unde a invatat sa inoate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Mie mi-au zis la telefon ca gravidele intra la apa si m-am simtit cu musca pe caciula . Din pacate n-am avut cum sa vin, data viitoare.

Mihaela, bona mi-a zis ca l-a luat doar cu multa multa vrajeala, ca i-a cantat nonstop si ca au spalat impreuna pe Ghita pe cap (Ghita e o papusa bebelus care rade isteric, primit de Matei de la matusa mea). Dupa aceea l-au admirat indelung pe Ghita ce curat e ... deci vrajeli de tipul asta. La faza cu clatitul cica ii spune "vezi ca acum te clatesc, inchide ochii, pe urma dau repede cu mana sa nu-ti intre apa/sampon in ochi". Pe urma iar admiratie "vai, ce frumos si curat esti acum" ... din astea.
Bai, ma simt mama denaturata, in ce hal am ajuns, sa intreb bona cum il spala pe copil pe cap..


Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Ne-am dus la Mariott la bazin. Am o reducere de la servici si cotizez la aia 1 milion juma/luna pt mine. Copiii mocca, dar pot sta in bazin doar pana la ora 18.00. M-am dus de cateva ori cu plozii din dotare. Matei a mai fost la inot la Lia Manoliu si a invatat pana la nivelul de tinut pluta in fata, sau cu bagheta de burete (sau cu manecute, sau sa misune pe marginea bazinului fara "ajutatoare"). Calin, ca maimuta, dupa el. Asa ca inoata mai de voie, mai de nevoie si el cu bagheta de burete sau cu manecute. Mama denaturata - nu le-am cumparat niciodata colac. Mi-ar place sa-l dau la inot, dar de scorurile de la astia nu ma apropii (la mine e la dublu) iar la Manoliu nu-l primesc asa de mic. Oficial dupa 5 ani, neoficial dupa 3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

of, ce rau imi pare ca n-am putut veni si eu la piscina! kid, nu vreau sa fiu scoasa de pe lista !

ege, felicitari!!! si masina... ata ete - voi sa fiti sanatosi!

IR-urile au fost si stresul meu, cred ca-mi cresteau exact ca ma gandeam.

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Tonnia, fi-mea are deja 2 zile de cand n-a facut baita... dar tot cu usurelu' o s-o iau.
Rux, merci, trebuie sa ma specializez ca lumea ca vrajitoare. Si chiar, auzi la tine, sa-ntrebi bona cum ii face copilului baie la cap, ntz, ntz, ntz!!! Ce mi-ar place s-o intreb si eu....


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Pai prima data era pentru mamici si bebei, apoi s-au sucit (li s-a parut prea mare balamucul si au zis sa facem doar cu gravidutze), pana la urma gravidutzele nu au confirmat si trezindu-se cu atatia copilasi i-au lasat la balaceala. Imi pare rau ca nu am fost. Data viitoare.
Acum pregatim niste forumuri de discutie din acestea la Active Center...dar sunt mai mult pe gravideala si copii nou nascuti, ingrijire etc...Asa ca bagatoiva mai multe la bebedoi sau bebetrei!

Am fost la Iosup si i-a facut iar poze la labii fetei mele. Deci nu i-a crescut nimic pe acolo, am sperat eu dejaba! In schimb totul e perfect si mi-a dat o poza cu fatzuca ei la 3D de zici ca e Alexandra, e identica!!! Sper doar sa fie bruneta, macar sa am totusi ceva varietate in casa daca la sex nu avem!

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

fetelor ce vaccin seface la 2,5 ani?infanrixul?
eu am intarziat o luna cu vaccinul ,din cauza accidentului am si uitat de el.
va pup,noapte buna!!

ege 16 sapt si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Infanrix-ul DTP - cel mai simplu dintre ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salutare! Am intrat sa ii urez ginerelui Vladut mult mult mult succes in prima zi de gradi!

Ruxandra, kid, ma bucur ca sint bine fetitele din burta.
Ege, felicitari si asteptam vesti bune de la eco!
Nici o noutate de la gravidutele de 39 de saptamini, Dea si Simona?
Dana Lucia, felicitari pentru scapatul de pampers.

Si Miruna face scandal la clatit pe cap (acceptabil scandalul), si la taiat unghiile de la picioare (scandal monstru). Sa fiu sincera, m-am bucurat sa vad ca nu sint singura care intimpina problemele astea.

Cu pampersul sintem mai rau decit acum 2 luni, cistigam sigur concursul. Simbata la 8 seara i-am pus chiloti (am momit-o ca-s frumos). 19 ore nu a facut deloc pipi, a refuzat sa bea lapte, sa bea apa, sa manince, etc. Evident tot pe ea a facut, dupa care a baut apa in disperare. Este evident ca s-a abtinut intentionat de la mincat si baut. Deci continuam cu pampersii.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Vladut, succes azi!!!
Uitasem ca incepe azi...

Intru mai incolo

Mergi la inceput