Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (23)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Ellenuta saru`mana , am vazut si eu pozele cu voi sunteti fermecatoare tu si bebelusa Eva Maria
- toate mamicile sunteti frumoase si bebelusi care mai de care cu ceva deosebit
- i-am facut baita Mariei la ora 21 iar acum 30 de minute l-am imbaiat si pe bebe Andrei , am scapat de treburi prin casa legate de copii ma refer , acum pot sa stau si eu linistita un pic la calculator
- cele care aveti un copil bucurati-va fiindca este mult mai usor cu unul singur , cu 2 bebei este mai obositor
- in seara asta a ras si Maria in hohote de se zgaltatia tot corpul si chiar tipa de fericire cine stie ce bucurie avea pe sufletel


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

quote:
Originally posted by honey79

Cati, noi suntem relativ bine, multumim de intrebare.Crestem, ne schimbam comportamentul parca de pe o zi pe alta, nu ne mai saturam de nici un fel la san, nici macar peste zi...

Saptamana viitoare implinim si noi 2 lunite si mergem la vaccinel, vine si sora-mea si vom boteza pe bebe Andrew.

Apropo de botezat, Monica-matz... am vazut pozicile voastre si sunt absolut superbe!!! Am si cateva intrebari... pentru tine:

1. De unde ati luat lumanarea (e vreun magazin specializat)? Si cine v-a "impodobit-o"...voi sau la vreo florarie,ceva?
2.Trebuie dus ceva la Biserica (am vazut pe masa o sticla de ulei de masline..l-ati dus voi?)?
3.Bebe e imbracat acasa inainte de plecare la biserica in hainute casual si abia la Biserica, dupa ce e Botezat e imbracat cu hainutele albe,speciale???
4.I-ati facut a doua zi acea "scalda" speciala????

Deocamdata astea, dar sigur revin cu intrebari.

Superb si ca ati fost in Biserica.
Preotul roman la care vom merge, tzine de fapt slujbele si banuiesc ca si Botezul, in casa lui. Are amenajat living-ul ... ca un fel de mini-Biserica.
Noi deci, n-o sa avem un Botez ca la carte, dar macar micutul va fi crestinat.
Sunt cam tristuta din cauza asta, dar...ce sa fac....noi sa fim sanatosi.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali





Honey.. serus draga mea.
Sa-ti raspund la intrebari.
1. Lumanarea au adus-o nasii din Romania. Nasii au venit in 3 apr iar noi am facut botezul in 5 apr. Ne-a impodobit-o o romanca care are firma pentru asa ceva, aici in Toronto. Noi am adus-o din Romania pentru ca nu stiam ca se gasesc si aici. In Toronto sunt greci multi. Ei si rusii, fiind ortodocsi au lumanari groase ca ale noastre. Incearca sa vezi daca nu gasesti asa ceva.

2. La biserica se duce un prosop mare in care nasa tine copilul dupa ce il scoate din apa. Un prosop mic cu care se sterge preotul pe maini. Ulei de masline, o sticla de vin rosu si un sapun. Astea ni le-a cerut. Ni s-a spus ca nu este o taxa fixa pentru botez si ca dam cat vrem. Nasii onoreaza preotul si parintii fac donatie la biserica. Acum ... toata lumea mi-a spus ca preotul nu ar fi trebuit sa ceara donatie pentru biserica. Oricum ... noi am dat in total 300 de canadieni.

3. Da bebe e imbracat casual inainte si cu hainute albe de nasa dupa botez.

4. I-am facut scalda... si am pus in apa orez, bani si petale de trandafiri.


Sper ca ajuta informatiile.


Monica-Matz mami de Matzu-Mic Andrea Bianca(03.Feb.2008)
Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

Fetelor,ce frumos a fost la intalneala....Reiese din poze evident .Mamici cochete si dezinhibate si puiuti unul si unul sa-i mananci nu alta.F. frumoase toate pozele.Multumim Creata,Ellenuta,Alina023,Alinaatudor,Anaandrei!

Ce-as fi vrut sa fiu si eu acolo...Maybe some other time...

Ereena,mi-au placut la nebunie pozitiile somnoroase!

Danybv,scumpa foc Mariuca voastra si am vazut ca incepe sa semene si cu tine.Vazut si pozele de la nunta-f. emotionant!

Angiiiiiiii,ce-mi facusi tu mie???O sa mi-l pun pe Pupi pe desktop...Ati iesit SUPER!De fapt voi stiati asta numai ca nu gasirati omul sa va puna in valoare...
Si sa stii ca si eu am bocit un pic...Un pe curisorul ala mic!

Creataaaaa,sotul asta al tau o concureaza pe ANNE GEDDES dupa care sunt topita literalmente de vreo 7 ani...Ce job frumos are si ce sansa sa poti face ceva de care esti pasionat.Si ce subiecte pretioase :Mariuca si tu.

De TINA,mai stie cineva ceva?E mai bine? Doc mai esti updatata?

sTANCUTZA,sanatate si pusici Sofiei!Speram ca nu se agraveaza!

Miri,Bruno e mai bine?

Ramona,cea mai des intalnita cauza la infectiile urinare la copii ar fi refluxul;care se poate corecta singur pana la 3 ani sau se poate opera.Dar eu sper ca nu e nimic de genul....sanatate multa!Oricum tu n-ai absolut nici o vina.
Gratiela,ce poze frumoase am vazutttt...ce copii frumosi si deosebiti ai!Nu mai faci?

VEn,sexy mama ,nici tu nu esti mai prejos...aceeasi intrebare,mai faci?

Din alt registru-cu ce cureti canapelele coraille din living?SE pare ca avem la fel...eu am recurs la servetele umede ca mi-e frica sa pun apa si sapun pe ele...




