Ai nostri, ca brazii! ian-feb05 ( 62 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonadinca spune:

Da! Botosei antiderapanti-sosete cu talpa cusuta/lipita. 2 perechi mas. 25-26. Am inteles ca sunt cam 150 mii vechi. Multumesc mult...
As iesi un pic cu Norisor in fata blocului dar parca iar s-a pus vantul sa bata...

Norica si Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Intru repede ,repede inainte sa plecam la kidex!Noi stam aproape!

Liviana, multumim de intrebare!

Suntem bine, crestem ,iar eu cu toate treburile zilnice ,parca nu mai apuc sa fac mare lucru, dar de citit va citesc si ma uit si la poze!Si am remarcat una bucata copil seaman cu tati si alta cu mami!


Simona , ce bine imi pare ca ne mai vizitati!
Patricia, imi apre tare rau de sarcina!Chair dc stam si ne gandim sa vian sa nu vina, facem socoteli si calcule atunci cand se intampla ceva ramne un gol mare...

Kita.felicitari !Si vorba lui Bubu, sa fie o sarcina usoara!

Bubu, mai ai putin!De fiecare data cand scrii esti o oaza de optimism!

Adita,mai povesteste-ne!io-s mare amatoare!

Shobo sa ne mai pui poze cu micuta!Cum o alintati?O alta varainta pt Bibisor?

Saptamnile astea am fost de am vizitat si cateva gradinite, dar Motessori mi-a placut enorm!O sa va spun alta data si de ce!

Revenim!

http://community.webshots.com/user/BESTUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

KITA, FELICITARI! Ce veste minunata! Ti-ai vazut visul cu ochii, asa-i? Sa ai sarcina usoara si un bebe sanatos. Ce va doriti sa fie?
Bubu, felicitari pt baiatul cel mare care nu mai face in Pampers noaptea! Tu mai poti? Cate kg ai luat? Nasti natural, nu?
Anda, felicitari si tie pt Irina! Eu parca as mai astepta pana la vara...
Tomasa, am fost ieri la dr si din pacate Bogdanel are bronsita. Aseara mi-a facut febra 39, dar dupa ce i-am dat antibiotic, rezultatele s-au vazut. A dormit mai bine, dar azi nu l-am scos deloc afara. Am iesit doar cu Matei la Kidex si B a ramas cu socrul cateva ore. Maria ce mai face? As mai vrea sa vad cateva poze cu ea recente daca ai.
Sirimie, ce probleme iti face bona? De ce esti suparata pe ea? Daca Vlad merge la gradi, banuiesc ca nu sta prea multe ore cu el, nu?
SimonaDinca, botosei antiderapanti se gasesc si la mag Victoria. I-am luat eu asta-iarna lui Bogdanel cu 16 ron. La Kidex parca erau 15 ron.
Bestutza, te pup! Astept sa ne mai scrii AMPLU caci mie imi place ce si cum scrii. Multa sanatate! Pe 2008, n-am vazut poze de la tine. Hai mai arata-ne puii cu ochii migdalati.

PS: Am un premergator Bertoni de vanzare. Daca e cineva interesata, dati-un un PM.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Mamicutelor, multumesc de urari;

Simona, na ca ma bag si eu: botosei, gen ciorapei cu talpa de silicon antiderapanta se gasesc la miniblu, la diferite preturi in functie de masuri, si eu am luat in toamna pentru Andrei cu 150000 Vechi

Kitacu fulgulet +4S si Andrei (10.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by simonadinca

Da! Botosei antiderapanti-sosete cu talpa cusuta/lipita. 2 perechi mas. 25-26. Am inteles ca sunt cam 150 mii vechi. Multumesc mult...
As iesi un pic cu Norisor in fata blocului dar parca iar s-a pus vantul sa bata...

Norica si Simona






Acum am citit mesajul. La plecare mi-a inchis Rayan pc-ul si pana ne-am pregatit de plecare a mai durat, si nu am mai apucat sa citesc, insa retinusem ce dorest, insa eu nu am vazut. Oricum, era nebunie mare, Rayan se oprea ba sa deseneze, ba sa se joace, ba la scena, ba sa bea, ba la Lego, a castigat si un cadou la un concurs ( eu nu eram pe faza, ca umblam ca nebuna cautand un bancomat....).
Mi-a spus mama ca a fost tare haios pe scena, tot vroia cadou si intindea manutele, iar cand l-a intrebat domnisoara de acolo daca stie vreo poezie, a spus da, si a inceput sa numere in engleza si romana ;). Nu stiu ce le-a facut, cum le-a fermecat, dar a primit un cadou, un joc.
I-am luat si eu o masinuta cu telecomanda, un joc cetate, inca unul de construit, si cam atat.
A fost ultra obosit, era ora lui de somn, mi-am asumit riscul, si evident mi-a adormit pe drumul de intoarcere.
Acum e fascinat de jocuri, trece de la unul la altul...




Deci, chiar nu stiu unde sunt ciorapii aia, insa, eu parca am mai vazut si la Leonardo din aceea, daca nu ma inseala memoria.
Oricum, am sa ma mai uit si eu prin magazine prin oras.



Ah, m-am intalnit cu Sirimie si cu Liviana.
Tare bine ii sta Livianei blonda.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by kita

Iaca si noua mea semnatura;

In ceea ce priveste constructia de casa, eu inca mai stau si visez; Abia ne-am luat ieri numarul de strada;
Si din tot cartierul sunt cam 5-6 care s-au apucat sa construiasca (una din case de vis-a vis de noi) ii ridica peretii la etajul 1, dar gazele si electicitatea sunt cam la 500m si respectiv 1 km de terenul nostru;
Ce mai e in plin camp..

Kitacu fulgulet +4S si Andrei (10.02.2005)








Nu stiam eu de ce te tot felicita fetele, ma gandeam ca pentru nr casei. Mama, eu sa nu observ semnatura? Dar nici tu nu zici nimic. Pai e frumos?


Felicitari!!!!!!!!!

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by simonadinca

Da! Botosei antiderapanti-sosete cu talpa cusuta/lipita. 2 perechi mas. 25-26. Am inteles ca sunt cam 150 mii vechi. Multumesc mult...
As iesi un pic cu Norisor in fata blocului dar parca iar s-a pus vantul sa bata...

Norica si Simona




Sper ca n-ai iesit cu ea, deoarece a batut tare nasol vantul azi, eu alegandu-ma cu o migrena cumplita. Nu ma intreba dupa cate pastile mi-a trecut.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Kita, felicitari, sarcina usoara !

Tomasa, merci de poze. Cel mai mult pe langa cei trei pitici, mi-au placut camera Mariei, baia matrimoniala si balustrada. Sa folositi casa cu mare placere si sa va bucurati de ea !

Simona, daca iti arat primele imagini facute de arhitect cu casa mea! Se va schimba mult si a ta pe parcurs, idei noi apar tot timpul si parerile se schimba pe parcursul constructiei. Eu chiar ieri am modificat baia matrimoniala, unde aveam o disputa cu sotul meu care voia dus si eu cada, am gasit solutia de a pune si cada si dusul sotului...in consola ! Si eu am stat pe proiect mai mult de doua luni, cand am dat verde eram convinsa ca nu mai modific nimic. vezi sa nu !

Noi suntem fara pampers de cateva luni dar mai avem destul de des accidente, mai ales can e obosit. Eu nu sunt de acord cu ideea de a il trezi eu in miez de noapte si de a il pune pe olita, nu vreau sa ii stric somnul. Dar Dragos nu mai suporta pampers-ul, i l-am pus week-end-ul trecut cand a dormit la prietenul lui si nu am vrut sa se intample vreun accident in deplasare, dar a facut circ cat casa si l-am pacalit ca sa i-l pun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Apropos de trezit, nici eu nu sunt de acord, cu toate ca eu ma duc noaptea la toaleta, dar nu sunt de acord sa il trezesc pe el.
Mai mult decat atat, el n-ar fi de acord sa il trezesc, ar face foarte urat.
El chiar se tine pana dimineata.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

eu am luat ciorapei cu talpite de cauciuc lipite, ff buni si frumosi de la MIniblu.

De pampers am scapat peste zi in vacanta de iarna, a fost pregatirea pt gradinita. la gradi nu a avut decit un accident la somnul de prinz.
peste noapte am scapat intimplator, acum o luna cind am fost la Baile Tusnad, am plecat de acasa cu provizii putine, nu prea am avut de unde sa luam si am zis ca e momentul sa incercam. de atunci asa am ramas, chiar si pe tot drumul tusnad-bucuresti am venit (cu emotii) fara pampers si nu a vrut deloc- bine, a si dormit tot drumul; am avut doar 2 accidente, si cred ca din vina mea, pt ca nu am pus-o la oala inainte de culcare; nu sint deloc de acord sa o trezesc pt a o pune la oala in toiul noptii, poate daca ar fi mai mare si ar avea probleme cu facutul in pat. am pe sub cearceaf oricum si paturica absorbanta.

Kita, te felicit si aici!!Poate te ajung din urma, cine stie...
am bagat si eu ochii la odisee ca inca mai sper sa o prind si am vazut ce zici acolo de surioara pt Andrei; eu zic sa ii zici ca ii va aduce barza un bebe, nu spune surioara, ca daca nu e, cine stie cum va interpreta.eu iti urez sa fie surioara si ma pun pe visat

Mergi la inceput