Crese bune in Cluj napoca

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorena spune:

Buna,ma numesc Georgiana si am o fetita de 1 an si 5 luni pentru care caut de o luna o cresa sau o bona si nu ma pot hotari.Am gasit o bona,dar stau sa ma gandesc daca o cresa nu ar fi solutia mai buna pentru ca ar fi intre copii si altfel ar evolua.
M-am interesat de o gradinita particulara din Gheorgheni pe Actorului care are si grupe de day care.Am vorbit cu directoarea de acolo si mi-a explicat asa:transportul copiilor e gratuit,programul e de la 8 la 17,doua mese pe zi si pretul de 80euro pe luna.Eu una nu prea imi permit taxa asta de aceea voi cauta in continuare ,dar poate intereseaza pe altcineva.Am mai auzit de o cresa a postei undeva pe Baritiu dar inca nu stiu adresa exacta.
Georgiana si puiutul ei,Lorena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Roxana, cum e la gradinitza????

Raluca si Ilinca (1 an si 8 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana chindris spune:

Dragelor ,

Multumesc pentru raspunsuri.
Acum sa o iau pe indelete :

Draga Scarmanus - povestea ta este excelenta ; si eu imi aduc cu drag aminte de anii gadinitei si de prima mae iubire de la gradi.Eu am fost doar la gradi ( caci m-au crescut bunicii pana la varsta de gradi si dupa aceea m-au dus ca sa ma socializez si sa nu fiu o " salbatica" ) si poate de aceea imi este asa teama de prima reactie a baiatelului meu si de evolutia ulterioara. Sper insa sa fie bine si sa reusesc si eu sa ma obisnuiesc cu gandul.L-am inscris deja la o cresa in Manastur si-l voi duce de luna viitoare ( de prin 15 )
Te pup si mai scrie-mi pe adresa ROXANA_DORA@yahoo.com


Draga Raluca ,

Scuze pentru faptul ca am intarziat cu rasspunsul dar am avut ceva treaba si abia azi am acces la mail.Nu , nu am ramas la crsa de pe strada Pavlov deoarece la ultima convorbire cu personalul de acolo mi s-a spus ca din luna Octombrie s-ar putea sa fie evacuati deoarece casa este revendicate si nu se stie daca mai primesc alt spatiu . Inafara de asta era prea departe si am decis cu sotul meu sa-l ducem mai aproape de casa .
Asa ca l-am inscris la gradinita nr. 72 care are si o grupa de cresa ( cca 20 de copii) si este aproape de noi pe strada Tazlau ( in cartiarul Manastur) . Vom incepe sa-l ducem efectiv din 15 Octombrie asa ca mai avem ceva timp de petrcut impreuna fara griji . Sincera sa fiu am emotii si imi fac griji depspre felul in care va decurge acomodarea dar incers sa nu ma manifest deoarece altfel ma ia cu strangeri de inima si emotii.
te pup si am sa-ti dau detalii mai incolo dupa ce vad si eu cum merge treaba


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Succes la gradi, Roxana!

Raluca si Ilinca (1 an si 8 luni)

Mergi la inceput