Ajuta operatia de polipi?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mess4u2000 spune:

Chiar nu vrea sa-mi zica si mie nimeni cu ce bani sa ma pregatesc pt. operatie?
Hai, va rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

iti spun eu
anestezistului 50 ron, si dnei dr 100ron.
eu atat am avut si pana la urma atentia conteaza
sunt de parere ca este suficient, si nu trebuie sa le ingras eu buzunarul
oricum dnei dr i-am dat la vreo 30 min dupa operatie pt ca atunci ne-am vazut si am apreciat faptul ca nu a venit intai sa vad cat ii dau si functie de asta sa stie cum opereaza; este foarte blanda si o recomand
anestezistului i-am dat cand a venit in salon sa ma intrebe daca sunt probleme cu inima...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess4u2000 spune:

multumesc mult crisu. Si cum ti s-a parut, a fost multumita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Saso spune:

si noi de confruntam cu o viroza care ca pare ca s-a localizat in zona polipiloe deja de 4 saptamani
de acolo se trage la git si la ureche
totul a inceput o data cu intrarea in colectivitate,anul trecut de gradinita, in perioada rece tot asa am dus-o cu nas infundat, sforait tuse..,.si brusc cum a dat caldura fetita repira din nou bine asa cum a respirat pina a merge la gradinita.
anul asta ne-am pricopsit cu o viroza tot de la gradi: am incercat 2 feluri de antibiotice care nu au dat roade. am icercat si cu picaturile de ochi care contin antibiotic si antinflamator si a fost mai bine atita timp cit puneam picaturile 6 zile apoi imcepe iar.
ultimul control ORL ,orl-istul vestit din cluj- Mihut ne rocomanda scoaterea polipilor
nu stiu ce sa facem. stiuam de la medici de pe alte meleaguri ca daca copilul nu are porbleme de respiratie vara sa-l lasam in pace. adica daca respira bine tott anul numai peste iarna se raceste sa-l lasam cu polipi.
la noi asa este . scuze nu stiu cum sa fac eu acum caut .. cauzele care au impins la a fi musai scoaterea polipilor
adevarul ca acum nu mai stiu nici ce picaturi sa-i dam nici ce medicamente . am ajuns la concluzia ca nu-i mai dam decit picaturi cu sare de mare si inhalant.. si sa vedem cind se incalzeste afara. apropos cind se recomanda scoaterea polipilor? acum fiind 5 garade afara nu e totsi cam frig
eu am fost un copil la care i s-0au scos polipii la 2.5 ani. am ramas cu o rinita cronica. cind e frig afara trbuie sa imi infund narile cu ceva ca ma doare sa respir pe nas .. acolo undeva in nas-gat.
astept .. simptome .. premeditare hotaririi de a scote polipii.

va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess4u2000 spune:

Nu stiu ce sa iti zic [green]saso[/green. Si mie tot ORl ista mi-a recomandat extragerea =vegetatiilor... Daca n-a facut otita inca, nu stii ce inseamna, dar dupa ce va face si o sa vezi ce dureri are, o sa revizuiesti problema. O sa vezi. Eu nu mai rezist sa il vad suferind. Si vad ca marea majoritate a mamicilor spun ca puiutii se simt mult mai bine. Am auzit ca aceste operatii se fac in perioada rece.
Si eu am rinita alergica, fara sa fi avut polipi. Si traiesc asa....

Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

mess4u2000 eu asa cred ca a fost multumita, si daca nu...nu este problema mea
fiecare dam dupa cat ne tine buzunarul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viomary spune:

si noi ne pregatim de operatie dar de ieri a inceput sa-i curga nasul si nu stiu daca sa-i fac analizele maine (cele de sange)si ce o sa fac in continuare,speram sa putem pleca catre Bucuresti sapt urmatoare
voi a-ti avut nevoie de analize ?
Dr a recomandat sa mergem la Budimex -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

eu am mers fara analize
i le-a facut inainte de operatie, chiar acolo in sala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Saso spune:

dupa ce am citit ce ati postat voi ma simt mult mai convinsa decit ieri cind am aflat vestea
cert este ca la nemti altfel se pune problema
nu vreau sa facem otite si figuri.. stiu ca sint dureroase
ma tot gindesc ca o operatie tot operatie ramane. acum am gindeam sa mai consul parerea inca unui ORL-ist
sa vedem.. eu tot sper sa se incalzeasca afara sa vedem cum se v-a comporta
va multumesc.. pt tot



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

ralucutza parerea mes este sa faci aceasta operatie daca ti s-a recomandat.
si eu pana sa fie cazul eram sceptica, dar dupa ce am trecut prin cateva episoade de laringite am zis ca trebuie!
si sa stii ca au fost foarte mari vegetatiile, dupa spusele dnei dr pt un copil d 2 ani si 2 luni; avrut chiar sa mi le si arate dupa operatie, dar am refuzat

Mergi la inceput