Piticodromul de Sept - Oct 2005 (204)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Paste fericit si petrecere frumoasa si de la noi!

Vad ca ati discutat despre vaccin - eu m-am hotarit sa il amin pina la 3 ani (ne-a spus Calapod ca se face intre 2.5 si 3 ani).

Antonia, Miruna a primit Schoko Bons de mos Nicolae, era in transa. Am sesizat pericolul si nu am mai luat, dar cred ca o sa cumpar din nou, sa am cu ce sa o mituiesc in momentele grele.

Vreau si eu sa merg la turci cu avionul citeva zile, sa vada si Miru cum e in concediu la piscina; pe Sma nu cred ca o luam, ca sa putem supravietui fara bunici.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Ioana, si tu in ce perioada vrei sa pleci in Turcia?

Azi vopsesc oua cu acuarele, asa vrea Dinu, cred ca o sa fie distractiv daca nu ni le arunca Sa in cap.

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Sarbatori frumoase si din partea noastra....iepuras bogat si sanatate multa!!!11
Noi ne pregatim intens ....adik Iaris, am colorat ouale impreuna, si am lipit abtibilduri cu personaje Disney, foarte incantat a fost IAris...dupa ce erau gata colorate imi spunea ca sunt din ciocolata, ca arata de parca ar fi in staniol, nu in podoaba de PAsti.Greu l-am convins sa nu le sparga pe toate, ca el trebuia sa se convinga ca nu il pacalesc.
Va pup

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart
www.youtube.com/watch?v=XrA2ooglvGc&feature=related" target="_blank">Evangeline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Sarbatori Fericite!

Noi a fost la control la ofta si ne-a spus ca maim 30 minute la tv pe zi, ca are un 0.50 si un 0.25, care poate se corecteaza, iar peste 6-8 luni la un nou control.
Am fost la la ortopedie si ne-a recomandat pantofii cu talpa ortopedica, sau cum i-o chema pe aia cu ridicatura pt platfus (desi nu avem platfus, dar calca putin spre interior).
Am terminat cu controalele, dar suntem racite de ieri, dupa o zbenguiala in Polus (Diana-te-am vazut, dar n-am apucat sa te strig)
Stim de shokobons , dar le evit, sunt suficiente ouale Kinder, care au si cioco alba si napo...

La noi maine vine iepurasul, cu tot cu oua ..... De la anu le vom face impreuna...

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi, multa sanatate, bucurii si un iepuras plin de daruri!

Pupici mii,

Meme, mami de Andrei (01.10.2005) si AnaMaria (15.10.2006). www.flickr.com/photos/9447214@N08/2264661563/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

PASTE FERICIT !!!
Sa aveti Sarbatori frumoase alaturi de cei dragi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Hristos a Inviat!
Sa aveti un Paste fericit alaturi de cei dragi!

Noi suntem cam suparati.De vineri Alexia nu se simte deloc bine, a vomat toata ziua . Sambata a avut febra si a vomat decat de 3 ori, astazi vad ca nu mai are febra dar a avut deja 2 scaune moi.
Nici nu stiu ce sa fac, mi-e groaza sa ajung la urgente acum de Paste.Se vede clar ca o deranjeaza gatul, ca se chinuie, tuseste pana vomita.Ieri nu a baut decat apa.
I-am dat, metoclopramid picaturi. hidrasec, augumentin, nurofen, novocalmin si eferalgan supozitoare.I-am luat si saruri de rehidratare dar nu vrea sa le bea.
Abia dupa a doua doza de antibiotic i-a scazut febra.
Nu vrea sa manance nimic,nu vrea ceai de menta, numai "apita".
Va las, s-a trezit Alexia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Adevarat a inviat!
Casiana, multa sanatate Alexiei!
E bine ca bea si apa,se mai hidrateaza putin, nu o forta cu mancarea, incearca cu niste grisine, sticksuri, etc.Hai ca o sa fie bine.....
Aseara am mers la biserica si cu Andrei, a fost tare cuminte si a tinut mandru lumanarea aprinsa pana la masina fara sa o stinga, i-a placut la biserica, i-a placut cum bateau clopotele, si ca toata lumea avea lumanari aprinse.a rezistat eroic fara sa adoarma pana pe la 1 cand a adormit in masina in drum spre casa.....
Si a facut cioc-cioc cu toate ouale pe care le gasea! A avut si un ou din ala mare de ciocolata, insa surpriza din el a fost interesanta, cioco nici nu a vrut sa guste
Petrecere frumoasa in continuare si abia astept sa povestiti cum au petrecut piticii de paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Antonia, nu am mari preferinte pentru plecatul in turcia; sa-mi zici te rog si mie unde mergi. O sa incerc sa vad daca sint locuri inainte de spectacolul cu winnie.
Codruta, asa cooperanta e Petra? Miruna nu a vrut deloc sa se uite prin 'binoclul' ala de la oftalmo.
Casiana, sanatate Alexiei, sper sa-si revina repede.
Mary, si Miruna vrea sa ciocneasca (si sa manince) toate ouale.

Sint socrii la noi; nici nu pot sa va povestesc cum se alinta miruna; peste citeva zile vin si parintii mei, cred ca va fi dezastru.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Tot eu, cu un dans de majorete pentru Simona si Dea, care au DPN peste 2 saptamini. Asteptam vesti de la voi!

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput