Fulguleti de nov-dec 06 (167)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Io inca la munci...mai bine nu intrebati!!!
Citeam de chinurile motanului, dar apoi am vazut ca e spre bine...brava!!!
Dar in schimb a inceput si Elisa de Daphna. Offff Sanatate multa!
Ktrinel bine ai revenit...imi fac timp special acasa sa ma uit la poze! Cat despre aventuri...no comment...asa ca sa simtiti ce pretios e timpul liber si sanatatea!
Mormelvio, hai mai des pe la noi!
Si Sbogdana in India...alte poze puse pe ordinea de zi la vizualizat!
Fug la munca...ca poate poate reusim si noi sa terminam!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ne-am intors de la oftamologie,Antonia nu prea a stat la masurat,strabism cica nu are,cat am stat acolo nu i-a fugit deloc ochisorul ,a consultat-o de 2 ori cu un fel de lupa si lumina+un aparat prin care te uiti(la care nu prea a stat),fundul de ochi este bine,doar ca are nevoie de ochelari +1 la ambii ochi,mie mi se pare destul de mult +1 acum nu stiu ce sa fac sunt in ceata totala,vom mai merge si la alt medic sa vedem o alta parere ,doctorita zice ca cu cat e mai devreme cu atat mai bine si ca pana in 4 ani se pot corecta afectiunile la ochi,voi ce parere aveti?


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

bambo, mai mergi la inca unul, si eventual la inca unul... intr-adevar, e nasol daca exista o problema, si nu intervii din timp, dar e de o mie de ori mai nasol sa nu fie nimic, si sa corectezi acel nimic... ai putea intreba si ce se poate intampla daca totusi alegi sa mai petreceti catva timp fara a interveni asupra problemei/nimicului , in ideea ca poate mai inspre doi ani antonia va fi nitel mai cooperanta la examinare, deci rezultatul ar fi mai concludent...

editez.. la modul cel mai sincer, mi-am pus de multe ori problema.. daca eric ar avea nevoie de ochelari, si asta de acum eventual, cum si prin ce minune l-as face sa-i si tina la ochi.. stiu ca sunt modele speciale de bebei, cam ca aia de inot, dar sunt perfect convinsa ca dac-ar vedea ca nu poa' sa si-i traga de pe nas, si-ar gasi un perete gol sau vreun colt de mobila de care sa se dea cu capul pana i-ar face praf :)) am incercat cu niste ochelari de soare.. a fost amuzant pana am ajuns la cele descrise in fraza anterioara... :))



Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

fug sa ma bag in pat, ma doare gatul ingrozitor, imi cam vajaie capul, am un soi de febra musculara la ceafa, si nici in rest nu ma simt prea bine ... plus ca ne trezim la 2 sa tragem niste pufuri :)) scuze, nu mai stiu cine mi-a sugerat, dar multumesc, am citit si pe instructiuni la babyhaler, o sa incerc sa-i fac in somn, sa vedem daca merge, chit ca eric doarme mereu pe burta..om vedea :)
o noapte linistita tuturor


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

bambo, mai du-te la un medic (apropo, cat e o consultatie ...pt cultura mea generala) nu are cum sa poarte ochelari de buna voie, pana pe la vreo 3 ani...si atunci daca e copil cuminte...si-apoi pune-ti tu +1 din prima pe nas ...si zi-mi cat de tare te doare capul. eu m-as mai duce la medici ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Bambo, io sunt cel mai bun exemplu de netratat probleme oculare...dar nici sa faci ce zice UN SINGUR DOCTOR. Mai cauta inca un doctor cel putin! Si neaparat intreaba daca mai poti amana pana spre 2 ani, cand Antonia o sa inteleaga mai bine ce vrei de la ea! Vazut pozicile capritei manjita de spanac dar care papa singurica. Brava ei, fata mare!!!
Vazut Ktrinelul pe tarmuri de Mexic...si facut un dor de mareeee!
Julie pare ca i-a priit, oricum super resort...aveau si club cu dansuri, nu?
Vazut si India si Dubai-ul Bogdanei! Unde-s carliontii Zarei?
Noapte usoara va doresc!
Si aia chiar e monopostul de la F1, asa-i?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Salutare!
M-am saturat de vremea asta nasoala!!!! Vreau soare!!!!
Noi suntem bine, sanatoase. Cezar e in concediu doua saptamani, asa ca ma odihnesc si eu putin, ca mai alearga si el dupa Alexia.

Donia Insanatosire grabnica lui Cristi!
Madaluta, doamne, ce repede a trecut timpul! Parca ieri ne anuntai ca esti !
A_deju, multa sanatate motanului!
Dia, bafta multa, sa gasiti o casuta asa cum va doriti si unde va doriti!
DeeaA, e scump foc David printre bile!
Mormelvio, ce mult s-a schimbat Alin! E ditamai baiatul si frumos de pica!
Acs, sunt efectiv indragostita de copiii tai! Nu numai ca sunt frumosi, dar au o dulceata deosebita, de-ti vine sa-i mananci! Maria e delicioasa imbracata ca o tarancuta.
Sbogdana, minunate pozele! Ii sta extraordinar de bine Zarei tunsa asa. Mi-a placut mult rochita ei.
Bambo, pupam dulce, dulce frumoasa caprita care papa singurica! Parerea mea e sa mai mergi la un medic, ca si mie mi se pare cam mult +1. In plus, nu stiu cum ar tine un copil de nici un an si jumatate ochelarii la ochi, indiferent cum ar fi ei. Alexia si i-ar da jos in secunda doi.
Ktrinel, ce vacanta cu peripetii! Super de super pozele! Julia e superba (are si cu cine semana, e drept)!

Sanatate multa tuturor fulguletilor bolnaviori!


Va pupacesc pe fiecare in parte si ma duc la culcus! Noapte buna!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by bamboletta

Ne-am intors de la oftamologie,Antonia nu prea a stat la masurat,strabism cica nu are,cat am stat acolo nu i-a fugit deloc ochisorul ,a consultat-o de 2 ori cu un fel de lupa si lumina+un aparat prin care te uiti(la care nu prea a stat),fundul de ochi este bine,doar ca are nevoie de ochelari +1 la ambii ochi,mie mi se pare destul de mult +1 acum nu stiu ce sa fac sunt in ceata totala,vom mai merge si la alt medic sa vedem o alta parere ,doctorita zice ca cu cat e mai devreme cu atat mai bine si ca pana in 4 ani se pot corecta afectiunile la ochi,voi ce parere aveti?


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)




daca nu a prea stat (ceea ce era de asteptat...) cum si-a dat seama ca are nevoie de +1???
tocmai asta mi s-a spus ca pana la 3 ani cand copilul devine relativ cooperant nu e concludenta examinarea... nu poti cere o a 2-a parere, totusi? si sa mai vezi un pic si aci, pe dc pareri de parinti trecuti prin asta?


Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


cu bona discutia a fost ok. ne mai gandim. eu la bani, ea daca vine pe bune, nu prea-i convine distanta, ea sta in oras, tre sa schimbe 2 bus-uri pana la mine. aici in sat insa... nu numai ca nu am gasit pe nimeni, dar cred ca as da numai peste persoane nepotrivite, sa ma exprim elegant. nu ca sunt eu pretentia intruchipata, ca atunci as sta acasa, dar imi doresc sa ma inlocuiasca intr-un mod acceptabil. tanti asta mi-a placut. incercam o perioada de proba si apoi decid. oricum, la lucru cica de la 1 mai ar trebui :(

in continuare prestez la sala tot a 2-a zi, si e super. alt moral frate. si stau si mult timp in curte cu copiii... sau mergem in vizite sau primim vizite... oarecum, m-am 'desprins' de forum si am alt program acum . va citesc rapid, mi-e dor de voi... dar...
nu mai am logoree


Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Chinico, si aici e un proces destul de stufos de acceptare a copilului la gradi...in primul rand se ia in considerare zona unde stai, deci gradi la care esti arondat sa zic asa...mergi acolo, faci cerere, ti se spune la sfantu' asteapta cand/daca te primeste etc etc...da' e si vice-versa...adik si tu poti refuza o gradi, poti citi rapoarte actualizate periodic de o institutie acreditata de Min. Educatiei sa-i vezi standardu', bla bla...in fine...io nu l-am inscris pe Denis aici la gradi, ci in Ro...Pup
Danitaaaa, cum sunteti?
Dianarus, tot a doua zi la sala???!!! Super-mamica de muschetari! ...in curand, in curand, ma apuc si eu...bafta cu bona!
Ktrinel, bine ai revenit pe forum ...pozele le-am revazut cu drag
Bogdana, foarte frumoase fotografiile...minunate locurile prin care ati fost...unde sunteti in India?...Zara, o scumpica!...intelege hindu?
Bambo, au cam spus fetele tot ce era de zis cu privire la ochisorii Antoniei...placuuuut pozeeee cu spanaaaaac
Acs, minunati copiii!!!!
Dandusa, ce sa mai gatesc??? Mai nimic, ca noroc ca nu ma chinuie prea des talentele intr-ale gastronomiei!!! Azi prestat supa de pui cu taitei de casa...am tot vrut sa te intreb: cum faci dovleceii aia umpluti la cuptor? da, da...stiu ca ai mai scris, da' te rog io mai scrie o data, ca maine as vrea sa-i fac lui denis si
Laura, ce mai face Dani? Inca nu ti-a trecut gustul amar?...hai, nu mai pune atat la suflet, mai lasa vorbele sa treaca si pe langa tine ca, daca am apleca urechea la tot si la toate, am ajunge la nebuni in scurta vreme...plus ca pe aici se cam trag concluzii fara a cunoaste cu adevarat esenta, so really, nu merita sa asculti chiar tot... Mie mi-e dor de voi!
Yagmur, ti-o taiat americanii/turcii accesul la forum????
Daphna, da, da, suna cunoscut tare diagnosticul vostru! Tinem pumnii sa fiti din ce in ce mai bine!!!
A_deju, noapte linistita va dorim!
Mormelvio, ce mult muncesti!!! Cand ai putin timp, mai spune-ne despre voi!
Deea, vazut piticul in actiune, printre bile si calarind salteaua aia gonflabila...super vioi si dragalas

Noapte buna!


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput