Durerea in cistita tratata

Durerea in cistita tratata | Autor: TOMALAVINIA

Link direct la acest mesaj

Buna! De 3 zile ma chinuie durerea de burta si de sale.Si tot de 3 zile, in urma unui control, am fost diagnosticata cu cistita.Vineri seara am fugit la urgente, acolo mi s-a facut ecograf la rinichi si vezica si mi-a dat de tratament cu zanocin 400 mg una pe zi.
Problema e ca durerile nu au disparut, ba chiar sunt momente cind nu pot sta in picioare de durere.
Cit dureaza aceste dureri? Ca doar am luat deja 3 tablete de zanocin?Mai am de luat 7 dar imi vine sa ma urc pe pereti de durere.......offf... si nici nu pot dormi din cauza lor......
Voi ati mai patit-o?


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

S-ar putea sa ai altceva sau infectia ta sa nu raspunda la tratament. Du-te rapid la doctor daca simti ca te urci pe pereti(din nou la urgenta) sa iti schimbe tratamentul sau sa iti dea ceva puternic pentru dureri daca totusi li se pare normal. Cere-le sa faca si antibiograma daca la primele analize nu au facut.


If all else fails, look cute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Zici ca ti-a dat tratament, dar nu zici nimic daca ai facut urocultura?!
Poate zanocinul il iei degeaba ca bacteria este rezistenta la acest antibiotic .
Sau poate fi vorba de o mica piatra care se "chinuie" sa iasa. Sfatul meu e sa faci ceva analize mai amanuntite?!
Santate maxima

...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Va multumesc ptr raspuns!
Am fost iarasi la urgente, dimineata.Dr a zis ca doar dupa a 5 -a pastila de antibiotic voi simti o ameliorare.Pana atunci sa beau muuulte lichide, sa stau in pat, la caldura.
Ce ma nelinisteste e ca examenul sumar de urina a iesit negativ,fara puroi, nisip...
Ma duce gandul la o infectie vaginala, cu toate ca vineri fusesem si la ginecolog si totul fusese ok.Fara scurgeri sau dureri la consultatie.
Mai stau pina miine sa vedem cum o fi cu durerea, intre timp am luat no-spa, inca alaptez.
si va multumesc ca ati fost si sunteti alaturi de mine.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Asa am fost si eu dar doctorul mi-a dat si un antiinflamator pe perioada tratamentului cu antibiotic.



Mami de Razvan(07 martie 2004)
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Trimite pe cineva la farmacie sa iti ia cel mai puternic analgezic pe care il poti lua.

If all else fails, look cute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Buna! Intre timp am mai facut o consultatie completa la dr ginecolog, si un ecograf.Organele genitale externe si interne sunt perfect sanatoase, ovarele nu prezinta chisturi, secetie vaginala nu exista.
Sunt deja la jumatatea tratamentului cu antibiotic si nu am constatat o ameliorare, doar ca nu mai sunt durerile asa de puternice.
Miine voi merge la control, deja nu mai suport sa mi se spuna ca:asa sunt colicile renale.
Problema e ca sunt si balonata
Va pup si va doresc multa sanatate!



Mergi la inceput