Ai nostri, ca brazii! ian-feb05 ( 62 )

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya, dar tu ce aveai de dat jos, ca eu te stiu slaba, si parca intelesesem ca poti manca orice, ca nu tii cont nici de ora, ca de regula mananci la 23:00 si e ok.
Mama ce as vrea si eu un metabolism bun.
Colegele mele mananca orice si nu se ingrasa. Offf, ce as vrea si eu....

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Patricia, da, sunt 2 produse...sunt in jur de 10 lei cutia de 30 de pastile.
Ce bine ca n-a fost nimic! Si eu vreau sa i-l fac Cristinei, lui Andrei i l-am facut la un an si un pic, atunci cand l-am dus la cresa prima data.

Lali, ce-as vrea si eu niste bunici la munte! Dragos este un copil norocos! Sper sa va ajute pastilutele. Dureaza cam 10 zile pana incep sa se vada rezultate, cel putin asa a fost la mine.

Crinuta, asa eram, eram o fericita ...nu stiu ce s-a intamplat dar la sfarsitul lui februarie ajunsesem la 66 de kg si m-am ingrijorat, mai ales fiindca vine vara si vreau si eu rochite, m-am saturat de pantaloni si bluze largi...am incercat sa tin Atkins dar m-am dat batuta dupa 2 zile fiindca mie imi plac toti carbohidratii si m-am hotarat sa-mi ajut putin metabolismul. Si a mers. Cum spunea Liviana, nu stiu daca ar exista sau nu un efect yo-yo la cura mea dar eu sunt multumita ca am slabit.

Oana, nazdravanul Andrei (18.02.2005) si Cristina (8.02.2007)

Comorile mele

Va astept la www.bijuterii-cadouri.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ce mult scrieti, abia apuc sa citesc tot.

Am vazut si eu poze cu Alina si Mandy si cu Norica balerina si cu baietii Livianei (i-am vazut mai de mult) si cu casa Irinei. Frumoase poze.

Amaya, felicitari pentru magazin!

Liviana multumesc pentru raspuns, sint departe rau nu stiu cum o sa ajungem, dar va trebui la un moment dat.

Bestutza multumesc de intrebare. Cu bona cea noua ne invatam incet incet, nu da drumul la televizor si vorbeste mult cu Vladut, ceea ce nu facea nici o alta bona inainte. Cu gradinita am intrat in rindul lumii, pleaca acolo cu placere desi spune ca "la gradi ping", in schimb iar incepuse sa aiba muci, tuseste cind uscat cind cu expectoratii, mi-e teama sa nu fie alergie - pare sa nu fie

Am fost simbata trecuta la un control la ochi si au zis sa ii punem ochelari, are astigmatism si ii fuge putin un ochi. In plus ii curge un ochi noaptea si nu sta sa ii pun picaturi (e nasoala senzatia)


Cam atit despre noi. Sper sa dau vesti mai bune data viitoare.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Eu nu am incredere in pastile, fie ele si naturiste. Prefer sa adopt un stil de viata echilibrat. Deocamdata nu mai slabesc, stangnez la 70 kg, dar ma simt ok.
Lali, asa frumos e si la curtea parintilor mei. Chiar ieri imi zicea mama mea ca au inflorit toti pomii fructiferi, e zumzait de albine si florile de primavara sunt aratoase . A iesit spanacul, ceapa si salata verde. Abia astept sa aterizam acolo de Pasti.
Sirimie, nu mai fii suparata. O sa i se indrepte si problema de vedere a lui V.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Sirimie, succes cu ochisorii. Sunteti siguri de necesitatea ochelarilor ? Spun asta pentru ca si mie mi s-au prescris ochelari la o varsta mica dar ai mei, neincrezatori au cerut si parerea unui alt medica si s-a dovedit ca nu aveam nevoie.

Liviana, unde, in ce localitate ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

quote:
Originally posted by Lali
Liviana, unde, in ce localitate ?



BRAILA.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

quote:
Originally posted by lbelciug

quote:
Originally posted by Lali
Liviana, unde, in ce localitate ?



BRAILA.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani



Distractie placuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Simona, ti-am admirat balerina! Tare dulcica! Mailul n-am apucat sa-l deschid...
Tomasa, multumesc pt link-uri. Imi place mult rochita violet!

Lali, tare frumoasa casa bunicilor -atat cat am zarit din ea, imi place mult stilul asta, cu postament din piatra de rau. Iar de peisaj, ce sa mai spun, sunt fascinata! Te cred ca-i duci dorul lui Dragos, dar beneficiile pt sanatatea lui nu-s de neglijat -in Bucuresti, aerul e aproape irespirabil.

Liviana, e la 90 km de Bucuresti, 12 km de Targoviste si 48 de km de Sinaia. Ia sa te vad, ghicesti?

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Am tras aseara o sperietura...., off.
Rayan s-a incuiat in baie, nu se poate deschide decat pe dinauntru, si sistemul era idiot, iti trebuia forta sa muti chestia aia, iar Rayan evident nu o avea, asa ca, cheama vecinul, adu bormasina, ciocanul, usa nici fortata nu vroia sa se deschida, linisteste copilul care a fost extraordinar de cooperant, nici nu m-as fi asteptat, cu toate ca si la el alternau momentele de teama cu cele de calm.
In final el a deschis usa, dar toata povestea asta cred ca a durat cam 40 de minute.
Am renuntat la porcaria aia care incuia usa. Ne-a fost invatatura de minte.
Dupa ce a iesit Rayan, tot el ne certa ca am facut gaura in usa, ca am stricat-o, si ca am facut mizerie pe jos

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

quote:
Originally posted by V. Erica
Liviana, e la 90 km de Bucuresti, 12 km de Targoviste si 48 de km de Sinaia. Ia sa te vad, ghicesti?

Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)




Hehe, mi-a placut ghicitoarea. E clar in jud Dambovita. Localitatea sa fie PUCIOASA? (sunt ieftine acolo terenurile, nu?)

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput