Flacai si Domnisoare de aug-sept-oct 2004 (128)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Wowwwwam vazut poze! Nu pot sa cred cat cresc copilasii....

Stefan-pescarul e un barbat adevarat, iar la Colibita e superb, Ana mi-ai starnit dorul de duca rau de tot.... sapuisi poze cu burtica taaaaa!!! Dragute aventurile cu circul acvatic

Danina SANATATE MULTA , sa va faceti bine repejor ca acus vine concediul! Dienuta e o printesa adevarata , mereu a fosttaaaare eleganta, dar acum mi se pare ca s-a si inaltat mult... frumos cavaler barbos avea hihihi, cand s-or intalni ei peste vreo 15 ani si-or vedea pozicile astea...

Maine avem si noi serbare, ma bucur ca ma pot duce si eu ca inca suntem 2 in 1, sta Danutzul meu cuminte pana maine seara si dupa aia ma apuc de plimbareli si sport ca nu mai tine...
Va multumesc pentru incurajari, va pup si sa nu mai aud de raceli si antibiotice!



Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Buna!

Am admirat si eu pe Stefan la Cobilita si pe Didiuta la serbare. Ce mari s-au facut copiii nostri!

Andora a stiut puiul ca e serbarea surioarei mai mari si a zis sa nu o supere si sa iasa mai devreme sa nu ajunga si mami la serbare!

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 8+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut fetele!

andora, cum esti?ce ne mai spui??

Luni pleaca Stefan o saptamana din nou la munte, la Tihuta, cu buni, pana acum este incantat de idee....sper sa se simta bine acolo. Oricum, buni il rasfata si doarme si mananca cand si cum are chef....

In rest eu sunt ok, cam cu prea multa energie, imi gasesc mereu ceva de facut in casa sau in curte.....multe trebuiri care ma cam depasesc si seara cad lata de oboseala...
Am implinit deja 34 de saptamani, a inceput si la mine numaratoarea inversa....abia astept sa-mi tin puiul in brate desi imi este ffff groaza de cezariana. Prima data vorba aia, nu stiam ce urmeaza....acum ca stiu nu imi mai trebuie .

Va doresc o zi buna si sa auzim numai de bine!!!

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Bau!
Raluca mama asa e, zbenghea almeu a vrut sama lase la serbare, dar acuma trecut si ar fi timpul sa-si faca aparitia...
De fapt nu stiu de ce ma grabesc eu sa inceapa noptile nedormite samd... azi noapte a fost prima oara dupa nu stiuc at timpcand n-a avut fii-mea somn, de pe la 3 am stat sa-i zic povesti, imiv enea sa mor, cred c-a fost f agitata ieri la gradinita cu serbarea si de aceea... a propos, avem niste pozici aici.
Ana Ana,ceputin mai ai!!! Tie ti-e frica de cezariana si mie de naturala... facem un schimb ce zici? Ce comod ar fi... Distractie placuta plimbaretului Stefan cu buni, osa-i prinda tare bine atata aer curat.... vreau si euuuuuu Cu energia felicitari maica, eu dimineata am cesa mai mare energie, dar cred ca perioada cat am fost consemnata la domiciliu m-a cam lenevit... acum insa ma apuc iar de ce-mi trece prin cap ca am liber de la dr Mi-e cam frica insa samadepartez f mult de casa ca tot am contractii neregulate de vreo saptamana...
Danina voi cum mai stati cu sanatatea?

Cam asta e... va pup si sa auzim numai de lucruri frumoase


Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna fetele,
andora am vazut pozele de la serbarea, promit ca diseara ma uit si la Stefanut si Diana, eu sunt bagata in priza ca avem serbare azi la 16,30.
Doamne sunt atat de emotionata, numa gandu' ca vom fi acolo si mi se umplu ochii de lacrimi.
Asa am facut si la serbarea de Craciun, deci nu e de la sarcina.
Ea in schimb nu are niciun stres, abia astepta.
de data asta vom fi juma de casa acolo, eu, Dani, Maia(soacra), Buni(mama) si matusa(sora lui Dani), deci, circ, vom fi numa noi juma de clasa.
De mine... credeam ca am scapat de greturi, de vreo 2 zile imi era chiar bine, azi dimineata in schimb ... am vomitat in asa hal la un moment dat imi tremurau si picioare si maini, off.
Va pup


Mada 10+ ,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Andora scuza-ma sunt asa de zapacita, foarte frumoase pozele de la serbare, e o scumpa Ralucuta si tu esti asa frumoasa cu burtica mare!
De cand incepem sa-ti facem galerie?

Mada 11+ ,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Mada hai ca esti scumpa, merci frumos de tot, succes la serbare , sa stii ca asta-mi place si la fii-mea, n-avea nici un fel de apasare ca incepe serbarea, iar noi picam de emotii ca acus vine randul ei... plus ca ne-a surprins ce frumos a dansat cu un baietel un dans cu ingerasi (de care nu ne-a zis NIMIC inainte ca cica e maaaaare secret) de-ti venea sa-i mananci... eh dragoste de grupa mica...
Iti tin pumnii cu greturile, ca tare urate sunt... acus incepe sa se miste bebe si partea frumoasa a sarcinii... eu totincerc sa ma bucur de fiecare zi in plus stiind ca e ultima oara cand am burtica... cred...
Galerie? Mie? Pai de 2 luni tot imi face lumea galerie, dar am drogat bebelu' si-acum imi trebe'toate galeriile echipelor de la Euro reunite ca sa iasa afara.. deci zilele astea

Pup....



Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Andora pup-o pe Uca din partea mea si a "gemanutei' ei, tare scumpa mai e in poze! Si tu arati asa de bine gravida!

Mada succes la serbare.
Si mie mi-e o greata ... aproape nu am moment fara sa-mi fie rau.

Raluca, mami de Ioana - Alexandra (10.10.2004) si 8+
Ioana la 3 ani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut fetele

Eu de obicei dorm la ora asta....dar acum nu am somn precum se vede.

Stefan a facut astazi febra, am venit de la gradinita fara probleme, ne-am jucat, chiar mi sa parut cam prea linistit dar am pus pe seama unor momente cand se face linistit in schimb pe la 8 mi-a zis ca lui i se face somn si ca se pune sa se odihneasca cu babu dupa care in 10 minute sa infierbantat si a facut febra. 38,4 sub brat. I-am dat nurofen dar inca nu a cedat de tot, pe la 12 o sa-i dau si panadol si apoi maine dimineata mergem sa vedem ce sa intamplat.

am si eu cateva poze noi, cu constructiile din lego a le lui Stefan. O sa va pun si un link care vrea sa vada "gradina cu flori"
aveti aici linkul

sa auzim de bine!

Ana - - mamica de bondar bzzzzz - cu aripi si acusor - Stefan de 3 ani si....
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Raluca multumim, mie abia ieri imi zise sotioru' ca era Ioana cu tati la piata in weekend, dar eu nu am vazut-o si pe el il suna cumnatul si nu mi-azis pe moment... noroc cu pozele Cand incepeti gradinita voi, in sept?
Ana, sanatate lui Stefan!!! Asa a patit Gogo acum 2 sapt, de-am luat si eu de la ea minuneade virus din gat, iar febra a scazut doar cu antibiotic... Sper sa va treaca repede. Ieri am patit-o si noi, adica acum e mucoasa rau, racita cobza, febra inca nu dar in rest tot tacamul.
Aaa si am vazut constructiile din lego , gradina cu flori si desenul cu masina si norisori, imi place de Stefan ca are imaginatie si nu se plictiseste de lego, si asa o mutrisoara haioasa are cand rade smechereste...
Buna idee, sa pozez si eu desenele maimutei, ca altfel se pierd si e pacat... sunt curioasa ce pasiuni o sa aiba zbenguiciul din burtoi...

Gata va las, cat mai putine greturi burticilor si Ana bucura-te de linistea dinaintea furtunii de peste o lunisoara....




Pogonici mic
Gogoasa

Mergi la inceput