Piticodromul de Sept - Oct 2005 (204)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

E langa Calea Plevnei,pe o straduta care se cheama Pisoni. Ea se numeste Dreams World. E intr-o viluta, curtea e mica ca la toate in zona dar e tare frumoasa, e cu predare in engleza cica, 8 mil program scurt, de lung n-am intrebat, educatoarele pareau OK dar cine poate sti, cica s-au grabit cu deschiderea ca sa preia copiii de la Discover-me, care se desfiinteaza din vara. Daca te aranja ca locatie Discover me, asta e la 2 minute de ea. O sa auzim noi despre ea probabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ruxandra, baga si tu niste Magne B6, asta a fost tratamentul meu si in sarcina trecuta si acum pentru IR-urile mari si o sa fie bine. Eu iau 4 pe zi si te ajuta si la oboseala, te simti mai energica. O sa fie bine, stai zen asa!

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Mifloricico, vezi ca sunt cam tzepari aia de la Micii Campioni, e f f scump si bazinul e totusi un fel de lighean mai mare. Daca vrei sa vezi ceva cu adevarat extrem de impresionant pentru copii mici si femei gravidute mergi la www.babyspa.ro , e cam departe de tine, stiu, dar si in Bucurestii noi ajungi greu cand e aglomerat. E prin Vitan, aproape de fetele de acolo.
E un centru absolut superb, eu l-am vizitat si cred ca am sa merg, dar nu stiu cand. Au o piscina adevarata, dusuri adevarate pentru copii, spatiu generos si camere destule, si de joaca si de aclimatizare. Iti zic sigur ca daca te duci sa il vezi nu o sa mai vrei la Micii Campioni, e mult peste. Echipa a plecat de acolo, de la doamna Sultana, deci sunt si ei bine pregatiti. Ufff, ce de reclama le-am facut, si nici nu imi iese ceva la faza asta...
Am un forum cu mamici pentru revista acolo si d-aia am vizitat centrul. Dar mi-a placut mult, mult, mult de tot. O sa o duc si eu pe Alex macar de cateva ori, mi-e peste mana...Dar la pret, mie la Micii Campioni mi-au dat ceva de genul 300 de euro pe luna, nu mai tin minte, am fost acolo cand avea Alex cam un an si un pic, oricum am plecat rapid cand am auzit preturile.

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Suna bine piscina aia, mai putin cand ajungi la partea de pret De fapt inotul are un pret prohibitiv in orasul asta.

Da, Simona, asa, magne b6, am luat si data trecuta.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Da, asa e peste tot...la piscine, la Micii Campioni ti-am zis care erau tarifele...Aici uita-te la inot cu grupa, ca e mai fain, intra mai multi copii in apa cu un parinte si nu e asa scump ca ala individual.

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Ioanamerci pt informatii. Iti trimit PM.Kid, stai linistita ca nu e Alex ultima la vorbit, mai e si Teodora care tot ii trage jumatate in chineza , zice ea multe dar nu prea inteleg mare lucru . Cat despre descurcat parul, avem si noi aceeasi problema, par cret si greu de pieptanat, e un adevarat chin ...cred ca reusesc sa il perii de max 3 ori pe sapt . Am cumparat un spray de la mustela care cica e printre altele si pt descurcarea parului, conceput special pt bebei, e bunisor dar nu extraordinar.La baie si la spalatul pe cap nu sunt probleme, e super. So, ce concluzie tragem noi de aici? Astea mici si cretze nu se ingramadesc la vorba, dar la apa...e domeniul lor . Felicitari pt bebelusha din burtica si sarcina usoara in continuare Teodora Sara (norina)www.flickr.com/photos/13809712@N05/sets/72157602086467503/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Da, e absoluta bataie de joc cu inotul la noi! Sunt tare suparata pe tema asta! Nici nu poti sa-i duci la varsta lor la orice piscina, se pot nenoroci efectiv!

Editez: sedintele de grup sunt numai pt bebelusi pana la 18 luni, eu asa am inteles din site.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ooops, asa e Tonnia, nici nu m-am uitat bine. Intr-adevar, este jecmaneala curata. Lasa ca inoata in cada deocamdata ca e mica.

Norina, haha, asa e cu cretele si cu vorbitul, o fi de la incretitul parului ca nu invata o data sa isi dezlege limba. O sa caut si eu sprayul ala de la Mustela, nu stiam de el. I-am luat mai nou un sampon de la Chicco pentru par ondulat si nu sunt prea incantata... Tot balsamul meu pentru par cretz e mai de folos.

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna dimineatza!
Dau raportul: am fost aseara la BabySpa c-a fost o actiune cu Ioana Copiilor. Intr-adevar centrul arata f. bine, piscina mai mare ca la Micii Campioni, aclimatizare, loc de joaca, relaxare si pentru parinti daca se doreste, ce sa mai, o industrie.
Dar jecmaneala pe primul loc!!! Intr-adevar, Tonnia, la copiii de peste 2 ani nu se mai fac sedinte de grup, chiar n-am inteles de ce.. o porcarie. De ce le-or face pana-n 2 ani? Si oricum, chiar daca piticul se incadreaza pana-n 2 ani nu va imaginati ca puteti lua grup direct, nu, nu, trebuie intai niste individual. Am intrebat eu aseara, Cred ca le-am stresat pe fetele-alea cu intrebarile mele. Peturile sunt exorbitante, aici abonamentul de o luna, 4 sedinte inseamna 7 milioane iar la Micii Campioni 160 euroi, cam 6 milioane. La BabySpa exista si Happy hour intre 10-14 de luni pana vineri si scade pretul la 5 milioane. Tonnia, la BabySpa nu fac reduceri pentru frati, am intrebat. Accesul se face pe baza de cartela, trebuie si pt. parinte si pt. copil, 50lei bucata. Si toate facilitatile se platesc separat, ma refer la masaj, sauna, solar, restaurant chiar si locul de joaca pt. copii...
Si poate-as da-o macar o perioada tinand cont de problemele noastre cu spalatul pe cap dar e departe rau de mine si sambata nu accepta decat grup deci noi n-avem loc....
Un gust amar, asta e!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Mihaela, multumim pt. update . Auzi, dar tu daca mergi in iunie cu fata in turcia de ce nu astepti pana atunci sa vezi cum ii place la piscinele alora? Oricum, la vara va asteptam in curte la mama, punem acolo niste piscinete si sa vezi ce balaceala o sa traga copiii.
Eu nu le-as da atatia bani, mi se pare nesimtire curata. Pai daca strangi banii astia in fiecare luna si ii pui deoparte iti iese de un concediu super misto.

Ruxandra, mama lu' Matei (13 sep. 2005)
bb2

Mergi la inceput