Cancer la san - capitolul 2

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgi77 spune:

buna fetelor1 ieri a fost ziua cea mare. sunt foarte fericita si multumita de cum a iesit. hai sa va povestesc cum a fost. la ora 12 am fost in clinica si la 19.30 eram deja acasa, putin ametita si cu o foame de lup, binenteles ca nu aveam voie sa beau decat apa plata, bauturi fara acid. interventia de ieri a fost cea de lipoabsortie de la soldul stang si grasimea de acolo introdusa la sanul drept.nu pot explica in cuvinte sentimentul pe care il am. ma uit in jos si deja vad o unflatura ce va deveni san. nu este dureroasa interventia ai senzatia de febra, de intinderea muschilor. azi ma duc la pansat si peste 4-5 zile scoate si firele. abia astept si urmatoare aetapa. va pup si va doresc o saptamana minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idoina spune:

Georgi,ma bucur mult ca ai trecut cu bine peste faza 1.Tine-ne la curent cu orice faci,urmez si eu cam intr-o luna,asa ca sunt direct interesata.


idoina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns idoina spune:

Georgi,ma bucur mult ca ai trecut cu bine peste faza 1.Tine-ne la curent cu orice faci,urmez si eu cam intr-o luna,asa ca sunt direct interesata.


idoina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Ma bucur pt voi ca sunteti bine sper ca operatia sa iasa super.De la mine stiri , totul perfect primele sedinte de chimo la a doua tura de chimo este foarte dureroasa doctorul a spus numai cateva zile sa speram ca asa este pt ca a fost ingrozitor . Oricum va tin la curent doamne ajuta sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Georgi, multe felicitari pt. interventie si mult succes in continuare! Dea Domnul ca toate sa fie bine pana la sfarsit!

Lemoni, multa sanatate si simpotme cat mai usoare sau deloc sorei tale! Imi pare rau!!! Sa va fie bine! Insanatoshire grabnica!

Va pe toate! Am revenit din concediu si sunt alaturi de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi77 spune:

buna dragelor! ce faceti gata cu concediul? ati revenit la locurile de munca cu bateriile incarcate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Georgi, gata demult cu concediile. Ideea e ca eu n-am mai intrat pe subiect pt. ca intr-o perioada, n-a mai scris nimeni aici.
Sper ca esti bine. Ai mai facut vreo interventie in acest timp?

Lemoni, cum s emai simte sora ta? Multa sanatate!

Vali02, cum te mai simti acum? Multa sanatate si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Kiki1970, numai bine si tie! Tu ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Buna fetele nu am mai scris de mult, hai sa va spun vestile , tocmai ce a terminat chimo unde totul a fost perfect, numai cateva zile in care i-a fost rau in rest a mers normal la servici fara varsaturi sau alte efecte negative.Acum a inceput radiatiile mai are numai cateva saptamini si totul decurge normal.Parul a inceput sa creasca este blond rau si pufos parca este de pui de gaina il masuram in fiecare zi si ne mandrim cu pletele ei.
Ce a fost greu a trecut mai avem numai o dilema in 3 saptamini vin ai nostri aici si ups nu le-am spus inca, problema este ca nu stim cat de mare ii va creste parul pana atunci si daca putem sa mai ascundem ....
cam asta e singura problema care ne macina acum.
va pup si sanatate maxima !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Lemoni, ma bucur ca sora ta se simte bine. Tu ce mai faci ? Spuneai ca ai facut analize si ti-au descoperit niste chistulete. Ti-au dat tratament ?

Mergi la inceput