Ora Pamantului

Ora Pamantului | Autor: tusferi

Link direct la acest mesaj

Chiar daca Bucurestiul nu s-a alaturat acestei actiuni in mod oficial, hadeti sa ne alaturam neoficial. Cred ca ne-am fi facut de ras daca ne alaturam oficial, ca nu s-ar fi stins nici 5% din luminile din Bucuresti...
Poate nu inseamna mult, dar este un inceput. Prietenii din grupul meu au fost toti entuziasti. Am vazut ca circula si pe messengeru un mesaj in acest sens.
Haideti sa stingem si noi luminile si televizoarele sambata 29 martie intre 20.00 si 21.00!

http://life.hotnews.ro/stiri-prin_oras-2664740-green-hours-isi-stinge-luminile-pentru-lupta-impotriva-poluarii.htm





"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

www.presaonline.com/stire/ora-pamantului--la-timisoara,228919.html ora pamantului timisoara&hl=ro&ct=clnk&cd=2&gl=ro&client=firefox-a" target="_blank">ora Pamantului si in Timisoara. Cu ocazia asta vad timisorencele strazile 'prinse' in proiect.



_

pentru Emma
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=2" target="_blank">Agonie si Extaz, @Lyme, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">PartyDC , blog DC,Timisoara impreuna


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Nu are sanse prea mari pentru ca nu este suficient mediatizata stirea asta.



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Pe mine nici nu ma intereseaza ca se va stinge lumina doar in 10 case din Romania. Eu o sa sting lumina, pe acelasi principiu pe care duc hartia numai la tomberoanele speciale pentru hartie desi sunt putini romani care fac lucrul acesta. Nici reciclarea deseurilor nu este deloc mediatizata si totusi suntem cativa care reciclam deseurile. Daca ne gandim cu totii ca oricum nu recicleaza ceilalti, n-o sa se miste nimic in acest sens in Romania, niciodata.



"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Cu a noastra vor fi 11 case in care se stinge lumina... :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michela09 spune:

Acum imi anunt toate prietenele, sa vedem ce iese! Chiar daca este o picatura intr-un ocean, speram sa se schimbe ceva intr-un viitor apropiat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

O sa particip si eu la aceasta initiativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

si noi




Noe & Anne-Bianca(14.03.2006)
Ce mai citim noi

99% of the people don't know what electricity is. I don’t know what electricity is. But I know it’s working. I know you can cook a man’s dinner with it. And you can also cook the man. (The Secret)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

noi n-am fost pe faza, dar pot sa sting luminile si tv-ul si mai stiu eu ce functioneaza pe curent electric intr-o alta zi, o ora, doua... si cred ca involuntar facem asta ori de cate ori preferam sa iesim in natura, decat sa stam in casa la TV sau la PC...



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Eu ieri habar n-aveam , dar m-a anuntat copila de la scoala! Ca trebuie sa-i batem pe australieni care au castigat anul trecut!
Si vad ca si google si-a stins lumina, adica are fond negru, ca un reminder.
Deci eu o sa sting becurile, ca avem misiune importanta! Si oricum, copila e cu ochii si gura pe noi , asa ca mai invatam si noi cate ceva de la astia mici.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Noi nu am stins lumina pt ca nu asa se face economie...o data pe an o tara stinge lumina, o ora...economia se face mereu, eu spal numai cu apa rece, nu folosesc uscatorul decat extrem de rar, sting mereu lumina in camerele unde nu e nimeni, sortam gunoiul, eu nu conduc si sotul conduce o masina mica ce consuma foarte putin.Noi suntem deja o familie environmentally friendly, singurul nostru "mare pacat" sunt pampersii copilului

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput