Bucurii de sept-oct 2006, (119)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza!

Is aici, prin zona . Am fost ieri la dr., Daria e sus, colul rigid, inchis, nemodificat, cred ca nasc la Paste in ritmul asta!

Mami 39+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna dimineata

Acum am adormit un rasfatat ...doamne cate figuri in capusorul ala mic, mai ales ca acum e cu amandoi acasa, si isi da talente ceva de speriat!!!

Cristina - pai hai ca inca nu e 14....mai ai rabdare 2 zile, poate se hotaraste brusc sa apara, nu de alta dar sa te ajute si pe tine cineva la curatenia de Paste!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Daria te asteptam! Hai Cristina, hai Cristina!
Alexutza, si Narcisa devine brusc foarte talentata cand e cu mami si tati


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Gety, ma bucur ca v-a placut zborul nostru.

Mamilili, nu vreau sa fie de elita, , vreau ceva cu adevarat eficient, cu atat mai mult cu cat nu-l asimilez deloc... de unde si spasmofilia mea si probleme cu inima.

week. frumos si multumiri celor care ne-au votat pozele din concurs.



A reinceput votarea: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Mephala - admirat, votat acum aplaudat!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si BB-lina
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Buna fetele!

Am vazut atatea poze cu copilasi frumosi incat nici nu stiu cu cine sa incep:

Cosminutza este o dulceata zambareata, imbracata asa in verde, in mijlocul naturii pare o floricica, parca face parte din decor! Apropo de poza cu catelusul, Rares se bucura asa de tare cand vede “Catze” incat incepe sa chiuie si fuge catre respectivul patruped iar acesta bineinteles ca se sperie si fuge de el!

Da, Mephala, imi place zborul vostru; sunt foarte frumosi baieteii tai cu ochisori albastri! Am votat si eu din nou!

Gety, sanatate multa Mariei, imi pare tare rau ca trece prin atatea micuta ta! O sa se faca bine!

Am vazut-o si pe Narci, tunsulica; ii sta bine si e foarte scumpa! Ai niste papusele tare dulci, Xandruta!

Alexutza, felicitari, sa fie intr-un ceas bun si sa ai parte de o sarcina usoara si o BB lina sanatoasa! Bucliciul Gabriel este foarte dragalas! Mie mi-e dor deja de carliontii lui Rari! Asa tunsulic cum este acum pare un baitetel mai mare, mai serios!

Mira, iti raspund cu intarziere, eu folosesc lapte Exomega Aderma, iar lui Rares ii merge f bine cu el, este bun si gelul pt spalat (insa contine parabeni) asa ca eu am renuntat la el.

Alina, La Multi Ani! juniorului tau, sa fie sanatos ; ti-am admirat-o si pe Adelina cea smechera care pierde noptile la calculator!

Lexi, sa stapaniti sanatosi masina! Cat mai multi km cu ea!

Foarte frumusel si domnisorul M, cu vartejul lui de smecher!

Referitor la acele discutii din capitolul trecut, Sandra, eu una iti multumesc ca te-ai ocupat si te ocupi in continuare de listuta de pe prima pagina, cred ca nu este chiar asa simplu si in plus necesita si timp!

Emma este foarte draguta si dulce! Are fata de fetita cuminte!

L-am vazut si pe Matti plimbaretul, pe Bogdan cel pasionat de automobile, telefoane si enciclopedii si nu in ultimul rand pe Pufisorii Ioanei care sunt foarte dragastosi unul cu altul!

Lilina l-am admirat si pe Vladone nazdravanul!

Mai Cristina, tu si cu Dariuta ati pus fetele astea pe jar! Fie-ti mila de ele, te rog!

Va pupic!


Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Am vazut poze foarte reusite: Teo in zbor si Cosmi in parc!

Lilino, ce fetzisoara de copil cuminte are Vladone cand se pregateste de nani. Am spionat si celelalte poze si concluzia mea e ca ti-ai luat de-o grija si ai deja baiat mare, conduce masina, da cu matura, papa singur, are si-o iubita...

Princess, poze cu Rari tuns cand vedem?

Mephala, hai sa zic altfel: dupa cum stim cu totii, calciul se asimileaza numai in prezenta vitaminei D, asa ca-ti trebuie o combinatie care sa le includa pe cele doua, de preferinta in acelasi medicament. Iti fac o lista din care alegi tu ce crezi ca-i mai potrivit:
- calciu Additiva la plic (doza forte 1000mg calciu, vit D, se dizolva in apa, gust de lamaie)
- calciu Osteocare (tablete, sirop, comprimate efervescente)
- calciu Sandoz (simplu, forte sau cu vit C)
- calciu Nycomed (500mg comprimate masticabile, ok ca gust)
- calciu lactic 500 mg
- Cal-C-Vita (calciu 250mg, vit D3, vit C, vit B6 - efervescent)
- Ca Mg vit D comprimate

Xan, da, aseara ma uitam la DPT

Multumim ca v-ati uitat la pozele cu M si-ati observat detaliul cu vartejul din frunte (mostenire de la mine ). Mai are inca doua in varful capului. Stiti cum se spune, 3 vartejuri = 3 neveste .

Adina, herzlich wilkommen! Imi pare rau ca nu v-a priit sejurul in Romanica si s-au procopsit astia mici cu balauri. Poze? Poze?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Va multumim tuturor pentru felicitari si urari, Dragos va trimite o floricica si un pupic.
AICI avem poze de la petrecere, daca vreti sa ne vedeti.





Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Gety, pupici Mariei si multa sanatate!

AdinaF, bine ati revenit!

Princess, !

Am admirat-o pe Cosminutza, ce dulce-i cum zambeste si ce bine-i sta in verde si cu codite!

Carmen, mi-a placut si poza voastra "in zbor".

Lili, in curand vei avea iar un Mathias pletos la ritmul in care-i creste parul.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Salutare!!!
Ma bag si eu in vorba putin, pe fuga. Am citit pe apucate zilele acestea, dar niciodata nu am reusit sa si intru sa raspund. Acum sunt in mare graba ca trebuie sa se trezeasca baiatul si plecam la cumparaturi.
Raspund din amintiri, asa ca:
Mirabela, cu olita eu pot sa spun ca suntem la un stadiu super: stam toata ziua fara pampers, mai putin la nani si uneori afara, cand nu a facut in casa si stim ca plecam si mai mult de acasa. In rest prin casa mai scapa cate un pisu, doua, poate chiar trei pe zi ca spune exact cand face. Caca face mai mult daca are scutec, dar este in chilotei imi spune. Asa ca sfatul meu: cat mai mult fara pampers, pus cat mai des pe oala, intrebat continuu (de fapt chiar terorizat din 5 in 5 min la mine, mai ales daca trebuie sa plecam undeva, sa scap de o grija). Este drept ca eu l-am cam certat pe Rares, dar in final i-a prins bine ca acum spune singur, uneori dam chilotii jos si doar ptr o basinuta pe care e musai sa o facem la oala.
Eu sper ca intr-o luna doua sa scapam total de scutec pe timpul zilei, desi observ ca nici noaptea nu face mai mult de un pisu dar nu as risca sa il pun pe oala sa il trezesc momentan, abia dorm si eu o noapte intreaga, desi ma mai trezesc sa il invelesc sau din obisnuinta, la orice scrasnet al lui.
Mephala, eu am de o viata probleme cu lipsa de Ca si anemia. Calciul de la additiva mi s-a parut si mie ok, de asemenea si osteocare-ul pe care l-am luat si eu de cateva luni incoace. Ca sa se asimileze cu siguranta insa ar fi indicat sa faci injectabil. Cel mai bun este gluconactatul de Ca cu magneziul, cure de 10 zile pe luna, desi a cam trecut vremea in care se asimileaza Ca. Si Gluconatul de Ca este bun, mai ales ca gluconactatul am inteles ca nu se mai fabrica, eu una nu am mai gasit de 2 luni. Eu in perioada menstruatiei fac caderi mari de Ca mai ales daca sunt si mai agitata/obosita/suparata si am totdeauna in casa cateva fiole, asa ca fac 3-4 zile cateva injectii aproape lunar.
Intreba cineva daca se pastreaza carliontii si dupa tuns zero: finei mele i s-au pastrat, dar a fost tunsa doar odata, in plus este mostenire de fam, maica-sa a avut parul ondulat pana in adolescenta, acum de la vopsit nu ai mai zice.
Cristina, eu presimt ca daria se va lasa mult asteptata, iar ca orice minivedeta va fi muuult asteptata de f multa lume. Asteptam si noi cu nerabdare sa vedem mica printesa.
Felicitari tuturor mamicilor de ghiocei atat de curajoase incat au deja un samburel la purtator.
Alexutza, felicitari si tie, iar rautatile punele la dos, ca din astea ti se vor tot spune. Eu am primit o gramada de rautati si asa ma afectau ca numai rau mi-au facut, pana am ajuns sa tratez cu spatele pe oricine avea ceva de comentat. Tare bine este acum cu indiferenta asta ca nu ma mai afecteaza nimic. Mai mult, anunta-i de pe acum ca vor face cu randul la ingrijirea celor doi nepotei, nu carecumva sa spuna mai tarziu ca nu pot din x motiv.
Am vazut si eu ltimele pozici cu bucurii, chiar si cu cele mai putin vazute pe aici.
Noi suntem bine, rauti si tare vorbareti. Toata ziua ma intreaba: ti ata? (adica si asta ce este?) Este foarte pasionat de masini/ roti, suruburi, adica de tot ce tine de inginerie, asa ca se pare ca ma va mosteni cumva. Ba mai mult cred ca ii voi lua un pogon de pamant, un tractor si il fac fermier, ii mai iau si un cal (dupa care este iar innebunit).
Stiu ca am omis sa spun multe, dar timpul meu este f f scurt. Eu tot umlu sa ii iau lui Rares o masinuta cu pedale si nu gasesc aici cam ce as vrea eu. As comanda una de pe net dar parca nu imi vine sa dau 3-4 mil fara sa o vad eu cu ochii mei mai intai.
Va pupic si va urez un wek-end placut.

Mamica lui Rares (15 oct 2006)

Mergi la inceput