Fulguleti de nov-dec 06 (167)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

la multi ani draga ADINAZOT sa fii frumoasa,sanatoasa si sa ai parte numai de impliniri din partea piticutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

LA MULTI ANI !!!draga noastra ADINA,tot binele din lume.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

pentru fetele care au spatiu....in real un cort super simpatic la doar 29 lei .la noi a avut succes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luly spune:

La multi ani, Adina! Sa traiesti, sa fi sanatoasa si sa ai parte de tot ce-ti doresti alaturi de minunata ta familie.



Luly mamica de Maria Isabela si Diana Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

La multi ani Adina , multa sanatate si tot ce iti doresti.


Stela 30s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciaro spune:

Adina, sa fii sanatoasa, tot ce-ti doresti, numai bucurii de la scumpa ta Ale si sa-l aveti cat mai mult timp pe tati acasa!

Si mie, dar si pediatrei, ni s-a parut ca lui Serban ii fuge un pic un ochi, asa ca pe la 1 an si 1 luna am fost cu el la control oftalmologic (la H. Dobrogea, pt fetele din Constanta). Nu i-a pus picaturi, doar s-a uitat la el, i-a trecut prin fata ochilor o jucarie sa vada cum urmareste cu privirea, s-a uitat putin la ochisorii lui cu o chestie (adica nu va inchipuiti ca l-a pus la vreun aparat), si ne-a spus ca deocamdata nu e de intervenit, sa-l mai urmarim, daca se agraveaza sa revenim mai repede, daca nu, mai pe la toamna din nou. "Se agraveaza" in sensul ca ii ramane ochiul blocat, la noi nu e atat de evident cum am vazut la alti copii, numai uneori, destul de rar se observa. Oricum eu o sa-l duc regulat la control, pentru ca mai am pitici pe creier si cu miopia, ca eu am avut miopie forte si asta se cam mosteneste din pacate...

Dar si pediatra si oftalmologul ne-au spus ca acum cu cat duci copilul la oftalmolog mai repede, cu atat mai bine, in sensul ca la un strabism se poate interveni deja cu mijloace de corectare de la 1 an, s-ar putea deja la 2-3 sa fie un pic cam tarziu.

Pupici de la mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:



...beoaca prin zapezi..

LA MULTI ANI Adinazot, sa ai parte numai de bucurii in viata, sanatate si noroc!!
..iar fara culori si jucarele, ca deh, de mozilla tot n-am scapat...

zuzunea a fost azi cam maraita... cine stie, poa mai sta sa iasa vreun dinte...

motanului ii dorim multa sanatate, la fel si lui cristinel si roxanicai...
mi-am amintit azi (cu cana de cafa sub nas, ca fara cofeina nu functionez neam..) ca dianocica povestea candva...dupa o tura de slatina..
eu imi acord vreo 3 saptamani. sa fiu cu bea unde eram acum doua luni... desi ma striga si ma cauta non stop prin casa stiu ca am pierdut mult din increderea oarba pe care mi-o daruia...no. ma racaie. dar ii dau eu de cap...

in alta ordine de idei am dat iar tema de discutii cartierului...am uitat sa semnez la ultima tura de tradus, si azi la ora 13 s-au infiintat alb verzii politisti la mine la poarta, cu tot arsenalul, au oprit in mijlocul strazii si s-au scoborat impozant cu mainile in sold si sapca trasa bine pe ochi din masina colorata :)))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Adinazot, La multi Ani frumoaso! Sa traiesti si sa fii sanatoasa!

Chinico, frumu Beoaca, da ci zici tu cu increderea nu ti cred... in schimb i se vede dintele

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

adinazot : LA MULTI ANI ! sa traiesti sa fii sanatoasa alaturi de cei dragi ai tai !


io sunt tot in pioneze asa ca ..... :(

pupici
D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

La Multi Ani Adinazot

multa sanatate, sa fii iubita, si numai bucurii de la frumusica Ale. te pupam cu drag.

poze concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in iarba si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=20" target="_blank">ganditoare

Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina www.baby-gaga.com/][img]http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20061220_-8_Maria Cristina.png[/img" target="_blank">20.12.2006

Mergi la inceput