Am nevoie sa ma asculte cineva

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Kariguld,multumesc.
Si multumesc tuturor.
Din suflet,

Incognito

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

condoleante pentru tatal tau Dumnezeu sa il odihneasca in pace

plange-ti durerea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns incognito spune:

Viata...ca si gluma machiavelica.
Sa ma ierte Dumnezeu...Sa ma ierte pentru ce am gresit,pentru ginduri,pentru...Pentru toate ce e necesar sa-mi cer iertare.Si sa-i ajute!O spun din tot sufletul.Sa-i ajute!Dumnezeu sa-i ajute!
Vineri dimineata s-a prezentat la Fundeni.A facut o fistula,undeva la abdomen.Peritonita?Stare septicemica?Nu sint prea lamurita.
S-a intervenit aseara in ideea de a se asana focarul infectios chiar daca presupunea efectuarea unei alte stome.Si s-a iesit.Nu s-a mai efectuat o alta stoma.S-a incercat deja tot ceea ce este omeneste posibil.Are metastaze multiple hepatice,pulmonare,osoase...S-a trezit din anestezie dimineata.Nu am vorbit inca.
Probabil miine o va externa.
Ai ei sint disperati.Ingroziti.Nu stiu daca de ideea ca va muri sau de chinul ei pe care il au in fata ochilor.
Deja am facut figuratie cu raspunsurile pe care i le vom da daca ne va intreba ce mai e cu ea.
Se va intimpla...poate zilele acestea...poate la noapte...Nu stie nimeni.
Mi-a ramas in minte de ieri ultimul schimb de cuvinte...-Madi!...cum eram eu...stii ca nici nu mai stiu aproape?...iar eu catre ea-Nu te mai gindi.Uite,eu chiar nu mai stiu cum erai.Pentru mine,acum,ai fost totdeauna asa,nu a existat alt timp.
Nu i-am spus ca o iubesc cum nu i-am spus nici tatalui meu in ultimele minute ca sa nu-si dea seama ca va muri.
Dumnezeu sa-i ajute!Din suflet il rog sa-i ajute!

Incognito

mami de Ioan si Ioana-06.01.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Incognito, multa putere!
E trist! E tare trist mai ales ca este atat de tanara!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Sunt alaturi de tine si de verisoara ta.

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Doamne! ai mila de sufletul chinuit si da-i liniste si izbavirea de durere si zbucium !





"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Incognito, multa putere iti doresc!
multe lucruri se intampla fara ca noi sa le dorim sau sa le cautam, vin peste noi si cumva trebuie sa trecem peste ele.
ma rog pentru liniste si pace pentru voi!

cont pay-pal:mihaela77oprea@yahoo.com

Bazar pt Mihaita

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

Unii oameni au petrecut o viata intreaga si au adunat averi facand lucruri firesti, nefiresc de bine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Dumnezeu sa va ajute!

Cat de greu este sa fii neputincios in fata durerii celor dragi!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Emma este iubire!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Incognito, cum mai e?
Este in rugaciunile noastre!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!

"Nu-i nimic, ce daca... Tot ce-i rau o sa treaca!
Nu-i nimic.... Cad si mereu ma ridic!" Laura Stoica


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Offff...

Incognito...cuvintele sunt sarace oricum,insa...ma gandesc ca NIMENI pe lumea asta nu merita sa sufere intr-un asa hal, si mai ales constient fiind de ce se intampla...

oricat de greu ar fi...lasa-o sa plece...poate intr-un loc mai bun

un gand bun si de la noi, D-zeu sa-i stea alaturi...

PS.Acum mai bine de 1 an, imediat dupa ce am nascut, la vreo 2 luni, am mers la medic din cauza unor sangerari.
M-a consultat si mi-a spus ca el crede ca e ...CANCER.

In momentele alea am aflat pe propria-mi piele ce inseama SOC!
Ca sa nu ma lungesc, de atunci sunt comvinsa, la orice mica problema, durere ca probabil...am asa ceva.
Nu-mi iese din cap expresia medicului, vorbele si impactul care l-a avut asupra mea.

Am apelat si la ajutor de specialitate, nu mi-a placut terapeutul, am renuntat.
Dar...mi-am imaginat ne n ori fel de fel de scenarii, si stiu ca daca e sa sfarsesc astfel nu mi-as dori sa ma "tina"nimeni aici, mi-as dori sa se sfarseasca repede .
Nu mi-as dori sa vad, simt, suferinta celor din jur, ptr ca stiu ca ea m-ar tine prizoniera in dureri si intr-un final groaznic.
Si nu cred ca as merita.

Doamne fereste de o asemena durere...

Nikole, mami lui Albastrel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput