Ai nostri, ca brazii! ian-feb05 ( 62 )

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Bubu, felicitari!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Multumesc mult, fetelor!
Au adormit piticii si ma grabesc si eu la dus si la nani.

Crinuta, e posibil sa fi incurcat numerele, ca mi-am luat doar un telefon la mine si cred ca in celalalt era nr. tau cel nou...

Am scris aici cum a fost nasterea
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120113&whichpage=18

Va pup!


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Bubu, felicitari!! este adorabil! si voi la fel!
Sa va bucurati de ei! si sa fiti sanatosi!

Va doresc si eu SARBATORI FERICITE, un Paste frumos, linistit si multa sanatate!!

ma duc ma asteapta treburile, sint singura cu Rebecca acasa, sa vad ce pot face. asta e, dar voi recupera dupa, caci avem o saptamina de vacanta!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Oanaaaa, felicitari!!!!!
Sa-ti traiasca flacaul! Am vazut si pozele cu bebe -este tare frumusel, iar poza aia in care l-ati surprins zambind m-a cucerit de tot!

Crinuta, ti-ai schimbat nr pe care-l stiam eu? Daca da, trimite-mi-l si mie pe cel nou.

Simona (Sirimie), vacanta placuta si sa vii cu multe poze.


Fetele, pt ca nu cred ca mai intru pe forum, va doresc si eu ca sfintele sarbatori pascale sa va aduca multa lumina si liniste sufleteasca!
Va pup.



Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Erica, nu mama, tu ai nr. corect. Si Bubu il avea, dar le-a incurcat.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

AlinaMaria, multumesc, da, chiar a fost f cald in parc. Probabil ca logoped se cheama dr-ta care a vazut-o pe Mandy. Ce bine iti sta cu rochitele. Dar de ce nu aparin intregime in poze? Ai luat multe kg pana acum?
Bubu, FELICITARI, MAMI! Ma bucur mult pt tine ca ai avut o nastere atat de usoara si ca bebe e f bine. Eu m-am tot gandit la tine sa stii, am vrut sa te sun dar nu-ti stiam numarul, ti-am scris si pe yahoo msg cand te-am vazut online, dar n-am primit mesaje de la tine. Probabil ai fost un pic dezamagita ca nu ai primit si felicitari din grupul nostru, dar nu am avut de unde sa stim ca evenimentul deja s-a produs. Cum l-a intampinat V pe S? I-a adus un cadou fratiorul cel mic? (noi asa am procedat) Am vazut pozele! Doamne, ce zambitoare erai in travaliu si ce dulce zambeste cel mic. Eh, mami, asa-i ca fericirea e mare? Ma bucur nespus pt fericirea voastra! Sa iti creasca minunile si tu sa fii ca o floare printre ele! Daca ai nevoie de vreun sfat, here I am! Laptic ai, da? Acum am citit si povestea nasterii. Am plans de emotie, sa stii! Numai cine trece prin asa o experienta poate sti cum e. Te pup cu drag.
crinuta, multumim frumos! Mai avem un pic si suflam in prima lumanare.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Felicitari Bubu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Bubu, felicitari...... ce mai, sunt topita toata caci abia acum am citit povestea nasterii; Sa-ti traiasca feciorii, sa se iubeasca si sa se ajute mult in viata;

Haideti sa va spunde fapt cum a aparut este dorinta asta mare a mea de a avea doi copii; a doua zi, in dimineata cand s-a terminat nunta eu si Gabi eram teminati, gabi mai cara din vinul si sampania nebauta.....obositi morti....... si am avut imaginea lui varul lui Gabi, al doilea copil din cei doi frati, care nu a stiut nimic decat sa se distreze si sa chefuiasca la nunta (ca de l-a ajutat fratele (cu oraganizat mesele, indrumat oamenii la mese, organizat de muzica, carat tot ce era la greu)).....pe cand noi, fiind singuri la parinti ne-am cam ajutat singuri; pacat de Dumnezeu ar fi daca spunem ca nu ne-au ajutat si prietenii nostri, dar cu toata bunavointa lor nu iti stiu toate neamurile. etc......



Kitacu fulgulet +7S si Andrei (10.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

PASTE FERICIT, si odihna multa zilele astea;
Sa aveti parte de iepurasi plini de cadouri pentru copilasi, sa iesiti afara la plimbare si sa va bucurati de aceasta minivacanta;

Kitacu fulgulet +7S si Andrei (10.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Va multumesc mult de tot pentru urari, sunteti toate niste dulci, chiar m-au emotionat felicitarile voastre! Ma bucur tare ca v-au placut pozicile.
Eu planuiam sa va anunt aici cand plec la spital, dar m-au apucat contractiile la 1 noaptea si n-am mai apucat...

Crinuta, cartela mea veche nu mai merge deloc, asa ca n-am cum sa iau nr tau de-acolo, sa-mi mai trimiti nr. tau o data pe pm. Mersi!

Liviana, nasterea a fost tare usoara, travaliul pana la epidurala nu a fost foarte dureros. Lui Vlad i-am luat un cadou, caseta aceea cu scooby-doo si prietenii lui, insa nu i-am dat-o cand am venit cu bebe acasa, pt. ca el stie ca i-o aduce iepurasul de Paste. Cand am intrat in casa tati il tinea pe bebe in brate, iar Vlad a sarit la mine in brate si primul lucru mi-a zis" Acum poti sa ma iei in brate, mami?". Mi-au dat lacrimile instant si nu se mai dezlipea de mine. Apoi a fost fascinat de bebe, sa-l atinga, sa-l mangaie, sa-l studieze, sa-l pupe. Ma ajuta la schimbat, duce la gunoi pampersul, imi zice daca s-a trezit.
Deocamdata eu sunt inca in urma cu somnul, epiziotomia doare foarte vag, pot sta bine in fund, insa am rana la un san si mor de durere cand apuca sfarcul ala...asa am patit si la Vlad si sper sa treaca cat mai repede.

Va urez si eu Paste fericit si linistit!



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput