Inimioare de iulie - august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Am uitat...bineinteles ca de la o varsta memoria incepe sa iti mai joace feste....

Voiam sa va spun ca praslea al meu este un lungan grasan..are cam 102-103 cm si 14,5 kg dar ca (si cu asta vreau sa il fac de ras!!!!) papa tot pasat!!! Nu vrea altfel si pace! Am tot incercat dar cum simte ceva mai mare vomita.... In schimb daca e pasat papa f bine si orice ii dau..repede si fara comentarii in 2 minute termina de papat si nu va imaginati ca putin...portie serioasa! Si are o mare pasiune pt masini.... nu ne laudam cu poezii sau cantecele dar stim toate marcile si siglele de la masini, desenele animate de pe minimax si reclamele! Pe alea le cantam si le dansam...


Gata pt azi ca dupa asa lipsa deja exagerez... Va pup inca o data pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Simona, nu-mi vine sa cred ca ai scris. Asa dor imi era de voi, si de Mario, poate ne pui si niste poze. Ma bucur ca ai scris, imi pare rau sa aud de tatal tau, D-zeu sa-L ierte si Condoleante.

Si noi pana acum vreo 2 sapt, mancam si noi numa pasat, dar cu chiu cu vai, am trecut la mancare nromala. Asta cu mare scandal, si urlete. Nu stii cat ma bucur ca ai scris, si sper sa nu ne utii si sa scrii mai des.

Te pup si asteptam poze



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Buna Albinutzza, vad ca e tare slaba miscarea pe aici dar cum am promis iata ca am mai intrat sa citesc ce se mai intampla. Si mie imi era tare dor de voi. Pupam copii dragalasi, ca voi sunteti mai multi ;) si multe felicitari bnondarelului Luca care nu mai papa pasat. E tare incurajator ce imi spui numai ca ma tem ca la noi situatia e mai rea pt ca el nu papa nimic nimic nepasat...nici bomboana, ciocolata, biscuite, banana...ceva sa vad ca tolereaza si mancarica si ca stie ce sa faca cu dintisorii inafara de a-i spala... Pt ca din fericire fata de cum se plang fetele pe aici macar a renuntat la muscat....

Poze... o sa ma straduiesc dar de cand au desfiintat Yahoo Photos nu am mai intrat pe el si nu prea stiu cu se mananca asta nou si sincer nu prea am nici timp nici rabdare dar o sa ma mobilizez eu odata si odata. Daca vrei iti trimit pe mail.

Multi pupici si multumim mult pt tot!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Simonaci, nu imi vine sa cred ca te vad iar la acest subiect. Tare dor mi-a fost de tine si tare mult mi-ai lipsit. De foarte multe ori m-am intrebat ce mai faci si cum va mai e.
Condoleante pt tatal tau!
Pupam de Domnul Mario si te rog sa ne spui mai des ce faceti.

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Simona, am acelasi mail, chiar as vrea sa-l mai vad pe Mario

Eu zic sa insisti, da-i ceva ce stii ca-i place, usor-usor, nu fortat sa nu cada in extrema cealalta.

In rest, sper ca esti bine...



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Apropos de poze, am vazut poze cu fetele lui Mitub, Superbe, au crescut si sunt frumoase foc



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Buna ziua! Vedeti ce activa am devenit? Sa nu ma deochi....

Lulu- multumesc mult. Si eu ma bucur sa mai aflu despre voi desi vad ca nu prea mai e activitate pe aici... cel putin comparativ cu perioada burticilor cand se termina cel putin un capitol pe zi..... Va pupam pe amandoi!

Albinutzza- iti trimit poze cum deschid calculatorul acasa ca acolo am mai recente.

Gata...am facut prezenta si azi.... asa ca va pup si va doresc o dupaamiaza placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Haideti fetelor, mai ziceti ceva, mai bagati niste poze.

subiect de discutat: olita, care cum face?! Ce masuri ati luat, cum i-ati convins sa stea?!



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:




Am intrat si eu, un picut, pe fuga... sa va povestesc ceva hazliu despre Robertel ... Si in felul asta raspund si Albinutzzei .
Deci, lupta cu pampersii si olita am facut-o cam asa: i-am zis ca el de acum e baiat mare si va merge la gradinita... la gagici, care nu-l vor mai pupaci daca-l vad cu pampers... ca e rusinica pentru baiat mare si gigea ca el ... L-am mai si certat cand am vazut ca nu prea tine tactica, o palmuta la popou ... Dar, am cam reusit. Acum, avem pampers doar la nani. Cand ma vede ca mai cumpar cate vreun pampers... imi zice el, tacticos: " da' ti-am zis sa nu mai cumperi (ca asa ii repetam eu mereu... ca nu-i mai cumpar). Gata pampers. Eu sunt baiat mare, ma duc la gagici, la gradinita, bla-bla-bla ".
Ei... si acum, il trimit afara fara pampers iar, el se lauda la toti ca "l-am dat afara in curul gol" (ma scuzati de expresie dar chiar asa spune )!!!!! Ii ziceam ca trebuie sa ude copaceii .
Si cand l-am avut pe parintele in vizita (venise la mama...) tot asa i-a spus: ca el este in curul gol, chiar daca avea pantaloni pe el ! Noroc ca nu a inteles preotul prea bine cea zis ...
Mda, eu ii ziceam ca il las in funduletul gol, fara pampers... ca e baiat mare si de acum trece la chilotel, bla-bla-bla... Iar el a retinut ce-a retinut .
O.K. Cam atat pe moment.

P.S. - bine ai revenit Simonaci79 ! Asteptam pozute cu Mario .
- am si vizionat noile pozute pe care le-ati mai pus. Pupici la toate fetele & copilasii, ca sunt tare frumosi copiii nostri .





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Simonaci ma bucur tare ca ai revenit printre noi.
Condoleante pentru tatal tau.

Am vazut multe poze si se vede catoti copii cresc frumos.

Laura sincer te invidiez ca ati scapat de varicela, la noi in cartier a fost epidemie dar Medeea inca nu merge la gradi si Adi merge la scoala in celalat capat al orasului asaca au scapat sezonul asta.

In schimb noi tot facem bubite, adica toata familia pe rand. Mai intai am avut eu o eruptie ca o rubeola acum o luna (desi am anticorpi testati, deci a fost altceva, probabil un enterovirus) apoi a facut Adi ceva pe fata, apoi iar eu pe fata si acum are Medeea de o saptamana peste tot si nu ii trece inca. O sa o duc saptamana viitoare la dermatolog dar nu imi fac prea mari sperante sa aflu ce e. O sa ii fac si analize si coproparazitologic. Ea a avut ceva asemanator anul trecut, cand a durat 3 saptamani si am facut toate investigatiile posibile, am fost la dermatolog care mi-a dat ceva unguent cortizonic si s-a facut mai urat, apoi am fost la pediatru si la alergolog si parerea lor a fost ca era o viroza eruptiva. Pana la urma a trecut, si sper sa ii treaca si acum.

In rest s-a dezvoltat foarte frumos, are 97-98 cm si 13,5 kg, ier a dus-o la tuns sotul meu, fara acordul meu, dar cu toata parerea mea trebuie sa recunosc ca e mult mai bine acum vara, dar nu mai are carlionti.

Cu olita stam foarte bine la pisu, tocmai am culcat-o de pranz prima oara fara, dar kk face doar in pampers pentru ca e incapatanata.
A fost si ea vreo 2 luni constipata dar am tratat-o cu ulei de parafina, Biotics si Debridat si regim cu multe cruditati acum e destul de bine dar daca nu prinde ocazia sa faca in pampers se abtine si 3 zile si bine-nteles ca face greu.

Adi termina peste o luna clasa I si eu sunt foarte multumita de el, acum se vede ca e putin obosit, abia astept si eu vacanta, insa va trebui sa facem exercitii si in vacanta sa nu uite ce a invatat si mai ales sa exerseze sa citeasca.

Eu sunt ...bine... asa cu ceva ghilimele, cum mai spunea cineva pe aici.

La serviciu e o periada mai dificila, ma apropiu de sfarsitul rezidentiatului si nu se intrevede foarte clar ce voi face cand termin. Incerc insa sa raman optimista dar nu reusesc intotdeauna.

Sotul meu insa e in plina periada de afirmare, a organizat la inceputul lunii Olimpiada nationala de istorie la Tg. Mures si a iesit totul foarte bine, si sunt tare mandra de el.

Va pup si incerc sa va urmaresc si sa mai intru pe aici, ca mi-e tare dor de voi.



Mergi la inceput