Fulguleti de nov-dec 06 (167)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by a_deju

hello!
copchil cu febra mare dimineata (40..), scazut rapid la novocalmin.. cauza - amigdale super umflate, cu puncte albe cu tot.. cica luat pur si simplu de pe-afara, din aer, de la alti copii.. minunat :) daphna, la cum e elisa cu nu in brate, sper din tot sufletu' c-a avut eleganta sa refuze daca i-o fi oferit fi-miu si ceva de genul asta :)) in fine, incercam cu ceva homeopat pana luni (in ideea ca doctorita mi-a zis ca nu-i dracu' chiar asa de negru, si febra e semn bun.. o fi, da' io la 40 nu rezist :) ), si daca nu se amelioreaza treaba, tre' sa bagam antibiotic.. poate, totusi.. :)
aaa.. si ca idee, desi sper sa nu va foloseasca informatia asta: salivare abundenta nu este neaparat egal cu eruptie dentara.. pt ca la noi e din cauza amigdalelor.. si uite-asa am rezolvat si misterul robinetului balos :)
va pup, ma duc sa ma intind nitel, ca ne-am trezit in fierbinteli la 7, si simt ca pic :)


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx




Aoleeuuu..ca nu esti tu destul de panicata, mai vin si eu sa te "incurajez"...remember us??? spital 9 zile cu antibiotice (de doua feluri) intravenos si febra care n-a cedat la nimic vreo 4 zile DUPA spitalizare???? No, de la amigdale cu puncte ni s-a tras si ...si tot asa...n-am dat antibiotic o saptamana, dupa care...stii povestea...io zic sa dati antibiotic de-acum (desi nu sunt pro medicatie, da' cand trebe, apai trebe)...Sanatate multa, multa la motan...poate poate totusi veti scapa fara antibiotic...

aaa, si sa stii ca si Denis a papat relativ bine cand a facut amigdalita aia pultacee...


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

m-am furisat 5 min,ca vb Claudiu la tel...,daca ma prinde mi-o iau...,cica l-am "zapacit" cu net-ul,ma fac ca inteleg...
barbatii astia...,azi era sa-l bat in masina...
am plecat la expo sa luam scaun,apoi in ikea sa luam masuta si scaun...,apoi sa mancam...,o groaza de ore,intr-un super trafic si 30 de grade in masina...,Crinuta maraita...,eu entuziasmata...,el crizat...,m-am facut ca nu aud ca sa-mi duc la bun sfarsit planul...
acum avem si scaun auto,avem si masuta cu scaun pt scris/mancat/jucat...,avem si periuta electrica pt copii...,pe asta am luat-o de la mediagalaxy ,a costat 48 de ron,am gasit si capete de rezerva pt copii,2 buc la 30 de ron...
vazusem acum jumate de an,dar nu mai eram sigura daca era speciala pt copii,azi am verificat si am luat...,deocamdata se fereste de ea...,nu-i prea place...
aaaa,sa nu uit,daca tot am ajuns in carrefour,am luat pantaloni/tricouri/maieuri,la set de care povestea Adeju,fff rentabile...,3 la 15 ron,3 la 20 ron...,mi-au placut f mult...
fug sa pregatesc bubutza ca iesim la terasa...,mai are cateva zile de concediu asa ca profit din plin... dar lui ii iese prin piele...

Acs,
ma gandeam sa iesim si noi maine si poate reuseam s ane cunoastem,dar jur ca dupa excursia de azi,nu mai indraznesc sa-i zic sa ne duca la expozitie,la sala palatului,in conditiile in care noi stam in pantelimon,poate cu alta ocazie
Chris,
nu stiu daca sant de vanzare exponatele...



Mamica stralucitoare
11+ + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

ps: sa nu uiti aparatul

l-am uitat


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

a, uitasem si telefonul undeva intr-un sac

d e suuuuper incantat. cand a vazut covorul...pai daca n-a facut la ture pe covor/jos (e mai gros ca cele de aici), apoi i-am pus salteaua de la patul lui (trimis la slatina, sa imbatraneasca frumos :)) )si ture si pe aia. am montat si patul mare si i-a placut la nebunie. plus zeci de ture, e spatiul cam de 2 ori mai mare ca aici, deci tocmai a picat lat :)))

dia halatul are aplicat un ou pe un buzunar. am poze cu el dar nu se vede oul . si d le zice: oo, ou, uo.

a deju tinem pumnii pt motan, sa treaca repede si sa nu-l chinuie prea tare


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

asa frumos a fost azi afara!!!!!!!!!!!!........si totusi,baiatul meu era singurul copil din parc(2,de fapt)in tricou,restul aveau chiar si caciulite
Am fost si intr-un parculet din IOR asa frumos era acolo,aveau mai multe de varsta lor,iar David era asa de incantat ca nu mai stia la care sa se duca
revinnnnnnnnn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

mda.. febra din nou, deci am trecut pe antibiotic ( si mersi asiza - si iulia- ca mi-ai amintit, nush de ce, dar parca retinusem ca altul fuse diagnosticul denisucului.. dar bine-ai facut ca mi-ai zis). keflex..gust de capsuni..s-a lins pe bot.. ciudat rau ii, bre, motanu' aista..
aa..si faza tare.. stiti toate, bineinteles, ca la tratament homeopat nu e voie menta, cafea, cacao, tutun, bla bla.. da' pun pariu ca nu stiati ca si musetelu' e pe lista interziselor :)) in ideea ca motanu' tot cu asta-i in bot de dimineata pana seara... ce-o avea cu laptele, numai 'mnealui poa' sa stie...
va pupez, speram la o zi frumoasa si sanatoasa maine, pt toata lumea :)


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by iulia-stefy

quote:
Originally posted by daphna

BAMBO,tinem pumnii sa nu fie nevoie....da cum ati ajuns la oftalmolog?intreb fiindca si mie mi se pare k elisa micsoreaza putin ochisorii la tv(exact cum fac si eu cand nu am ochelarii pe nas).initial mi se parea k se prosteste.cand ai timp da-mi si mie ceva detalii,in ce consta practic consultatia la varsta lor?
pupici.


Bamboo, si noi vrem detalii, ca si eu as vrea s-o duc, dar pediatrul spune ca abia de la 3 ani e ceva care se poate stabili sigur.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)



si eu la fel stiam,cam pe la 3 ani se stabileste ceva sigur,dar aceasta doctorita mi-a zis ca e mai bine ca am venit din timp si ca in unele cazuri la 3-4 ani nu se mai poate face nimic,dar dupa cum vezi fiecare medic zice altfel


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

multa sanatate fulguletilor bolnaviori refacere rapida

fug sa fac Antonia doarme (sper sa nu se trezeasca suntem singurele acasa )

n buna


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

iulia stefy sanatate piticei
bambo sper sa nu fie nevoie de ochelari!
adeju sanatate motanului,vad ca deja a-ti trecut pe antibiotic,ma bucur ca se linge pe mustati de la el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

la multi ani adinazot!!! sa traiesti, sa infloresti!! pupici de la pisici :)))

noi trecuram cu bine peste noapte, cu nitica febra in zori de zi, dar mai micuta, 38 cu 2-3 liniute de samanta, macar a picat cam pe ora antibioticului, deci n-a mai trebuit sa-l trezesc eu :) nu pot decat sa-mi laud motanul, momentan e cuminte si cooperant, sper din tot sufletul sa-si faca si efectul dorit antibioticul, sa nu pompam degeaba...
multumim de ganduri bune, pupam gasca de minunate


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput