Spiridusi de ianuarie - februarie 2006 (287)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Toanca spor la renovari. sa terminati cat mai repede.
Maraki esti mortala fata, doamne ce m-am mai distrat cand am citit.
Astery ce mai face Razvanelu'?
Bianca ma bucur ca au iesit bine analizele. Iod si eu am luat pt. tiroida. of....ar trebui sa mai merg si eu la un control, caci inainte de a ramane gravi, aveam ceva chist acolo, si luam tratament pt. absortia lui. L-am intrerupt cand am aflat ca sunt .

Aseara a observat Clau ca nu merge o boxa la LCD. e in garantie, normal, doar ca noi am aruncat cutia lui originala. si daca e de trimis la Bucuresti, am pus-o.
asa ma plictisesc...sechestrata la domiciliu...
sper sa termine Clau in Alba si sa se intoarca azi, daca nu o fi prea obosit.
maine e targ de turism...mama ce vacanta ne faceam cu banii dati ieri la stomatolog. mai bine nu ma mai gandesc....ca e doar inceputul....

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare si de la noi.
Am dat cu ochii de site-ul actualizat al spiridusilor si nu puteam sa nu intru sa o felicit pe Dana si e minunat, ce frumos se vede cum au crescut puiutii nostri, pozele de la Craciun si petrecerile aniversare sunt bestiale. Cred ca o sa ii creasca parul la loc Roxanitei, nu te mai ingrijora, eu una retin ca am fost smotocita de cateva oi la gradi bine de tot si tot am o claie de par pe cap . Eu ma tot uit la super nany aici si ma vad punand in aplicare sfaturile ei peste vreun an cu prapaditul meu.
Giova ma bucur ca ai scapat cu bine de prima etapa, tinem pumnii sa fie bine si sa iti poate implanta si dintele. Felicitari pentru Marcolino capsunica care zice poezii asa de frumos. Baga un ochi si la targul de turism totusi .
Maraki sa poarte Angelo sanatos hainutele, mortala faza cu catelul .
Bombo felicitari pentru fetita .
Toanca frumoase poze, spor la treaba cu casa.
Bumbi distractie frumoasa si zile cat mai romantice cu sotul, lasa ca e nevoie si de asa ceva
Nu mai retin ce am citit, salutari si un we frumos la toata lumea.


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Silvi merci, azi ma gandeam la tine si vroiam sa iti dau o strigare Te vedeam pe mess, dar aici nu
Bianca asa e la sv. zile bune, zile rele
Asteryyyyy.....ce faceti voi???
Dana, bine ca mi.a amintit Silvi: o sa-i creasca Roxanicii parul la loc, Roxana mea a patit-o anul trecut la scoala A paruit-o una si a ramas cu smocul in mana Nu va spun ca a venit ambulanta la scoala, smocul pe biroul directoarei, mama chemata la scoala....in final tipa aia s-a mutat la alta scoala iar Roxana mea are parul crescut la loc. Eu am aflat cu doua luni mai tarziu, nu au vrut sa imi spuna...

i-am facut baie lui Dixi, mi-am facut si mie, am prajit niste muschiulet pt. Robert si astept dupa cartofi acum.....am inceput deja sa ma dau cu crema autobronzanta

Giova, puneti ochelari de soare si iesi afara

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

.fetele inca sunt pe baricade,zici ca nici n-am avut o noapte intreaga contractii la 5 minute...ba aseara am bagat si o inductie naturalasi degeaba.plus luat dani in brate,alergat dupa el pe afara...nik,andreiu imi joaca feste,parca vad ca mai sta vreo 2-3 sapt spre marea mea disperare.
ce sa va zic ca in noaptea cand am fost la spital ma luase si diareea si niste arsuri de-mi venea sa mananc pietre numai sa-mi treaca.degeaba am luat 2 maalox
azi noapte am adormit de pe la 2 la 5 cand s-a trezit dani cu mancarici muuuuuulti si m-am dus la el de vreo 5 ori.apoi am mai adormit de pe la 7.30 pana la 9.30...
aici e un frig si o ploaie.asa ca ma omor cu copchilul prin casa sa nu faca galagie sa-l deranjeze pe iulian...

http://www.dropshots.com/mirelutza
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (38) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia noi avem de gand ca anul asta sa mergem vreo 2 sapt. prin Europa. asa ne vizitam si toti prietenii si vedem si noi locuri frumoase.
Numai ca..hapora de mine, ar mai fii vrut o vacanta, de parca nu am avea destule cheltuieli, dar no....eu cam intind coarda, macar in gand.....
mai zi de Alain, ce mai face, cce mai zice?
maraki ce ochelari sa-mi pun? ca eu sunt vanata din coltul gurii....eventual o masca dintr-aia pe gura, de care au doctorii.
Mirela of...mai poti iubita? dani a venit mai repede pe lume, dar Andrei te face sa stai pana la 40s. sper sa nu te mai chinui atat si sa vrea sa iasa. probabil nu-i place vremea de afara......mamam ce aberatii scot pe gura aia umflata.

Mi-am facut si poze, le pun diseara. sa ma vedeti cum arat.
merg sa iau piticul de la gradi si merg intr-un parc cu el, unde se poate da in pace cu moto si unde nu ma cunoaste lumea.
pe mai tarziu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Giova-imi pare rau ca s-a lasat cu semne. N-am mai apucat sa intru sa-ti zic ca depinde de locul unde umbla doctorul, indiferent de motivul pentru care trebaluieste prin gura pacientului. Daca interventia se desfasoara mai in spate si dr nu are spatiu de manevra loveste cu "instrumentele" si de aici vanataile.
am si io niste poze cu mine "dupa dentist"... la mine s-a lasat cu anestezie generala atunci ca nu stiau ce vor gasi( se cariasera maselele de minte" inainte de a iesi) si m-am dus razacioasa si sanatoasa(a trebuit sa dezamagesc brancardierii care pariasera pe mine: ce opertie estetica vreau sa-mi fac!) si am iesit precum catelul ala de la desene animate care inghite un os intreg si i se pune de-a latul: umflata in ambele parti si vanata.
Lasa ac trece si la urmatorul, daca-i mai in fata nu o sa ai nici o urma...a si mai e si alat chestie cu implantul: nu ti-l face , daca nu prea mai ai os sau daca e dintele ala ce da spre sinus...

Mirelus- numai maine nu-i poimaine si vine bebe Andrei(asa o sa-l cheme si pe baietelul cumnatei mele)

Cosmi-f dragute pozele la scoala.
Cristina nu te-am uitat, dar efectiv nu m-am mai propiat de calculator acasa.Sper sa revin cat mai curand!

Maraki-esti tare cu Dixi a ta! mi-e dor de Marienplatz...Pentru mine Munchen-ul are asa...un loc aparte in inima. Ca prima oara l-am vizitat cand m-am dat de una singura cu trenul prin Germania si eram tare mandra de mine ca m-am descurcat.
Bumbi- despre ce vorbirati acolo?curiozitate, na?( stii tu de ce!)
Toanca - Matei e un dulce, ca intotdeauna!
Miha- luni sper sa vin cu vesti...ma intrebai de tratam.ala clasicul: un cortizonel(spray)-ce se pune intr-un aparatoi ce se cheama babyhaler si antihistaminic. aici aerosoli se fac numai la spital si nu-i recomanda dr deloc acasa...
Dana-chiar imi era tare dor de tine ...si e super site-ul. O sa-ti trimit pozici, dar nu stiu cand.
Acasa nu mai apuc sa fac mare lucru...ultima isprava: sia- aruncat masinutele si niste cuburi pe geam(in 2 min).Apoi s-a postat la usa cu geanta mea atarnata de gat : mama, hai sa cautama titina(nume de cod pentru masian)!...bineinteles, ca eu nu m-am prins, el nu se dadea dus de la usa. Intr-un final m-a lovit inspiratia si am vazut ca nu mai e nici o masinuta mica in sufragerie...am descxhis larg geamul si am vazut un "curcubeu" pe peluza...noroc cu iarba aia intre bloc si trotoar ca nu au cazut in capul nimanui si nici nu le-a luat cineva...ne-am imbracat si am coborat cu o sacosica la adunat jucarele. urmarea: a trebuit sa dam ocol cladirii ca poate mai erau si alte "titine", iar acum cum iesim afar incepe sa arate cu degetul sa mergem sa mai cautam ca.....nu se stei niciodata


ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ana pai aici a fost destul de in fata, erau urmatoarele masele de dupa canin, pe stanga, sus. Exact asa va fi si dincolo, tot dupa canin sunt 3 masele : unul e lipsa(se tine de ceilalti 2 de dupa el) si 2 imbracati. Nu stiu daca ai inteles. cert e ca zici ca am o minge in stanga si o vanataie de toata frumusetea. asta bai sa fie...DD ajuta sa tina implantul.

si acum sa va zic de noi. Mai prost ca azi nu stiu daca ne-a mers.
Iau piticul de la gradi si mergem in Botanic cu moto. se plimba cu moto, alearga, ne pozam, totul frumos...pana ce-mi pica intr-o balta cu noroi, ascunsa de iarba. daca l-ati fi vazut cum a venit de acolo...nu stiam ce sa fac...radeam si eram nervoasa, in acelasi timp. il sterg eu, mergem la masina, ii dau pantalonii si adidasii jos si plecam spre casa. La jumatea drumului...aud un fasait...dau muzica mai incet...dupa care incepe sa se auda un sunte ciudat. in timp ce vroiam sa parchez, ma atentioneaza un sofer ca am pana pe spate. ce sa fac????? las masina acolo...iau un taxi cu copilul in picioarele goale????
Sun pe Clau - el e in Alba inca - vorbeste cu prietenul lui Adi sa vina sa ma ia. Vine Adi, schimba roata- prima la viatza lui- si venim spre casa.
Acum vreau sa-l schimb (a facut a 3-a oara kk), sa-l imbrac si sa o taiem in Real. sper sa nu mai patesc nimic.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare fetelor

MIRELA hai ca mai e un pic
GIOVA eu am 8 copii in clasa ptr ca e considerata clasa speciala adica ca sa ti faci o idee diagnosticele-s cam asa:2 nevazatori,1 tetrapareza spastica,1 deficienta vizuala grava (ambliopie grava), 1parapareza spastica,1 deficienta mintala...la toate astea se pun si def vizuale de care sufera, 1 cu cancer....asa ca vai de ei si asa sunt prea multi .......nu?????

MARAKI asa eram la bar acolo am gasit loc....erau mii de oameni si lumea statea in piciore iar barurile goale ...am intrebat daca ne putem aseza si spre surprinderea mea barmanii au zis....sigur asa ca noroc cu carul...in centru langa scenadansatoarele langa noi...au cantat MARAIA DRAGOMIROIU,STEFANIA RARES, 3SUD EST,TIBI SCOBIOLA(super misto)MANDINGA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Giova please daca esti prin zona, ne trimiti si noua link-urile alea ce le aveai de la gradi de la Marco? Era unul cu ceva cantecele ("hands") ...


Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am venit si noi din Real, super aglomerat, iar incepe febra cumparaturilor de Paste si innebunim prin supermarketuri.
vedeti ca a pus Ali poze cu Iarina si Ianis.

Cosmi da, cam asa e...sunt multi pt. o clasa cu copii cu handicap.
Bine ca ati gasit locuri la bar, si eu vroiam sa te intreb. ai mai pus si alte poze?
Canda nu mai stiu la ce link-uri te referi. eu am pus mai multe.
uite ultimele puse:
http://www.starfall.com/
http://www.rainforestmaths.com/
http://www.rif.org/leadingtoreading/en/
mai aveam ceva site-uri de unde scot la gradi fise pt. colorat. Numai ca astea sunt pe laptop, care laptop e la Clau.

Hai sa va scriu poezia lui marco pt. serbare. Mie mi se pare cam lunga pt. un copil de nici 3 anisori. si culmea e ca o stie.
Capsuna nemultumita
O capsuna cu pistrui
Si cu fes micut, verzui
Se plangea ca, de la soare
Toti pistruii-i cresc mai tare
Si ca are muuuuuult necaz,
Ca-i prea rosie in obraz
Si pan' sa rasara luna,
Se tot vaicarea intruna
Of si vai,
Fir-ar sa fie
De ce n-am precum ciuperca
Pe capsor, ... o palarie?
ce parere aveti? nu e lunga?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput