Inimioare de iulie - august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Pai cu olita a venit de la sine. A cerut singurel. Nu l-am fortat absolut deloc. Si facem d ela exact 2 ani si pipi si caca la olita am uitat d epamparsi de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna la mamici si pupicei pt mamici si pitici!Iata ca reusesc si eu sa-mi fac aparitia dupa aproape 2 saptamani cand am fost "detasata" la sediul firmei unde nu aveai timp nici sa mori...Nu ca la fabrica am toate treburile puse la punct,dar nu ma mai piseaza nimeni la cap si fuga sa vad ce faceti.
Simona ma bucur enorm ca ti-ai facut timp si ai intrat.Imi pare tare rau pt pierderea suferita,condoleante!Pupam pe Mario cel grasunel si asteptam poze!
Cryna chiar m-a distrat Robert cu renuntatul la pampers...
Alninutzza ii pupam si bondarelul si bondarica!
Delia va pupam si va dorim sanatate multa,sa treaca bubitele!
Nu am nominalizat,dar am vazut toate pozele,sunteti niste draguti!
Noi suntem bine,Codruta a dansat tot weeek-endul si ne zicea "doamnelor si domnilor uite pe Coduta vedeta" si sa vedeti topaiala ..
Iar Stefi este o grasunica,cred ca a atins 12 kg,papa foarte bine chiar si mancare de a noastra,incerc sa-i dau cat mai putin pasat ca sa ne pregatim pt mare.Oricum de cate ori mancam noi,trebuie sa-i dau si ei pt ca face un scanadl monstru chiar de a papat cu 5 min inainte.
Si a mai facut o ghidusie:incercand sa vad daca se anunta un nou dintisor,m-a capasat de degetul aratator de cred ca-mi va pica unghia,este jumatate vanata,nu pot folosi aratatorul la tastat...
Acum va pupam pe toti si intru mai tarziu!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:




Delia grozav, multa sanatate la toata familia!

Ma bucur Nicoll_mada ca te distreaza Robert . Sa-l vezi ce mandru si ce tantos este ca-i baiat mare si gigea, ca uda copaceii, etc. ... Moooamaaa !
Iti trimite Robertel pupicei pentru aratatorul "accidentat"... ca: "dau eu pup... tece... nu-i buba... ushi buba, ushi... da' ushi odata!" (adica fugi ).




"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - Denis Breeze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Cryna este un izvor de buna dispozitie baiatul tauUn dulce!Ii intoarcem si noi pupicii in semn de multumire si ii mai dam cate un rand pentru faptul ca stie de mic sa fie tantos si istet!
Si ca sa vezi ce chestie,azi chiar nu ma mai doare asa de tare degetul.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


'Neata lume! Ati servit deja cafeaua? Daca nu va invit la o ceasca de .

Ma bucur Nicoll_mada, ca Robertel va aduce si voua buna dispozitie. Macar din cand in cand ... Iar, Robert se bucura ca a mai fugit buba .

Poate o sa mai intru sa va mai binedispun si pe voi... macar, asa, din cand in cand ... Ca o singura bucurie are mama, nu-i asa ?!?





"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - Denis Breeze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Tot noi !

In sfarsit a bagat la cap si Robert ca la huta-huta i se spune scranciob! Ca el, ii zicea mereu "carciuma" ! Si mereu zicea: "merg la carciuma, vreau la carciuma...". Si pe afara la fel: "hai la carciuma...", aratand scranciobele!!! Nu stiu de unde a invatat el cuvantul asta ... Ca, cine il auzea, probabil gandea ce copil am... ce fel de parinti suntem noi, ca l-am invatat sa bea de mic ...
Si dupa "lupte seculare" am reusit sa il invat ca se spune scranciob, "eu merg la scranciob". Off,off,off...




"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - Denis Breeze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Buna ziua tuturor. Am lipsit iarasi cateva zile dar nu mai dispar de tot...cel putin asa sper....

Cryna- multumesc mult de tot. M-a amuzat tare mult povestea ta cu pampersii si speram sa scapati curand si de cei de noaptea! Felicitari!!!

Albinutzza- pai... noi nu am scapat inca de scutece, este drept ca nici nu m-am straduit, dar dupa ce am trecut printr-o perioada in care nu voia nici in ruptul capului sa stea pe ea, acum de fiecare data cand il pun sa faca pipi la olita face...dar din picioare!!! Trebuie sa vada el cand face, sa se si tina de putza si spune "uite, pipi!" Si se screme pana nu mai poate doar doar face ceva. Daca sta pe olita sta si o ora dar nu face nimic..rar scapa un pipi dar de caca nici poveste.....

Dede- multumesc mult! Multa sanatate si voua, sa scapati de bubitze, felicitari sotului tau pentru reusite si tie mult succes dupa rezidentiat sa gasesti si sa faci ceea ce iti place! Si distractie placuta si multa odihna in concediu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

M-am grabit sa trimit mesajul sa nu il pierd ca imi tot face figuri calculatorul asta si nu am terminat ideea...

Dede- nu fi suparata ca a tuns-o..asa cum spui si tu e mult mai practic vara... eu cum vine caldura il tund pe Mario cel mult masura 1 ca in general e zero.. si nici iarna nu il las cu mai mult de 4. Stiu ca sunt tare frumusele cu carlionti dar pe caldura transpira si stau cu parul ud... SI felicitari si pentru dimensiunile voastre, am vazut ca e maricica dra ta... inaltuta si slabuta! Si pt constipatie, eu ii dau lui Mario mancarica cu praz in ea daca se contipa sau niste miere dimineata si ii trece imediat. Nu stiu daca functioneaza la toti... dar stiu ca si Mario daca il pun seara la olitza nu mai face kk si se culca asa si asteapta nerabdator mom a 2-a zi...e de inteles sa se constipe daca nu face 3 zile... Pupici si succes.

Monica-Elena - felicitari!!! Esti o mamica tare fericita!!

Nicoll-Mada- Multumi mult de tot! Mi s-a facut tare dor de voi si de-asta m-am straduit sa imi fac timp. Felicitari pt printesele tale si pt papacioasa mica cu dintisor puternic!!! Iar tie iti tin pumnii sa nu iti cada unghia si sa treaca repede. Multi pupici!

Cryna - chiar ca e simpatic foc baiatul tau! Cred ca ar fi fost tare haios sa il auda cineva cerand cu ardoare la "carciuma" Pupici!!

Noi...am facut iar rosu in gat... ca nu am scapat de racelile astea alea noastre...asteptam cu interes varsta de 4 ani sa scoatem amigdalele astea pacatoase! in rest..nimic nou...

Fug si eu acum la treaba ca am tras chiulul... Va pup si va doresc o saptamana frumoasa si linistita!!!! Multi pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetele si pupici la pitici!
La Multi Ani,sanatati si multe bucurii alaturi de cei dragi sufletelor voaste!!!Sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti,atat pt mamici,pitici,tatici sau alti sarbatoriti ce-i aveti astazi!!!!
Calculatorul meu nu vrea sa-mi deschida culorile,asa ca am lasat culoarea standard.Va pupam cu drag din sufletele noastre!
Cryna,chiar e "mortal"Robert!
Simona,sanatate multa va dorim si multumim!hai,incearca si mai trimite-ne ceva poze,ne e tare dor de Mario!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:





Uram si noi "La multi ani!" tuturor Constantinilor si Elenelor! Sa aveti o onomastica taaree placuta si plina de soare!

Multumesc fetelor (Simonaci79, Nicoll_mada) pentru complimentele adresate lui Robert ! Sper sa mai intru si sa va mai distrez cu perlele lui .



"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze .

Mergi la inceput