Adina
Mami de(Isidora-4ani) si Ioan ( 7 saptamani)
www.kodakgallery.eu.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=4516866000233.5781386000233.1203523802941&&localeid=en_GB_EURO&&localeid=en_GB_EURO&UV=128845807824_9450568900233" target="_blank"> Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Dana (Danonique) si Iulia, multumesc pt. ca nu ati sarit peste intrebarea mea si mi-ati raspuns. Nu mai e mult pana luni. Oricum am mai dat cateva telefoane intre timp si m-am interesat, ca pe aici lumea a fost interesata doar de "intalneala".

P.S. Am vazut pozele de la intalnirea zuzelor. Dragutei copilasii si mamicile lor fericite. Bine ca ati reusit sa va intalniti. Pacat ca nu putem face asta cu toate zuzele.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008
Patrick's Day - 17.03.2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

A, si am uitat sa va spun, la 3 luni si o sapt. aveam 6.380 gr si 61 cm. Dr. a zis ca e f. bine. Desi initial eu am crezut ca-i prea putin. Dar avem sanse sa dublam greutatea de la nastere pana la 4 luni.Asa cum scrie in carti.

Poze de tot felul
Poze botez - 8 Martie 2008
Patrick's Day - 17.03.2008

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Adina, nu vorbi tu se sexy mama, ca stim cu toatele cum arati, mai ales la cateva secunde dupa ce nasteai
mama si fata cea frumoasa (pe care as face-o la orice ora nora ), si pe bebe mic si scump si rotunjor.

Cat despre canapele (de la Mobexepert sunt; ale tale la fel?) eu le curat cu o solutie speciala de curatat piele (gent, manusi, panataloni, canapele) pe care mi-o trimite socrela din Germania.
Eu cred ca acum se gaseste si pe la noi, dar n-as putea sa-ti zic unde, ca la noi in marea metropola Bistrita nu este nici un super market mai de seama. Cel mai mare e Kaufland, si acolo nu am vazut.
Daca nu gasesti, sa-mi spui, ca-ti trimit eu o sticluta (am mai multe acum), care iti ajunge muuuuult - eu fac canapelele cam 1 data/ luna.

Angi, Pupi este superb!!! Manca-i-ar mama lui ochisorii si fundicu' ala mic Dar astea nu-s toate pozele, banuisc, nu?? Le vrem pe toate!!!!

Irlandeza, Mathias avea la 3 luni 6330 gr si 62 cm (nascut cu 3250 si 50 cm). Dr. a zis ca e perfect. Pup Pati mica si frumoasa si va doresc un zbor safe si petrecere frumoasa acasa!

Anca.b, am vazut ca esti la Montignac. Am inceput si eu de cateva zile. Dar sunt in mare pana de idei in ceea ce priveste mancarea de pranz. Poate te voi stresa cu intrebari, sa-mi mai dai si mie niste idei

Va doresc o duminica frumoasa, cu mult soare, nu ca la Bistita, unde a plouat toata noaptea de a rupt, iar acum e asa de innorat, zici ca e noapte, stam cu toate luminile aprinse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Isidora ma bucur ca-ti plac copilashii mei...nu mai fac ca sunt batrana (altfel mi s-a deschis apetitul) si mai am si doua cezariene la activ dar...numai Dumnezeu stie ce-mi pregateste! Daca e sa vrea sa vina si o Sanziana sau un Razvanel sunt primiti cu drag!

Fetelor, Tudor este leshinat dupa centrul de joaca de la Tinylove...azi mai dau o fuga in BE sa-i mai cumpar ceva jucarii, palariute, body fara manecutza, salopetzica de vara, sosete si ceva cosmetice...ma gandisem la Mustela dar am vazut ca e f. eficient uleiul de masline dar PROASPAT...am ajuns la concluzia ca la 3 sapt maxim tb schimbat.

Elenutza dar de ce-ti faci pb cu kg ca arati super!
Eu am renuntat la sutiene de alaptat si mi-am luat unele de la Argus si Jolidon decoltate, cu dantela dar care tin bine pieptul (cupa C-D)...cel de alaptat ma deprima si nici nu mi se parea comod.

De maine zic si eu ca tb sa reduc nr caloriilor la 1600 si mai ales sa fac gym la saltea 30 minute si neaparat sa merg prin parc macar 90 minute...m-am ingrasat si arat ca un pelican indopat.

Unde petreceti Pastele? Eu merg la Brasov la soacra mea (este o femeie exceptionala, gateste demential - e unguroaica si face niste praji de vis dar la care de data asta renuntam) si vreau neaparat sa fac aquagym la Paradisul acvatic. Deabia astept!!!!



mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna dimineata!Am vazut si eu pozele de la intalnire si am admirat mamicile si bebelusii.Frumoase mamici si bebelusi pe masura.Pupici!

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Ramona imi pare rau ca analizele nu au iesit asa cum ti-ai dorit.Multa sanatate lui Razvan si un pupic mamei.Nu te gandi ca tu ai facut ceva rau ca nu e deloc adevarat.Copiii se imbolnavesc foarte usor.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

gratiela ce program misto ai de Paste!
ramonab si stancutza sanatate va urez la bebei, ca este cea mai importanta!
iulia82 ce fetita superba ai!
ancab merci de raspuns, o sa vorbesc si eu cu pediatra lui baby.
angi ar trebui sa invat si eu sa fiu mai curajoasa cand vine vorba de alaptat in public, intr-adevar!
jelimoni am vazut poze cu frumusetea ta de baiat, felicitari pentru pranzul ce i-l oferi pe banca, trebuie sa-mi fac si eu curaj sa fac asta cand imi plange puiul de foame/sete in public




Ema cu bebe Milan(07.02.2008)
http://www.flickr.com/photos/25353433@N07/

Mergi la inceput