Inimioare de iulie - august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:





Ziua buna la toate fetele! Raspundem si noi un pic la apel ...

Anis, Lulu75, pupam micii "catelusi" sperand ca vor scapa cat mai curand de "placerea" asta noua! Lulu75 iti uram bafta, sa gasesti o gradinita pe placul tau.

Nicoll_mada, felicitari pentru noul dintisor al lui Stefi si multa bafta micii "vedete". Succes Codruta.

Emaaimee, Diana Mirela, speram ca micutele voastre nu au nimic grav . Multa bafta la analize, sa iasa cat mai bune si cat mai linistitoare pentru voi.

Laura25 pupam shtrumphisorii si le uram insanatosire grabnica!

Felicitari pentru baieteii din burtici (Diana Mirela, Truli-luli)! Uram sarcini usoare in continuare la toate -ele!

Truli-luli, felicitari Anei pentru performanta sa de a scapa de olita.

Valcampan, am vizionat pozutele strengarului tau! Il pupam dulce pe "maratonistul" tau, ca sa nu se mai juleasca asa repede ... Felicitari pentru noua ta bucatarie, s-o "uzezi" cat mai mult si cat mai bine .

Iar acum... un piculet despre noi...
In general suntem bine! Robertel creste bine, sanatos, frumos, ochios, istet (manca-l-ar mama )... cu cat mai multe pozne la activ ! Eu... sunt bine... cam zapacita, usor "dusa" cand mai am vreo problema... dar, sunt bine...


Hai ca m-am lungit destul. Urez o duminica placuta la toate fetele. Va pupam dulce pe toate . Pe mai tarziu.





www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157604024779088/" target="_blank">NE-AM TUUUNSSS!!!

www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157603734115858/" target="_blank">AVEM CEVA POZUTE...

CRESTEMMM MAAARI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

'Neata fetele si o saptamana cat mai buna!
Ema pupam fetele si tinem pumnii sa iasa bine analizele!
Diana si voua va dorim sa fie ok investigatiile si pe BB baietel il pupam si ii dorim sa creasca mare si sanatos!
Laura sper ca sunteti deja mai bine,scapati repede,e bine ca au facut cat au fost mititei!pupici!
Luminita imi pare rau ca la gradi nu mai e asa de bine,sper sa rezolvi cat mai repede.
Cami felicitari si voua pt baietele!Si pentru ca ati renuntat la pampers va felicitam!Intr-adevar,mortala replica Anei!!!
Vali sa folosesti cat mai placut bucataria,iar pe Davidut il pupam preventiv,sa nu mai faca alte zgarieturi.Desi stiu ca nu prea vor ajuta pupicii...cu cat se va incalzi afar si vor ramane cu mai putine hainute creste riscul juliturilor.De,copii...Imi pare rau ca despartirea s-a lasat cu lacrimi,important este ca va iubiti mult,mult!Si e drept,ai un cavaler!Dulcel foc!
Cryna multumim pentru urari,vom vedea ce aptitudini are fata...Ma bucur ca sunteti bine si ca Robert o implineste pe mami!Pupici si pentru voi.
Acum putin si despre noi.Stefi a luat sambata prima tranta cu premergatorul,nu a patit nimic,dar s-a speriat...a pus toata casa in picioare.Ieri i-am dat sa pape supa de rosii de la noi,dupa ce isi mancase portia de supica a ei.Dar cred ca i-a placut tare mult,tipa dupa linhurita atunci cand nu ii mai dadeam.E o grasunica tare dulce(zic eu) si vorbeste pe limba ei toata ziua.
Codruta e ceva mai miorlaita,nu prea vrea sa stea singura in casa,mama mai avea treaba si pe afara si in ultimul timp a cam plouat pe la noi,nu avea rost sa o scoata pentru 5 min.Dar in rest e bine,a inceput sa si pape mai bine si ar canta si dansa toata ziua.
Cam atat deocamdata,fug la munca mea de toate zilele ca...isi cere dreptul.Va pupam!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Vali, wow ce bucatarie ti-ai facut. Arata SUPER! Sa iti ajute Dumnezeu sa iti aduca si fericirea si liniste in suflet. Cel mai mult mi-a placut din bucatarie un bibelou care statea langa cuptorul cu microunde. L-ai primit impreuna cu bucataria? Sau era un ingeras dulce?
Ce rau imi pare ca a plans David. Cred ca ti-a frant inima. Offfff! Lasa ca trece repede timpul si va revedeti.
Va pup si astept sa udam bucataria!

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Fetele am uitat sa va spun.Deja mi-am platit acont pentru bilet la mare.Asa ca in perioada 16-22 iulie vom fi la Eforie Nord.Ei...ce ziceti,cine se mai inscrie?

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Bravo nicoll. Noi sper sa ajungem la mare in august. Atunci are sotul meu concediu.

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Salutare, mamici si copilasi!

Raspundem si noi la apel!

Dari e ok....inaltutza....la 2 ani si 7 luni cand i-am facut vaccinul avea 95 cm inaltime si 12.700gr (greutate de balerina la inaltimea ei). De mancat ..... nu prea se omoara cu mancatul, ar nici n-o alerg prin casa......
Doctorita a zis ca atata timp cat e vioaie, se joaca e ok!

In rest vorbeste de ne ameteste.....deja face glumitze de ramanem "masca" ce poate sa debiteze Nu-l zice inca pe R.....dar mai avem sperante....felicitari, Diana pentru R-ul clar al Iuliei!

Noi o sa mai avem o fetitza, Antonia Gabriela!
Ma lupt cu contractiile de toate neamurile, inclusiv dureroase care au actionat si asupra colului .....asa ca ne "mandrim" la aproape 29 de sapt cu un col de 2,5 cm, doar! Stau mai mult in pat si nu prea ajung sa scriu pe forum!

Pupicei tuturor!

Irda Bebe Antonia Gabriela

cu Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Buna la toate fetele!

Vad ca iar ati disparut... Ati inceput deja curatenia de Pasti ?!? De aia "v-ati dat la disparuti" ?!? Hai sa aduc un pic subiectul pe prima pagina... poate mai scrie careva ...

Noi suntem bine, in general... Ne luptam acum cu niste probleme "legale" (inca nu au devenit legale si speeer din tot sufletul sa nu ajungem pana acolo, ca ar fi prea de tot ...), ce "tin" de niste doctori, niste drepturi pe care le avem si care nu ni se respecta ... Vom vedea ce vom reusi sa rezolvam pana la sfarsitul lunii... Ca stress-ul asta omoara !

Dam urari calde copilasilor ce au facut progrese, de orice fel, si uram sarcina usoara in continuare tuturor -telor!

Pe mai tarziu.




www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157604024779088/" target="_blank">NE-AM TUUUNSSS!!!

www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157603734115858/" target="_blank">AVEM CEVA POZUTE...

CRESTEMMM MAAARI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Buna mamici si pitici!

Offff tare greu mai e lunea. Greu cu trezitul, apoi greu sa il conving pe Andrei sa mearga la "ghidi" si cel mai greu ca imi e tare dor de el, dupa 2 zile de stat amandoi acasa. Dar trecea ea si saptamana asta...
Va doresc o saptamana frumoasa, cu copii cuminti si sanatosi!

Luminita si Andrei Tudor - iubirea mea (16 august 2005)


Album Andrei

www.dropshots.com/lulu75" target="_blank">Filmulete

Povestea nasterii ingerasului meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna!
Multumim pt gandurile si urarile voastre de sanatate. Din pacate, a terminat Rares cu varicela si a inceput Bianca . La Rares a fost o forma usoara, sper si la Bianca sa fie la fel si pana de Pasti sa i se cicatrizeze deja. Va pup pe toate! Sanatate la copii!




Dati-i o sansa lui Matei sa traiasca!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Buna la toate fetele! Cam slaba miscarea pe aici, pe la noi ...

In primul rand... am reeditat mesajul meu... Abia acum am vazut cat de "aeriana", zapacita am fost cand l-am scris... V-am "oferit" informatii "gresite"... dar am corectat .

Lulu75, ai dreptate ca trece repede saptamana. Ai sa vezi tu!

Laura25, ne bucuram ca Rares a scapat. Pupam dulce pe Bianca ca sa scape si ea asa usor si repede... ca Rares!

Feteleee... pe unde sunteti ?!? Mai dati si voi un semn de viata !!!!! Ca va trecem iar la "disparuti" !!!!!

O zi buna tuturor!






www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157604024779088/" target="_blank">NE-AM TUUUNSSS!!!

www.flickr.com/photos/22910738@N06/sets/72157603734115858/" target="_blank">AVEM CEVA POZUTE...

CRESTEMMM MAAARI!!!

Mergi la inceput