Martisoare!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Sa stiti ca de cand am vazut subiectul asta m-am uitat expres pe strada s avad martisoare in piept. Credeti-ma ca nu am vazut nici unul. Poate nici nu mai era 1 martie dar stiu ca se poarta toata luna sau macar pana pe 8. Aproape ca ma simt ca o proasta singura pe strada cu martisor in piept, totusi am sa-l port toata saptamana.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

cele doua colege de birou au martisoare in piept.

eu port in fiecare an snurul la mana stanga cu tot cu martisorul de la sot (care e oricum dintotdeauna o inimioara). il port toata luna.

cristina, mama de radu (09.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Eu am avut o surpriza foarte placuta de 1 Martie. Am iesit cu familia mea plus o alta familie de prieteni la un restaurant cu specific rusesc. Atmosfera placuta, mancare "aproape ca la mama acasa"... dar cel mai mult m-a incantat doua doamne de la o masa de alaturi, care purtau snururi mai grosute de martisor, facute frumos fundita si agatate pe bluze. Si ele ne-au remarcat martisoarele (mai intai pe al fii-mi, care se tot plimba printre mese pana sa fim serviti). Am intrat in vorba si am aflat ca sunt din Bulgaria.
Asadar, de 1 Martie, cel putin 5 fete au purtat martisoare si in China! Si parca m-am simtit mai aproape de casa.
O primavara minunata tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Da Tisina, asa este martisorul la bulgari: numai snurul ! Si e un pic mai gros ca al nostru. Am si eu acasa cateva specimene pe care mi le-a adus sotul de la bulgari anul acesta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

MARTISORUL-UNA DINTRE CELE MAI FRUMOASE SARBATORI DE PE LA NOI!

Mergi la inceput