Mamici prin FIV (1)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Hello!

Ade, bine-ai venit!!
Mihuta, felicitari pt dintisor!!
Pussi, ai citit bine! e o minune ce i se intampla Teodorei si ma bucur f mult pt ea! ce n-as da sa patesc si eu la fel! dar la mine se stie ca e imposibil, macar la voi, celelalte cu trompe intregi..! Tustele frumoase!



Noi am avut vreo 3 zile grele , Filip a facut faringo-amigdalita si ne-am luptat cu febra mare, 39.6-.39.7 ! m-am speriat rau, acum , in sfarsit e bine, i-a scazut la 37.8 si e activ iar. Sper s-o tina tot asa, ca e ingrozitor sa-l vad molesit si bolnavior!



Andicu, mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=9" target="_blank">Bebe Filip Gabriel in tinuta business

Am implinit 9 luni
www.tickercentral.com/view/9fgr/8.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiii
andicule bine ca v-ati revenit. E asa complicat cu vremea asta, nici nu mai sti cum sa-i imbraci afara...eu una sunt derutata.
adaca bun venit
Delia nu dau la nimeni nimic nici daca mai fac 5 fete
ciarli ce faceti? mie mi se pare ca, cum trece vremea lucrurile se complica. Acum stiu clar cand am sticla de lapte in mana si nu mai au rabdare, vor sa pape amndoua si eu sunt una. La masa de fructe mi se pare destul de crunt, le pregatesc o ora papa si la final nici nu le place

fetelor intalnire placuta si sa va ganditi si la noi!

Le-am dat suc de portcale pt. constipatie, 1/4 portocala de caciula si Elena mi-a vomitat si pe nasuc, m-am speriat ca a aspirat.Ai vostri vomita si pe nasuc? ca la noi nu s-a mai intamplat asa.

Ce parere aveti de papa la borcanase? Am inceput sa le dau, au mare succes, dar nu mai mult de 3 mese/sapt. asa m-am gandit eu.

Despre mine... am stari ciudate, am selectat hainutele care erau mici si mi-au dat lacrimile... unde sunt bebelaselele mele mici? Imi venea sa opresc timpul in loc. Seara cand ma pun in pat ma intreb de ce nu ma bucur mai mult de fete si ma stresez ca nu papa suficient... Voi ati avut faze din astea? Uneori ma simt epuizata. Sper sa-mi revin repede.

va pupic pe toate







PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

buna fetelor!
pussi nu stiu ce sa spun cu vomatul asta... ale mele nu au vomat deloc. O singura data Iris cand i-am facut sufle de dovlecei la cuptor si am pus oul intreg ...cred ca de la albus. de la portocala nu vomita niciuna dar nici mare efect laxativ nu a avut. Incearca mai bine cu para dimineata. Fara alt fruct, doar para. La noi a functionat. Karina mai are doi dinti sus si apar si caninii. Deci i-au iesit toti incisivii de sus, unul jos si apar caninii sus. La 8 luni si 2 saptamani Karina a facut la olita...si una si alta! m-am bucurat ca nu s-a stresat si nu s-a speriat de olita.
Am avut o noapte absolut alba, nici nu mai vad de oboseala, fug acasa sa incerc sa dorm putin.
pup toate mamicile!

Lachi mamica deKarina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Oauuu, felicitari pt mersul la olita, Lachi!! eu nici macar n-am incercat inca! sincer, n-am chef sa ma/il stresez cu asta deocamdata!

Pussilina, nici Filip nu a vomat pana acum..nu stiu ce sa-ti zic. Probabil ca a luat-o pe nepregatite si s-a speriat si ea..
Cu senzatia de disperare ca ii vezi crescand asa repede, te inteleg! si eu am trecut prin starea asta, si inca mai am momente cand ma gandesc ca nu mai e asa bebe si mi- dor, dar ma si bucur si sunt fericita cand il vad cum creste si ce face...pe de alta parte, am inceput sa am sentimente contradictorii cu al2lea bebe ! parca mi-e teama ca o sa sacrific din timpul, iubirea si atentia pt Filip daca mai fac unul mic, si ma doare sufletul.. , da nici singur nu as vrea sa-l las sa creasca!

quote:
La masa de fructe mi se pare destul de crunt, le pregatesc o ora papa si la final nici nu le place


cunosc bine sentimentul! si ce mai gatesc cateodata!!! si de legume, si cu ou sau carne, si Filip mi le scuipa si in final, tot la borcanel ajung! noroc ca nu mi se intampla zilnic! am vazut ca e cam refractar la chestii noi; de cate ori ii bag vreo leguma noua, 90 % imi face fite!


quote:
Ce parere aveti de papa la borcanase? Am inceput sa le dau, au mare succes, dar nu mai mult de 3 mese/sapt. asa m-am gandit eu.



Eu ii dau mancare la borcanase de la 5 luni. Am fost asigurata de mai multi dr ca sunt ok, mai ales alea Bio ( de la Hipp de ex). Eu ii alternez : 1 zi ii dau piure de legume cu ou sau branzica si atunci ii fac eu, 1 zi ii dau borcanel cu carnita ( daca e zi de peste, vita sau curcan); cand e zi de carnita de pui, iar ii fac eu. Si ii mai dau borcanele cu fructe ( care nu sunt de sezon: caisa, piersica, mix de fructe) sau cateodata , dupa-amiaza, gustari-desert de la Hipp sau Nestle- cereale sau orez cu fructe ( ale mele nu-i plac ). Da la gustarea de ora 18.00 nu ii dau zilnic borcanel.



Andicu, mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=9" target="_blank">Bebe Filip Gabriel in tinuta business

Am implinit 9 luni
www.tickercentral.com/view/9fgr/8.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

FETELOR MULTUMESC DE PRIMIRE
PUSSI sa sti ca eu le-am dat borcanase de la Hip-hip inca de la 4 luni, dar nu au mancat decat cele de fructe. Nu le placeau mancarurile cu carnita si ce mai era.
MADALINA am o rugaminte, te rog sa modifici la dr. e CRAINA si ora cand s-au nascut DARIUS 09:30, CAIUS 09:35. multumesc.
Ma duc sa va citesc ca mai am restanta din urma. Va pe toate .


Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS si RARES

www.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

Am vazut ca foarte multe fete isi mai doresc cate un Sa va auda Bunul Dumnezeu asa cum m-a auzit pe mine. RARES a venit natural, cand am aflat ca sunt insarcinata plangeam de bucurie si nu mai stiam cu sa anunt pe toata lumea.



Ade cea mai fericitasi DARIUS, CAIUS si RARES

www.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Va pupam feteleor!!!!

Adaca, bine ai venit si sa fiti sanatosi cu totii!!
Mihuta, felicitari pentru dintisori!
Andicu, imi pare rau ca a racit puiul, te inteleg cu stresul, eu sunt ingrozita dupa raceala pe care au avut-o ale mele, pur si simplu am o obsesie cu asta, le verific incotinuu temperatura si afara sa nu transpire. Si eu am fost tare speriata atunci.
Pussi, eu nu vreau sa le dau borcanele la ale mele, mi se par similare cu MC Donald. Tot ce faci tu e mai natural (nu ca nu ar avea si legumele sau fructele de pe piata ingrasaminte sau chimicale, dar macar nu mai adug si eu). Zicea Lachi de para (eu stiu ca perele dau alergii, deci nu le-as da inca). Cu vomatul pe nasuc, cred ca s-a iritat un pic de la aciditatea fructului si cum zic ca sunt calice si mananca repede si cu pofta, cred ca s-a innecat.
Lachi, foarte tare cu olita.

Buburuzele mele au inceput, nu-mi vine sa cred, de cateva zile sa doarma de la 9-10 pana la 6-7 dimineata. Sper sa le tina tota asa. In schimb ma chinui cu panaritiul de la degetelul Leiei, nu i-a trecut nici pana acum.

Va pupam pe toate,
Ciarli, Leia si Maia

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiiiiii

la mine nu s-a terminat ieri distractia numai cu vomitatul Elenei, Ana n-a mancat decat 20 ml lapte pana la ora 21, doar apa si ceai cat cuprinde... prin urmare exclus rosu in gat si dureri de dintisori. Iar am sunat dr.... concluzie: nu portocala e vinovata ci faptul ca le-am dat prea mult sa manace..160ml/ bucata fata de mancare solida. Ma simt super vinovata fata de ele. Dar ele mancau, ca n-am bagat in ele fortat, eram chiar bucuroasa ca le place. Asta este, trebuie sa-mi revin... Iar cu cantitatile tot am citit ... peste tot se da in functie de varsta, greutatea nu e luata in considerare. Iar formula cu greutatea X 1.5 = cantitate totala /zi, la noi n-a functionat niciodata, adica mancam mai putin de atat.
lachi o sa bag si para
andicu mersi de raspunsuri... deci nu sunt singura cu probleme de tot felul
adaca n-am ajuns inca la legume si carnita... prima data sa ma prind eu cum e cu masa de fructe.
chiarli asa gandeam si eu referitor la borcanase... dar cand urla de foame si scuipa ce-i dai ....Mi-au trecut repede toate ideile ...

va pupic



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

Buna fetelor,
nu am timp deloc, va scriu cu o mana, cu cealalta il tin pe BB.
vin si eu la intalneala. Bine ca m-a sunat Ciarli!
despre noi pe scurt
sunt un pic ingrijorata bb nu a luat bine in greutate- 5kg la 3 luni si 57cm
am facut analize si e un pic anemic, asteptam rezultatele de urocultura si copro..
sper sa nu fie decat din cauza laptelui, pe care am putea sa-l schimbam.
va pup pe toate. n-am timp sa va salut pe fiecare bb e tare solicitant
Deja caraie...semn ca da in plans.
-ici

BB George-Ion 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Buna dragele mele ma bucur ca ne adunam cat mai multe la acest subiect.Va scriu si eu in mare viteza caci trebuie sa hranesc Biencuta iar tati vrea calculatorul.De ceva vreme sotul a intrat in sesiune si nu mai am acces prea mult la calculator.Sa va spun cate ceva despre noi o tinem tot asa cu plansul la greu din cauza colicilor.Am observat ca fetita plange de rupe pana face kaka,dupa aceea se potoleste si incepe iarasi daca trebuie sa dea un vant.Oare o fi normala chestia asta,am intrebat aici dr. si zice sa nu-mi fac griji.Deasemenea am avut probleme si cu greuatea in saptamana 4 a scazut in greutate sa mor.Atunci am inceput sa ii dau si lapte praf combinat cu sanul si am luat intr-o saptamana 600 de grame in greutate.Acum se zice ca ar fi cam mult intr-o saptamana voi ce parere aveti??Cam cat ar trebui sa ia in greutate saptamanal bebelusa??,aici mi-au zis ca intre 150 si 200 de grame.Alceva ce sa va zic eu m-am pomenit cu infectie jos si acum iau antibiotice....uff.
Sper ca zilele acestea sa citesc si eu din urma cand suge Biencuta,iar tati sa termine odata scoala sa avem acces la calculator.
Va pup pe toate inclusiv pe ingerasii vostri

Mergi la inceput