vitamina d3 injectabil !!!!

vitamina d3 injectabil !!!! | Autor: adriana15

Link direct la acest mesaj

buna.pediatra ne-a zis ca fetita mea de 2 ani si 3 luni ar avea ceva semne de rahitism adica coaste evazate usor la baze si picioare in x si ne-a recomandat d3 injectabil,5 fiole de 200.000 ui care vor fi facute dupa o anumita schema.ideea este ca nu stiu cum sa fac rost de ele.daca ma poate ajuta cineca,contra cost,evident,as fi f fericita.pt ca imi pare rau cand ma gandesc ca fata fiind va avea picioare in x.si asa nu stiu cat se vor mai corecta chiar si cu d3 injectabil.
va multumesc si astept raspunsurile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Si eu i-am facut de cateva ori fetitei mele d3 injectabil pentru rahitism si i-a prins foarte bine. Intr-adevar, este o mare problema ca nu se mai gaseste in Romania. Pediatra noastra ne-a spus ca la noi nu se mai fabrica, dar se mai gaseste in Italia. Noi am avut noroc ca parintii altor copii au putut sa aduca din Italia si am obtinut si noi o fiola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

aceeasi problema o avem si noi.
vitamina d3 injectabila am gasit in Italia.
adriana15 iti dau coordonatele mele, ca urmeaza sa comand din Italia.

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Din cate stiu eu picioarele in X se pot corecta... parintii unei verisoare de-ale mele au dus-o la Ortoprofil (www.ortoprofil.ro) si i-au facut niste talonete "personalizate"... din pacate la scurt timp dupa asta au plecat din tara si nu stiu ce s-a mai intamplat dupa... dar oricum, poti sa te interesezi la firma respectiva.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiu44 spune:

D3 injectabil se gaseste si in turcia.
este 15lei fiola. si eu mi-am comandat, nu a gasit de 200 unitati dar d-na doctor a zis ca nu este nici o probl daca este de 300 unitati. prietena mea merge miercurea viitoare in turcia, adica in 19.03.2008 si daca vrei scrie-mi pe ra_cornea@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

Puiu44, am vazut ca esti din Brasov ca si mine. Te-am adaugat in lista mea de messenger, pentru ca am nevoie de ajutorul tau si al prietenei tale. Trebuie sa-i fac fetitei mele D3 injecatbil, am reteta, dar stiu ca aici nu gasesc.

Simona, Sorina (12 Noiembrie 2004) si Irina (5 Mai 2006)
FOTOGRAFII BLOG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dya_dragutza spune:

si eu am nevoie urgent de vit d3 injectabila fetita are 11 luni si este diagnisticata cu rahitism. dr pediatru mi-a spus ca trebuie sa-i facem urgent aceasta vit numai ca nu se mai fabrica la noi in romania. cine ma poate ajuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ma vad nevoita sa aduc in actualitate acest subiect.

Am nevoie de vitamina D3 injectabila pentru piciul meu. Daca ma poate ajuta cineva sa fac rost de cateva fiole, eu si Tudor am fi profund recunoscatori. Va multumim tare mult!

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput