step by step

step by step | Autor: Kitty

Link direct la acest mesaj

Dupa ce Raul a facut un an la o gradinita la care lucrurile au mers din ce in ce mai rau (aveau doua educatoare care s-au certat si nu mai vorbeau intre ele)am gasit o gradinita pentru care am primit referinte foarte bune si cu mare greu am reusit sa-l inscriu. Problema este ca au mai fost locuri numai la "step by step" si eu nu stiu mare lucru despre acest sistem.
Ma poate ajuta cineva?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliacm spune:


Gasesti cateva informatii aici:
http://www.stepbystep.ro/ro_index.html


Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Kitty, da-i si o cautare pe forum dupa step-by-step ca s-a discutat mai mult


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Multumesc frumos pentru raspunsuri. Am gasit site-ul si am citit, in schimb la cautarea pe forum am gasit foarte putine subiecte.
As vrea sa stiu concret, de la cineva care are un copil la o gradinita step by step, ce este deosebit si cum reactioneaza copii la sistem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johnny spune:

salut Kitty,

Nu stiu daca mesajul tau mai e de actualitate, dar daca vrei pot sa-ti trimit o mostra despre ce inseamna metoda de invatamant step-by-step si sa-ti dau si alte detalii.
Copilul meu este la o astfel de gradinita.

quote:
Originally posted by Kitty

Multumesc frumos pentru raspunsuri. Am gasit site-ul si am citit, in schimb la cautarea pe forum am gasit foarte putine subiecte.
As vrea sa stiu concret, de la cineva care are un copil la o gradinita step by step, ce este deosebit si cum reactioneaza copii la sistem.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Johnny, si Sanziana este tot la step-by-step. Mai precis, abia a inceput (de o saptamana). Cat vor respecta educatoarele "principiile" step-ului, ramane de vazut. As vrea daca se poate sa schimbam impresii (deocamdata n-am reusit sa-mi fac nici o parere - decat in legatura cu clasa).
Pupici,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dddd spune:

as fi si eu interesata unde se afla aceasta gradinita, care e costul pentru o luna si de la ce varste sunt primiti copiii. sa nu uit, si programnul.

Mergi la inceput