Am nevoie sa ma asculte cineva

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Incognito...

Dumnezeu sa o ierte, si sa o primeasca in sanul LUI.

o voi pomeni in rugaciunile mele ptr toti cei adormiti, pentru linistea sufletelor lor....
m-a impresionat extrem de mult povestea acestui om, offff

Samira...nu am cuvinte...doar lacrimi.

Aveti grija de voi, nu mai putem face nimic ptr cei plecati decat sa ne rugam in continuu ptr ei...


Nikole, mami lui Albastrel(4.08.2007) si fericita 11+cu posibil...Maronel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

asa este nikole....doar atat mai putem face pentru ei...sa ne rugam pentru linistea sufletelor lor




doresc tuturor din tot sufletul sa nu treaca prin astfel de experiente...ce bine ar fi daca s-ar putea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana15 spune:

citesc si pe obraji imi curg siroaie de lacrimi.este ingrozitor de greu sa pierzi persoane dragi.
DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA PE CORINA!
multa putere familiei si speranta ca ea a plecat intr-o lume mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe tatal tau si pe Corina.
Trist subiect! Of Doamne, cata suferinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Dumnezeu sa ii odihneasca in pace pe Corina si pe tatal tau iar tie multa putre sa poti depasi aceasta durere.

Acum 22+ cu bb mic


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

incognito, condoleantze pt tatal tau si pt verisoara ta! n-am cuvinte! viata asta e un mare NIMIC! tu cum mai esti?

*toata lumea sa traiasca, numai noi sa nu murim!!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

incognito, condoleante pt.tatal tau si pt. verisoara ta.

despre operatiile verisoarei tale ai scris īn termeni medicali, si bine ai facut ca nu ai īncercat sa scrii īn termeni uzuali... ar fi fost ... de necitit. Dar chiar si asa mi s-a parut groaznic sa īnteleg cāt au extirpat din trupul ei... si ca si tine, ma īntreb de ce. pt.ca nu īmi imaginez ca vreun dr. īi mai dadea vreo sansa atunci cānd s-a decis operatia la nivelul pelvisului... dar toti dr. stiau sigur ca nu mai avea cum sa fie om īntreg dupa asa o operatie...

a fost greu de tot sa citesc topicul tau ... dar pāna la urma asa urāta poate fi cāteodata realitatea.

ps: la Corina poate nu a fost doar un cancer de col depistat prea tārziu. parca a fost ceva mult mai monstruos si mai agresiv. I-a aparut si la sān īn acelasi timp... apoi s-a extins rapid peste tot... ufff

ps2: am vrut sa-ti scriu o data... sa te rog sa n-o judeci prea aspru, atunci cānd pe buna dreptate te-a deranjat reactia ei... dar ea era īntr-o stare de infern la propriu, si e de īnteles si de iertat cānd cineva devine egoist si centrat doar pe el insusi... din disperare extrema, din cauza ca e nevoit sa traiasca iadul pe pamānt, sa stie ca e distrus, mutilat, si sa stie ca oricum nu mai are mult...
si mai era īnca tānara si nu īsi īmplinise visele legate de o familie, de un copil ... e pur si simplu prea dureros, nu exista cuvinte... sper macar ca viata ei de pāna la diagnosticare sa fi fost una frumoasa...
scuza-ma ca te-am batut la cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Condoleante!
Vorbele nu isi gasesc locul in mintea mea acum!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

incognito, te imbratisez cu drag
Cum mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helen75 spune:

Am citit cap-coada cu speranta ca poate e bine; dar deja, cand ai scris de problemele aparute cu rinichii, etc mi-am dat seama ca e tarziu...
Si Doamne, nu da omului cate poate duce....
E greu cand afli si de cineva nu f.apropiat ca e grav bolnav, dar mai ales cand face parte din familie...
Condoleante si putere multa sa treci peste.
Ai doi strengari care asteapta sa fii cu ei si pentru ei!

Mergi la inceput