VREAU SA SLABESC SUNT DISPERATA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Uite, eu am slabit (in 2004) 17 kg in 3 luni. Am tinut Dieta South Beach, am mai scris pe forum.
Si trebuie sa spun ca NU am facut deloc sport... nu aveam timp si nici forma fizica plus ceva probleme de sanatate. Deci se poate slabi si fara sport.
Dupa ce am renuntat la dieta si am inceput sa mai "scap" in pizza, cioco si altele, am mai pus vreo 3 kg... iar am inceput sa-mi supraveghez alimentatia si le-am dat jos. Acum am din nou de luptat cu vreo 3 kg... puse dupa sarbatori, zile de nastere etc... si incerc sa ma motivez..asta de cel mai greu

Ingrid si Cristi 4 ani si 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Fara sport se poate slabi, dar evident ca nu arata corpul tonifiat. Stiu fete de 16 ani care au 40 de kilograme si sta carnea pe ele ca pe femei de 50. Lipsa de tonifiere a muschilor se vede. Eu am slabit dupa ce am nascut la greutatea dinainte, dar pentru ca nu m-am invrednicit sa fac abdomene (desi in rest fac destula miscare), nu am un abdomen cu care sa ma laud. Intru in aceleasi haine, dar diferenta se vede!
In rest, ceea ce a spus Rory e de bun simt. Nu se slabeste sanatos 20 de kg in 2 saptamini (e clar ca se vor pune la loc), iar fara vointa de a tine un regim, nici mama pastilelor nu face minuni (dimpotriva!!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Vino la "Nou stil de viata" .Te sprijinim noi sa slabesti sanatos,fara efect jojo.

Anca,mami de doi nazdravani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandyprs spune:

Sa va povestesc cum am slabit eu :in primul rand nu trebuie sa sa astepti un rezultat in timp scurt pt ca nu va dura mult.Eu am facut asta in timp si acum ma mentin.Nu mananc seara dupa ora 7-8 niciodata .Am facut multa miscare un program de 1 ora pe zi care il facea Radu Teodorescu(era o revista -- acele exercitii pe care le facea si Cindy Crowford)La mine cea mai importanta e masa de dimineata eu daca nu mananc dimineata sunt un om mort,nu pot sa stau in picioare.Mai mananc la 12 ceva si seara destul de putin pentru ca nu imi e asa de foame.Un sfat important:mancati multe fructe si multe legume ,mai putina carne ,eu nu mananc aproape deloc mancaruri facute in ulei incins(friptura ,mancare facuta cu ceapa prajita,etc).Fructele elimina colesterolul de pe vasele de sange si nu numai.Eu cand manac ceva mai fara carne ma simt mult mai bine si mai vioaie decat daca as minca ceva cu carne--atunci ma simt greoaie.In rest trebuie sa ai rabdare daca esti dtresat nici ata nu iti da rezultate.In cetul cu incetul se rezolva totul.Succes!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marichiri spune:

Daca ai nevoie de un partener in cursa cu kilogramele, ma inscriu cu placere alaturi de tine.Avem cam aceleasi teluri.Astept raspuns pe PM sa ne construim strategia impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tasia spune:

Eu am luat 24 kg in sarcina, acum am revenit la greutatea initiala.
In primul rand trebuie sa ai rabdare si vointa fara ele nu vei reusi sa slabesti.
Nu trebuie sa faci foamea! Mananci ceea ce nu ingrasa in cantitati cat mai mari(fructe+legume), ca sa-ti tina de foame si sa nu fii tentata sa mananci alte tampenii....Bea multa apa. Fa miscare (urca scarile, dute la piata pe jos, plimba-te) Si NU MANCA SEARA CU 4-5 ORE INAINTE DE CULCARE !
Nu e bine sa fii frustrata, daca ai pofta de ceva dulce mananca, dar in cantitati minuscule. Cumpara de la patiserie 1 prajitura mica, nu un platou intreg.
Eu nu cred in diete miraculoase, dupa orice dieta scazi mult in greutate , de cele mai multe ori din masa musculara, iar kilogramele vor reveni garantat la loc.
SUCCES

de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Si eu am luat in sarcina 25 kg. Desi au trecut aproape 5 ani de la nastere, 10 le mai am si acum . Pot spune ca fac eforturi sa ma mentin chiar si asa cu cele 10 in plus. Dupa o anumita varsta se slabeste mai greu.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

quote:
Originally posted by anky

Vino la "Nou stil de viata" .Te sprijinim noi sa slabesti sanatos,fara efect jojo.

Anca,mami de doi nazdravani






Asta i-am spus si eu! dar vad ca nu se hotaraste!
Nici nu a mai intrat pe aici, iar sfaturile curg garla!
Probabil a si uitat unde a postat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amalisimona spune:

Vin eu in locul ei, ma primiti?

Simona, Sorina (12 Noiembrie 2004) si Irina (5 Mai 2006)
FOTOGRAFII BLOG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Dupa o anumita varsta se slabeste la fel de usor, dar cu dieta sustinuta.
Am remarcat la mine ca tin Scarsdale doua saptamani, imi ating anumite obiective, dupa care o iau de la capat. Uit de regimul sanatos pe care mi l-am propus si trag la ciocolate, cipsuri, bauturi dulci.

Mergi la inceput