FIV de toamna IV

FIV de toamna IV | Autor: papadie

Link direct la acest mesaj

Fetele l-am incuiat pe FIV de toamna III dar nu-l mai gasesc delok. daca il "vedeti" ziceti-mi si mie.
In speranta ca n-am facut vreo prostie,
a voastra päpä

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Gand la gand Papa, vezi ca e... sub asta!
karula

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Papadie, Papadie ce mi-ai facut, eu scriam acolo de zor si hop subiect inchis, nu stiam ce s-a intamplat...este ok stai linistita si-ti multumim, oricum vroiam sa facem altul.


Denisa tratamentul aici difera de la dr.la dr. ca si de la o persoana la alta. De exemplu eu am facut timp de 14 zile cate o injectie a 4 fiole de Menogon la aceea ora, seara, intramuscular, nu sunt dureroase stai linistita ca ai sa vezi ca totul va fi bine ai sa vezi. Incearca sa te linistesti si nu te mai gandi la prostioare.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by Pia

Papadie, Papadie ce mi-ai facut[:D

tzie ca tzie...da' ce mi-am facut mie?! la mine nu se mai vede fivIII...pur si simplu nu exista pe pagina mea...am crezut ca l-am sters. iti dai seama ca ma astepta executia publica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Papa nici chiar asa,nu te omoram noi din asta,se mai intampla cateodata din greseala nu din rea intentie, asa ca stai linistita.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Bravo Ralu imi place tonusul tau. Te rog sa o ti tot asa ca avem multa treaba in toamna.
Va pe toate si va urez un week-end bestial.Ne auzim luni.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Asa scrie si pe foaie la mine Menogon Amp Luveris si Gonal F Amp.150 si se fac sub pielea din burta in fiecare zi.Acum mai m-am linistit putin noroc cu voi.Va multumesc ca-mi sunteti alaturi.Distractie placuta va urez si numai bine pentru acest sfarsit de saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ce faceti fetele????Ne-am inmultit dupa cate se vede!Faceti FIv sau va place de noi??!!??Mai bine va place de noi decat sa faceti FIv!!!Oricum e o sansa pt noi toate!!!

Eu sunt bine.Am inceput sa ma pregatesc pt mare.Abia astept sa plec.Ne-au ieftinit si biletul conf ordonantei dlui Ministru.

Mi-au venit si rusii pana la urma pe 25 fix.parca e ceas nu alta.speram sa vina in alta zi dar tot atunci au venit.Pe 7 Aug trebuie sa fac analizele si se nimeresc la Constanta.M-am interesat si au in Constanta Medicover Rombel ca si in Bucuresti.Sper sa-mi trimita anlizele in Bacau ...voi ce stiti ?Sau macar in Bucuresti sau Focsani la Medicover.A zis dan ca's nebuna ca ma duc in concediu sa-mi fac analize dar eu stiu ca daca nu le fac luna aceasta nu ma primeste la FIV in oct ci in noiembrie daca o fi.

Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monbb1 spune:

Buna fetelor,

O parte din voi stiu deja povestea mea dar o sa o repet pe scurt si sper sa ma primiti cu voi...vorba lui Gabi nu ca as vrea sa fac FIV ci mai degraba pt ca imi place de voi.

Deci acum doua luni am aflat ca ceva nu e in regula cu spermograma sotului (2 milioane, mob A+B = 5%, morfologie 78%) si dupa o baterie de analize la mine si la el , s-a tras concluzia ca este oligoastenospermie al el si singura sansa care ni se da este FIV+ICSI

Inca nu am reusit sa ne hotaram ce sa facem, oscilam intre trat naturist si FIV (am dezvoltat mai mult pe subiectul oligospermie).

Va doresc la toate sa iasa bine si pana atunci vacanta frumoasa la cele care pleaca.

Si Gabi, ce analize mai trebuie sa faci tu ca sa te primeasca la FIV in toamna?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Monbb, iti zic si aici ca faza asta de inceput e cea mai crunta. La noi asa a fost. Restul de nereusite ne-au intarit si mai mult. Poti citi si "Pia - cerere de detalii" primul subiect pe care ne-am adunat de fapt cele care am facut sau facem fiv. Am observat ca in Romania tratamentul de stimulare este ceva mai agresiv ca in Occident, si, pentru ca nu exista inca o lege in acest sens, numarul de embrioni transferati variaza, nefiind insa limita aceea de doi cat se pare ca este in afara tarii.
Orice cale ati alege, va doresc liniste in suflet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Monbb,

Eu pt FIV trebuie sa fac analize hormonale.Pentru mine fac analize infectioase:citomegalovirus,toxoplasmoza,rubeola,listerioza,chlamydia,ureaplasma,micoplasma.Aceste analize nu sunt obligatorii.Eu vreau sa le fac pt siguranta sarcinii.
Analizele hormonale sunt in ziua 14 si 21.In functie de ce iese la analizele hormonale se da tratamentul pt FIV.

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput