Imprevizibili martie aprilie 2004 (86)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Buna!
Mickyyy - vazut rapid pozele cu fetele cucuietele - Doamne, ce mari au crescut si ce seamana intre ele! Am intrebari "tehnice" pt tine: rochiile sunt "in set" cu animatoarea-Alba ca Zapada cumva? ca am auzit pe cineva povestind de asa ceva si ma cam intereseaza hehe, role roz pregatim si noi pt 4 ani. Sper sa
Laura - imediat am vizionat si cele cateva poze de la petrecerea voastra - e musai sa ne arati mai multe cu Daria, cu voi si cu burtica!


Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

ela, rochiile si coronitele au fost cumparate de bunica, la toate cele 4 nepoate, ca deh, nu putea face disriminari sa-i cumpere doar la sarbatorita.
Insa stiu ca se pot inchiria rochii de printese (costume de carnaval de orice fel), nu stiu preturi sau alte amanunte, dar un coleg de serviciu de exemplu are sotia "patroana" la un loc de joaca pentru copii si au costume de inchiriat acolo.

Alba ca zapada a fost inchiriata de pe net , fara pitici si fara alte costume! 100 RON pe ora, si-a meritat toti banii!!

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Lara
Daniela, sa va traisca printesa

Mickyyy ce frumoase zane ai avut Tare faine sunt costumasele, iar fetele sunt minunate si seamnana izbitor de bine

Laura, frumoase si pozele tale, dar putine mai vrem



Votati-ne si pe noi

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=9" target="_blank">CataDragoste
si
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">Papadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

in primul rand LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor.

apoi multumim mult pentru urari . am petrecut tot weekendul si a primit o garamda de jucarii pe care nu mai stiu unde sa le mai pun. Pozele inca nu le-am sortat dar o sa pun.
Doar la gradi nu am dus tort pentru ca este acasa, de vreo 10 zile o viroza rea tot familionul. E rea de tot si eu tusesc de nu se poate. Dani pare bine acum dar inca nu i-a trecut tusea de tot.

Ela bine ca macar pana la un an te duci 6 ore.. este un castig. Ce mai faceti?

Clau am vazut pozele de la ziua lui Raul. Este fff mare si s-a dsitart de minuneeeeeee. Super loc de joaca aveti!!! Vrem si noi. E si la noi un singur loc asa la Mall dar pt ca ziua lui a picat sambata ar fi fost mult prea aglomerat (nu se inchiriaza).
Hai ca 'din cauza ta' ne-am hotarat si noi sa mergem in austria. O sa facem un traseu de genul Pitesti-Varadia (o noapte) - Viena (o noapte) - Nuremberg (o noapte + botezul) + 7 nopti Austria - acasa.

Lavi normal ca ne intalnim. Ce repede se inaltza casa voastra... nu ca la noi cu anii!!!! Anul asta e gata cu totul? O sa fiti din ce in ce mai aglomerati daca te duci si mai mult la servciu!

Laura am vazut cele cateva poze pe care le-ai pus! Ce mare este Daria si ce coditze frumoase are! Iar burtica ta deja se vede nu?

Miky am vazut pozele cu fetele sunt ff frumoase - adevarate printzese. Si bunica a fost f inspirata cu rochitzele! Chiar ma gandeam ca sunt verisoarele pentru ca imi aduceam aminte cand ziceai ca se tot mareste familia. si cu rolele se descurca? sau nu ati apucat sa le probati? ca ma batea si pe mine gandul, dar am dubii ca ar merge prea bine pe ele. pupici la baiat

Codritu hai ca vine si la voi primavara si nu o sa mai fi deprimata !! Si eu vreau cladura si soare si concedii!!!

Doar atatea am ramas?

pupici
Malina siDanutz (5 aprilie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

salutare fetele!

am un bai mare: la sf sapt asteia vrea un var de-al sotului sa vina la noi.El si prietena lui lucreaza la o familie undeva aici in germ si au grija de 4 copii.Unul din copilasi s-a imbolnavit zilele astea de scarlatina.E acu baiatul in tratament insa....e inca bolnav.
Acu intrebarea mea tembela: credeti ca imi vor aduce virusul in casa? exista riscul ca ei sa fie purtatorii si fetele mele sa se imbolnaveasca? O sa sun maine si la pediatrul nost insa ....vroiam sa stiu si de la voi.
fug sa-mi pun cocolinele in pat

multam de rs

va pusi pe toti si toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Salutare. Cam rar, dar va citesc.
Lavi, nu stiu ce sa zic de scarlatina. Decat sa te bag in ceata, mai bine nu zic nimic. Spor la construit casuta.
Am vazut si eu poze de la petreceri. Din ce in ce mai animate sunt, ca doar au crescut si vor si ei din ce in ce mai deosebita sa le fie ziua lor. sa va traiasca.
Noi o sa facem doar la gradi in saptamana mare, ca nu avem asa de multi copii ca sa-i facem si la spatiu de joaca. Bine ca de saptamana asta n-a mai plans absolut deloc la gradi si chiar e nerabdator dimineata sa se duca la joaca dinaintea mesei.
Mickyyy, da-ne un semn. Esti bine?
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

quote:
Originally posted by malina_mircu


Hai ca 'din cauza ta' ne-am hotarat si noi sa mergem in austria. O sa facem un traseu de genul Pitesti-Varadia (o noapte) - Viena (o noapte) - Nuremberg (o noapte + botezul) + 7 nopti Austria - acasa.

Malina siDanutz (5 aprilie 2004)



Malina traseul nostru e urmatorul: Arad - Graz (2 nopti) - Muenster (7 nopti) - Viena (2-3 nopti) - Arad . Unde-n Austria mergeti?
La noi sunt mai multe astfel de locuri de joaca....vreo 4.

Lavi, eu stiu ca cel care are scarlatina nu o poate transmite mai departe, acesta luand-o de la un copil care probabil a avut rosu in gat si e purtator ...dar uite aici mai multe detalii despre scarlatina.

Andreea, ma bucur din suflet ca nu mai aveti probleme dimineata...lasa ca acum avem noi. De doua dimineti a inceput Raul sa planga dimineata si nu stiu de ce, ca nu am avut probleme cu el pana acum Trebuie sa investighez, ca am impresia ca l-a batut un baiat



Votati-ne si pe noi

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=9" target="_blank">CataDragoste
si
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">Papadia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Am facut rost de la una din finute de mai multe poze
Pe ale mele nu le-am adus/incarcat.....


La multi ani, Danut si Lara ! Sa fiti norocosi si sanatosi !


Pupici. Si spor la munci !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

Lavi habar nu am cant e contagioasa scarlatina. dar oricumpana acum banueisc ca ai aflat.

Clau noi o sa stam aici http://www.pachmairhof.at/ - nu e asa departe de unde o sa stati voi. Si noi am fi vrut sa vizitam Viena dar este campionatul de fotbal in perioada aia si sunt hotelurile pline, preturile f mari si probabil f aglomeratie.

Laura am vazut si tura asta de poze ... ce frumos loc de joaca... vreau si euuuuuu. inca o data pupici si sanatate Dariei. Poate mai faci poze si cu bebe2 sa vedem si noi mai bine burtica.
In cate sapt esti? Cand ai DPN? Cum te mai simti?

Andreea bine ca nu mai plange la gradi. Dani nu plange dar nici nu e incantat ca trebuie sa doarma acolo. Si asa am avut un randament f scazut in martie doar 5 zile - a luat de 2 ori o viroza naspa si luuunnngaaaa.

Am pus si poze de la petrecere


pupici
Malina siDanutz (5 aprilie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Vai Malina ce fain e acolo unde mergeti...super, sa va simtit bine
Noi mergem la Viena pentru ca are CLaudiu o matusa acolo ca de ar fi sa stam la hotel nici vorba sa mergem.

La pozele de la petrecere ma uit de acasa ca aici n-am acces la site si nici dispozitie...tocmai a venit mama de la medic si din pacate nu e bine...are gonartroza



Votati-ne si pe noi

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=9" target="_blank">CataDragoste
si
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">Papadia

Mergi la inceput