Ai nostri, ca brazii! ian-feb05 ( 62 )

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

quote:
Originally posted by Lali

Fetelor, va intreb ce va determina sa mergeti cu copilasii la agentii pentru reclame ? Va intreb pentru ca eu am fost abordata de mai multe ori pentru Dragos si nu am fost de acord sa il duc, eu am vazut mai multe dezavantaje decat avantaje in asta si acum ma gandesc ca poate nu am apreciat bine...



Lali, dupa ce incerc, iti spun. Acum ceea ce ma determina e curiozitatea: cum va reactiona Ruxi, daca o sa-i placa si o sa relationeze cu fotograful, si cine-o mai fi pe-acolo... Ea e un pic rusinoasa si as vrea s-o determin sa fie mai dezghetata. Iata, asta-i un alt motiv.

Tomasa, . Sa dea Dumnezeu la toata lumea! Pe gemeni ii cheama Nicolas Bogdan si Matei Constantin.

Crinuta, vorbim...

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonadinca spune:

Dana: Gabriela - T.WORKS -0720722190. Se pare ca-i cea mai imp agentie de promovare a copilasilor. Acum am vb cu prietena mea (ea se ocupa de machiaj/aranjat par) si am inteles ca ei selectioneaza si din gradinite si scoli.

Crinuta, este aceeasi care l-a selectat pe Rayan? Subscriu la afirmatiile tale!

Lali, inainte de Nora nu aveam o asa parere buna despre acest lucru. Acum insa cand o vad pe Nora cum pozeaza, cu se stramboceste, cum joaca teatru parca as vrea sa vad cum reactioneaza intr-un cadru organizat...ca un fel de examen!
Chinuiala pentru ei ar fi daca i-am forta sa faca acest lucru...Acum ma gandesc cat de bucuroasa ar fi ea sa o las sa o macheze cineva, sa o pozeze. Iar acum vad ca trece usor de la rolul de printesa-balerina la cel de vrajitoare


Norica si Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da, am fost la ei. Ei l-au ales pe Rayan de la gradi, iar ulterior am fost la ei sa il evalueze psihologic. Nu a avut Rayan probleme, e foarte dezghetat.
Nu am semnat contractul, deoarece la acel moment trebuia sa scot ceva bani pentru poze, desi, au niste poze de calitatea intai.
Sunt intr-adevar f seriosi, dar pe an costa ceva doar ca sa fie in baza de date, si nimeni nu iti garanteaza nimic.Nu am renuntat inca la ei, dar nu e momentul acum pentru asta.
In afara de firma asta, mai este o firma, imi scapa acum numele, si are aceeasi politica, exceptand faptul ca la ei se poate plati in rate, si atunci devine totul mult mai accesibil.

Culmea, unde am fost noi cu castingul si reclama, nu costa nimic sa intri in baza lor de date, cu toate ca nu se face sedinta foto, ci doar se fac cateva fotografii din fata si profil, se completeaza un formular, iar cand au ei nevoie de un copil de o anumita varsta, organizeaza casting, si atunci ne suna.
Pentru mine acest domeniu de activitate e fascinant. Tot artista am ramas.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Ati vazut cumva la librarii carti cu Basme romanesti (gen Petre Ispirescu) ilustrate? Daca da, unde si la ce pret?

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Merci de raspunsuri, fetelor.
Eu aveam experienta unei prietene a carei fetita a facut doua reclame pana acum (una din ele le Mili, e fetita care doarme cu tata si mama ii acopera cu o patura, poate o stiti). Ea are 8 ani, dar filmarile mi-a spus mama ei ca au fost destul de obositoare si grele. Una din reclame (banuiesc ca nu cea la Mili) s-a filmat la piscina si in gradina unui hotel o noapte intreaga, pentru ca atunci a putut fi inchiriata locatia ieftin. Iar fetita a facut anterior si cursuri de modeling, avea deja fotografii profesionale deci nu era la primul contact cu aceasta lume.
De aceea eu nu am dat curs ofertelor, pentru ca nu voiam asa ceva, era si prea mic (avea 2 ani cand mi s-a propus). Apoi m-am gandit ca nu vreau ca poza lui sa apara peste tot, ma refer in mapele agentiei, care evident trebuie sa circule, pe hartie sau internet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Ce subiect interesant fetelor , bine ca aveti timp si ca va place ceea ce faceti , pe mine nu prea ma fascineaza asa ceva , in sensul ca nu am timp si mi se pare o nebuneala , umblatura etc . Nu nu e pt. mine sigur .
Va doresc voua numai succese si sa auzim de bine .
Se pare ca Mandy va primi ajutor profesionalin ceea ce priveste vorbitul , ramane sa fim sunati sa vedem ce vor unde si cum .
Mandy mai are o problema , a fost analizata si se pare ca ea nu se apara in anumite situatii , daca un copil ii i-a o jucarie , nu spune nimic se uita in jur dupa ajutor de la educatoare sau plange , insa nu se zbate sa i-a inapoi ce e al iei . Ii este frica . Pe acest plan va primi de asemenea ajutor .
Mototica functioneaza bine , la wc. nu avem probleme , cu dormitul e o.k. in general nu ma pot plange de ea .
Bine are si ea izbucnirile ei in general ca nu se poate face inteleasa bine , revenim la limba .
Cica e bine sa ii citesc din carti , dar ea nu are rabdare , asa ca ... nu mai stiu .
Aaaa si sa nu uit multumim de aprecierea pozelor noastre .

Alina 30 si Mandy Stephanie 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Mamaaaa ce liniste pe-aici!!!


La multi ani, tuturor purtatorilor de nume de flori, precum si celor ce poarta numele Sf. Gheorghe!

Simona, multumesc pt nr de tel.

Liviana, eu am vazut mai demult prin librarii, dar nu m-am uitat daca sunt ilustrate. In ultima vreme, am comandat mai mult pe net.

Alina Maria, va tin pumnii sa rezolvati problema. A vazut-o un psiholog?

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Erica, multumesc pt raspuns. Am aflat intre timp de ce nu am gasit basme ilustrate.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Liviana eu am niste carti vechi dar nu au multe ilustratii. Ar trebui sa reediteze povesti.



Eu sint cam zombie. Azi Vladut mi-a plins 30 de minute inainte sa plecam acasa, ca el nu vrea la gradinita. Si acolo alte urlete. Nici nu stiu ce sa fac, daca nu il mai duc o sa faca asa de cite ori o sa il dau la gradinita, daca il duce altcineva o sa faca iar asa cind o sa il duc eu. Pina saptamina trecuta il ducea socrul meu si parea ca s-a obijnuit, nu urla, si participa la activitati.

Am aflat in plus ca saptamina viitoare e vacanta la gradinita, pe urma noi vrem sa plecam in concediu 3 saptamini - cu masina la Paris - si asa ca am hotarit sa schimb gradinita. Dupa ce ne intoarcem din concediu il duc la Alexandra Kids. Aici au grupe mai mici, de 8 copii, si au gradina mai mare, sper sa ii placa mai mult. Azi l-am inscris acolo, am "rezervat" locul. Desi nu e mare inghesuiala ca acuma se termina anul scolar.

Dar azi ma simt cam darimata dupa scandalul de dimineata Si se oprise din plins, nu stiu de ce l-a apucat din nou

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Sirimie, si Andrei imi plange de cum se trezeste dimineata ca el nu vrea la gradi, dar e ca un leight motiv; cum ii spun ca nu plecam cum s elinisteste instant, dar gaseste alte motive de bazaiala, asa ca oricum nu am scapat de crizele lui;
In luna aprilie nu l-am dus nici o zi la gradi si o sa il duc dupa 1 mai, dar i-am facuut pregatirea morala ca va merge dupa ce vine iepurasul cu cadouri, si a promis ca va merge; Am incercat s a ii tot spun ca iepurasul vine cu cadouri si la gradi dar nu vrea sa auda;

mie mi-e rau......

Kitacu fulgulet +7S si Andrei (10.02.2005)

Mergi la inceput