Mamici prin FIV (1)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_d spune:

Mamici foarte dragi,
Va multumesc fiecarei in parte pt linistirile vizavi de chiuretajul de dupa cezariana. O prietena de-a mea insa a tras 10 zile postoperator cu chiuretaj zilnic.
Nu stau prea mult pe .Net ca sunt consemnata categoric si serios la pat, ca cica am mare risc de nastere prematura.
La consultul ginecologic de ieri (31 sapt)
bebelusul are 1900 gr, in schimb e deja intors si fixat cu capul pe col, apasa f f tare, am contractii dureroase iar doctorul m-a rugat ca macar 3 sapt sa-l mai tin in burtic. In plus folosesc No-spa si Gynipral.
Numai bine, va pupup,
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Heloooooooo,
daca nu scria Aurel_Cris in gravidute ca e deschis un subiect pentru mamici prin Fiv nu stiam ...ma bucura.Macar o sa va mai intreb una alta...
Sa fiu sincera acum stau putin stressata sa nu raman gravi natural ca 2 bebei ajung....nu e ciudat sa scriu asta dupa 3 FIV-uri???Voi ce metode folositi ca eu nu as vrea sa folosesc anticoncepionale ca mi-au ajuns atata hormoni cati am facut pana acum.Am intarziere de 10 zile ...
Pussi - da' tu la cat timp ai inceput diversificarea ? cand am intrebat la spital mi-au zis ca pe la 6 luni vom incepe(adika la 5 luni corectate)
Noi sntem Ok,Mihai a avut niste probleme de sanatate ,nu a mancat mult timp dar acum recupereaza(problema care o avea din burtik a degenerat dar vreau sa uit asta) , are 4.200 gr iar Grig are 5.100 gr,e ca un caltabosel .Am sa va pun niste poze dar trebuie prima data sa le incarc pe webshots,abia o sa mai am putin timp.
De ingrasat...aveam 53 kg inainte de FIV , acum am 55 ...alea 2 in plus le-am pus pe burtik,ar tebui sa fac ceva abdomene dar galustele mele ma storc de puteri,toata noaptea fac de garda ca nu-mi sar inca masa de noapte.

Va pupi

Mamica de gemenasi smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns first_carmen spune:

Ginger00 si eu am aceiasi "problema" cu metodele contraceptive. Nu am folosit nimic, ma bazam pe faptul ca nu am ramas niciodata insarcinata natural , ca am o trompa infundata si ca "miscatorii" sotului nu sunt chiar asa de "miscatori". :))
Am fost la un control acum citeva saptamini (ala de dupa cezariana) si mi se propusese sterilet. Acum ma informez mai in amanunt despre ce inseamna un sterilet.

Pupici la mamici si bebei

Carmen mamica de Petru si Stefan din 28 iulie 2007
Pozicile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Saliu fivoase dragi!
Ce ma bucura capitolul acesta numai al nostru!
Vad ca vorbiti de o noua sarcina, eu acum doua saptamani cand am fost la control mi-au spus ca aveam endo de 8 si 8 foliculi, 5 pe stangul si 3 pe dreptul, ce de bebei as mai fi facut, dar cine sa ajunga la ei? Abia a avut la ICSI Dascaleasca cateva jumatati storcite de !
Noi ne pregatim pt luna oct sa facem urmatorul FIV. Pana iese iar pozitiv....haolica sa nu facem majoratul Alesiei!

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:



Carmen , sterilet e un fir cu care se leaga trompele.Si eu m-am gandit dar plec in tara doar in iulie,pana atunci....
Sheritra - asa da, un fratior pentru Alesia

Mamica de gemenasi smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Buna ginger...te asteptam si pe la noi,zuzicile tale...la subiectul clopotei de ianuarie-februarie 2008...daca vrei,noi te asteptam cu drag

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Mama ce de activitate!!!

Sheri, bine ai venit draga mea, chiar ma intrebam ce mai faci?

Diana, stai cumintica sa se faca bebe grasut.

Ginger, eu una, dupa indelungi cercetari (mai e si un articol pe prima pagina la DC) m-am gandit ca pe la 5 luni, 5 luni jumate o sa incep diversificarea. Tocmai bine, multe fructe, legume.
Cat despre sarcina, poate nu o sa ma credeti, dar eu imi doresc din TOT SUFLETUL sa raman gravida din nou (si mie mi-a intarziat si astept cu nerabdare, sper sa nu fie extrauterina totusi). Imi doresc si eu sa raman gravida, sa ma bucur si eu de sarcina ca lumea, adica nu tu hiperstimulare, nu tu dezlipire de placenta, nu tu injectii cu litice din 4 in 4 ore, nu tu travalii false, vizite la doctor, si inima in gat in fiecare secunda. Vreau sa imi fie greata si atat, sa nu suport mirosul de sapun, sampon, parfum, tigarile si cafeaua. Nu de alta dar ce de bani as mai pune deoparte...

Cam asta imi doresc eu. Bine, sotul meu nu stie nimic, el crede ca glumesc cand ii spun ca poate facem un baietel de fiecare data dupa. Deja, spune el inainte, "si acum incepi cu baietelul, nu??". El zice ca nu mai vrea sa auda de pui, ca numai eu am vrut, cine l-a pus pe el sa faca pui?? (cand incep colicii). Ca noi, taaare mult am mai tras cu colicii astia nenorociti.

Va pupacim pe toate fara exceptie,
Ciarli, Leia si Maia


www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Moamaaa ce de lume noua!!! si ce ma bucur!!

Sheri, asa deci?! te pregatesti deja de fratior/surioara! sa-ti ajute DD! esti curajoasa! inteleg ca Alesia e cumintica? hai, da-ne detalii, ce face, cum e ..?
Eu mai astept cam 1an1/2 pana FIV; sper sa reusim pana face Filip 4-5 ani! mi-e teama sa n-o coc de gemeni a2a oara! nu stiu cum m-as descurca!
DIana, sanatate multa si tine-l pe bebe in burtik cat trebuie! ai grija de tine si odihneste-te!
Tia, !


Multumim pt voturi si multi la bbei si mamici!




Andicu, mami deFilip Gabriel (27 iunie 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=9" target="_blank">Bebe Filip Gabriel in tinuta business

Am implinit 9 luni
www.tickercentral.com/view/9fgr/2.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Daaa, daca as fi avut doar un copil mi-as fi dorit inca unul dar asa...aici si concediul de maternitate e de 3 luni...acum am cerut concediu facultativ dar doar pe 6 luni si doar cu 30% din salar.N-ar fi asta problema dar nu as rezista cu 3 bebei mici,si asa e foarte greu

Mamica de gemenasi smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Diana imi pare tare rau,sunt sigura ca daca faci ce zice dr o sa ajungeti cu bine la final{pup]
Ginger, Sheri bine ati revenit fetelor.Si eu ma gandeam de o surioara/fratior mai ales ca Sofia este cuminte si nu am stiut ce sunt aia colici,dar...trebuie mai intai spatiu noi locuim intr-un ap cu 2 camere,speram ca pana la anul sa rezolvam si sa ne apucam de un nou Fiv-ulet vorba Sheritrei pana ne ajung copii la majorat avem timp.
Cu kg in plus nu ma plang am revenit in foarte scurt timp la "forma" initiala cea de slabanoaga
Ieri m-am umplut de nervi nu stiu unde am gasit eu medicul asta de familie pt Sofia dar mare greseala am facut in alegerea ei, vreau sa-i fac galustii vaccinul Infanrix hexavalent iar ea nu vrea zice ca fac experiente pe copilul meu, ea nu stie ca experientele s-au facut deja acum cativa ani cand s-a scos pe piata.Ce imi mai zice nu ar fi bine sa-i dai apa? sau nu mai bine ai incepe sa-i dai cate un bibe 2 de lapte praf pe zi????????in conditiile in care Sofia are 5900g la 2 luni si o alaptez exclusiv.
toate fetele.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput