Inimioare de iulie - august 2005 (18)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Hehehe fetele mele incepurati petrecerea fara mine bag de seama

LA MULTI ANI LA MULTI ANI LA MULTI sa cresteti mari si puternici, sanatosi si intelepti, sa aduceti bucurii celor din jur.

La constanta de care de dau dovada poate ar trebui sa fac urarea tuturor inimioarelor de azi.

Laura, concediu placut si mult soare si la intoarcere sa-mi aduci si mie o bucatica de soare, mare si nisip

Cryna, de acu ar trebui sa te mai relaxezi si sa savurezi fiecare zi , viata chiar e frumoasa

Trebuie sa-mi cer scuze dar nu mai stiu cuiimi pare rau.... cine spunea ca foloseste tinctura de propolis? Miiiiiii de multumiri, o folosesc si eu de cate ori este cazul. Din martie Oana nu mai face antibiotice, cand apar mucisorii si tusea apelez la propolis si la uleiu;l de catina, nici macar aparatul salin nu l-am mai bagat in priza decat ocazional.
Singurul lucru de care ma mai vait acu este timpul care trece mult prea repede.
Burticutelor le doresc sarcina usoara si bbei sanatosi.

Aaaaa si mai e ceva... ori intru la menopauza ori am pus-o (cu trompe legate???)

Poze noi vom avea in curand, fara carlionti de data asta ca a ajuns foarfeca in mana Oanei.

Pupici multi si sanatate!

Mandrutzele mele Diana (29 sept.1991) si Oana (18 iul.2005)

pozne-npoze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valcampan spune:

[red]LA MULTI ANI BIANCA ! LA MULTI ANI RARES ! Sa fiti sanatosi, voiosi, cind veti creste mai mari am sa va urez si 'la punga grosi' ! Laura, felicitari mamico pentru comorile tale si inca o data marturisesc ca te admir.[/red]
Eu sunt si eu mama cu norma intreaga de o saptamina de cind David a venit de la tara. Arata bine, vorbeste mult acum in fiecare zi invata cite un cuvint nou si in general stilceste si ma bufneste risul cind il aud. I-am facut analizele si nu sunt incintata de cum i-au iesit pentru ca la fier are peste valorea maxima. Din acest motiv m-a trimis la Institutul de hematologie pentru a-i mai face o analiza electroforeza se numeste. Ne-a programat pentru aceasta analiza abea pe 15 iulie . Pina atunci am de gind sa-i repet analizele la spitalul Grigore Alexandrescu sa fiu convinsa de rezultate. La analizele facute acum nici nu apare numele laboratorului unde au fost facute, recoltarea de singe a fost la spitalul Victor Gomoiu dar laboratorul habar nu am care este.Diagnosticul prezumtiv este talasemie si am citit pe net despre aceasta boala si m-am ingrozit. Pina pe 15 iulie insa nu am decit sa astept, sa ma imbarbatez ca alta solutie nu am si sa sper ca nu se va confirma boala. Sunt inca nauca, mai pling seara ca sa ma descarc dar ma voi linisti pina la urma. David habar nu are ce se intimpla e mereu vesel,dulce si energic si nu vreau sa ma simta ca sunt ingrijorata.A si era sa uit si e musai sa-l laud ; a inceput sa faca treaba mare la olita !!!!! Pisu face la wc de un an dar treaba mare, daca va aduceti aminte , va scriam ca o face pe el. Ei i-am cumparat colc pt wc si decit sa faca acolo a preferat sa se aseze pe olita. Acum ne anunta de fiecare data cind ii vine si e mare bucurie. Il voi putea duce linistitita la gradinita acum, sapatamina viitoare am inteles ca se vor afisa listele cu copii inscrisi sper sa fie si numele lui David pe acolo.
Inchie aici urindu-va tuturor week-end placut si HAI ROMANIA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Marami, multumesc pentru sfat . Si sa stii ca asta imi spun si eu in fiecare zi: "de acum ar trebui sa ma linistesc... sa nu mai stau cu 'frica-n san'... sa nu mai fiu panicoasa... sa-mi fie bine si gata." Adica, sa-mi vad de viata mea si a puiului meu! Mersi .

Valcampan, imi pare rau sa aud ca David are probleme de sanatate . M-am uitat si eu pe net la ce inseamna talasemie... si, dupa cum povestesti tu ca ar fi David (simptomele), eu zic ca are o forma usoara . Iti tinem pumnii ca la urmatoarele analizele sa fie totul bine, sa nu aiba ceva grav . Multa bafta . Si felicitari pentru vorbitul mult si facut cacuta la olita . Succes si cu inscrierea la gradinita!

la toate fetele.








"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


Heeeiii, tocmai vizionai niste pozute superbe cu doi shtrumphei frumooosi, cu doua tortulete superbe (mai ales ala de la gradinita, cu Alba ca Zapada )! Lauraaa, vino si pe aici cu pozicile!!! Sunt sigura ca si fetele sunt nerabdatoare sa le vada ! Felicitari pentru o sarbatorire asa de frumoasa!




"Singura lectie de morala care este potrivita pentru un copil, cea mai importanta lectie pentru fiecare moment al vietii lui, este aceasta: ''Nu rani niciodata pe nimeni.'' " - autor: Denis Breeze . - eu completez: ... pentru ca, nu vei putea sti niciodata cat de mult rau si cat de multa suferinta poti cauza!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Poze de la cresa si de acasa


Va multumim mult, mult mult pt urarile si gandurile voastre. Culc shtrmphii si revin. Pupi multi, sunteti tare dragutze!



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

LA MULTI ANI GINERICA, R A R E S!

LA MULTI ANI, B I A N C A!

Sa fiti mereu sanatosi,voiosi,fericiti, sa luminati viata parintilor ce va iubesc cu toata fiinta lor!
Pupici speciali de la Victoria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

La multi ani puisorilor aniversati azi!!! Sa cresteti mari si sanatosi!

Ce-a trecut timpul....Doamne,parca ieri eram la inceput de drum cum s-ar spune!


Marami,spune-mi si mie despre tinctura de propolis si uleiul de catina. La ce ajuta in raceala,cum se da?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Fetele,de Irina si de Anis nu mai stiti nimik?Nici pe messenger nu le mai vad on-line de mult. Sunt bine? Anis cand trebuie sa nasca?

Noi suntem bine...de azi am bagat si apa in piscina si ne-am balacit...o gramada.A fost tare frumos,ne-am si bronzat.

Sunt obosita si ma duc la nani dar mai intru si maine ca vad ca s-a mai animat subiectul nostru.prea era liniste aici!

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

Buna fetele!
Laura am vazut pozele primilor nostri aniversati!Superbi amandoi!Mie mi-a placut tare mult poza in care Rares papa figurina de pe tortul de acasa.Iar Bianca este taaare draguta cu motuletul ei!Sa va bucurati de ei,sa fie sanatosi!
Vali sanatate pt David!Si eu am citit pe net dupa mesajul tau si sper ca din manifestarile Davidutului sa nu fie o forma grava!Va pupam si tinem pumnii ca analizele de pe 15 sa iasa bine!
Marami asteptam poze cu mandrutele tale!

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

RARES SI BIANCA

Sa fiti sanatosi, fericiti si sa aveti mult noroc in viata!

Laura, ce frumosi sunt copiii tai! Ce mari au crescut! Mi-au placut enorm pozele. Sunteti o familie superba!

Vali, sa dea Doamne Doamne sa fie bine David! Felicitari pentru olita! Si Tudor a avut aceeasi problema si tocmai am rezolvat-o si noi. Ramane pampersul de noapte, dar nu ma grabesc, ca pentru ala trebuie sa ma trezesc noaptea si nu prea-mi surade ideea.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.20059+
Delu Prichindelu'
BB2
Tudor

Mergi la inceput