Mamici si bebici din Pitesti 5

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Bun venit Stefania! Sa ne povestesti mai multe despre voi.
Fetelor vreau sa va urez de pe acum LA MULTI ANI, MULTA SANATATE SI FERICIRE, MULTE IMPLINIRI SI BUCURII SI MULTA IUBIRE. VA DORESC CA ANUL NOU SA FUIE MAI BUN DECAT CEL VECHI!


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Si ca tot v-am urat mai devreme pe toata lumea si sa petreceti bine!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamecitta_C spune:

s-aveti un an plin de bucurii, copiii sa fie sanatosi si voiosi, iar dorintele sa vi se implineasca pe rand, in fiecare zi cate una... la multi ani!

Vlad: 12 ani si Dani: 1 an si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna fetelor! cum ati petrecut sarbtorile?
vreau sa urez si eu La multi ani tuturor, un an mai bun cu realizari si impliniri asa cum va doriti!
noi, asa cum v-am zis am fost 1 saptamana pana in craciun la bucuresti la sora mea unde am innebunit de plictiseala, pt ca am stat numai in casa ca era f frig afara(am iesit maxim 25-30min afara cu copiii in parc), si de oboseala pt ca nici rares nici rebeca nu s-au adaptat asa de bine in casa straina. rebeca nu s-a odihnit cum trebuie pt ca era f mult zgomot de la masinile care treceau pe linia de troleu (desi troleul nu funtiona) si destula lumina fata de camera ei motiv pt care ziua abia atipea cate 30-40min dupa lungi plansete si urlete, iar rares care aproape a demolat tot in casa in lipsa de alta activitate (nimic nu mai era pus la locul lui incercand sa le ridicam pe etajele superioare ale mobilei sau sa le pitim cat mai departe de el), a terminat "bunatatile" din bradut si aproape ca a ars statia de beculete pt ca nu ne lasa sa il scoatem nici 10min din priza ca iar il aprindea. asa ca dupa craciun ne-am intors bucurosi in casa noastra impreuna cu sora si cumnatul unde rares a continuat lista de prostiute zilnice (de data asta nu beculetele au avut rolul principal, ci globuletele pe care le muta de 30 de ori pe zi dintr-o parte in alta a bradului pe ideea "lasa frumos asaaaa"), dar macar rebeca s-a odihnit asa cum trebuie dupa 6 zile de nesomn.
revelionul a fost mai galagios decat ne programasem pt ca au venit in ultima clipa niste musafiri neprogramati initial (2 adulti si 3 copii), deci in total am fost 10 adulti si 5 copii. am dat-o pe rebeca de grinda dupa 12 noaptea cu o parte din mosi, iar a doua zi am luat-o de la capat cu masa pt restul de mosi si uite asa ne-am strans iarasi 8 adulti si 4 copii.
in rest rebec este in perioada de dinti si este cam nervoasa. nu doarme cum trebuie noaptea de mi bine de 1 luna. bea f mult ceai ca sa se calmeze, lapte mai putin. pe timpul zilei mi mult pacalita decat debuna voie bea laptele. in schimb ar sta cu noi la masa si ar manca mancare normala. rares a avut o perioada cand nu a mancat decat dulciuri, asa ca le-am taiat de tot dupa lista desi cere in continuare, insa nu ne mai lasam induplecati sa ii cedam. incerc sa ii dau sa manance fructe cand ii dau rebecai dimineata, insa nu prea am succes. mananca mar cand si cand,bea suc de portocale zilnic aproape (uneori uit sa ii fac cu cata treaba am pe cap), dar de banana nu vrea sa auda, de kiwi nici atat, nici para nu ii place. cereale f rar mananca dimineatza.
cam atat despre noi. va astept si pe voi sa povestiti peripetiile voastre.

Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamecitta_C spune:

a fost cineva dintre voi la primarie sa intrebe sau sau sa depuna cererea pentru indemnizatia de 85%? eu n-am ajuns, da' sper maine... si va anunt...

Vlad: 12 ani si Dani: 1 an si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

La multi ani!!!!!!

Am si eu o veste...uitati-va in semnatura.

Raluca mama Rianei(2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

felicitari raluca.... ma bucur din suflet pt tine si poate, cu putin noroc, veti avea pereche!!! in cate saptamani esti? s-a intamplat pur si simplu sau l-ati programat?!? usor usor se inmultesc pitestencele cu 2 copii... bravo! cine este la rand? cine mai doreste, cine mai pofteste? nu bateti pasul pe loc fetelor... fiti curajoase!!!!

Mirela + Rares (19 aug 2006) + Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamecitta_C spune:

felicitari, raluca
sa ai grija de tine si sa ai o sarcina cat mai usoara...
tine-ne la curent cu ce vi se intampla...

acum, ca v-am promis de ieri, sa va spun cum e cu indemnizatia 85% in pitesti: trebuie luat un formular (care cica apare dupa 15 pe maternitatii la o cosmelie cu tipizate), mers cu formularul la serviciu si completat cu veniturile nete astfel: de 2 ori luna anterioara nasterii copilului si numarat inapoi pana se fac 12 luni... cu veniturile astea se merge la directia muncii (casa de pensii), la intrarea din stanga, etajul I, camera 4, unde se mai completeaza o cerere... a, si mai trebuie copie dupa buletin si dupa certificatul copilului...
azi cand am fost eu nu era nimeni acolo... mi-a zis tipa ca nu e graba sa depui, ca oricum nu le-au facut nici softul in care sa lucreze...

Vlad: 12 ani si Dani: 1 an si 10 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Raluca felicitari! Sa ai sarcina usoara si un bb sanatos. Si la Maya vine bb. eu raman se pare printre putinele afara din lista, dar n-am mai mult de 31 ani. Se pare ca sunt o adolescenta!
Mirela da tare v-ati distrat de sarbatori, cel putin tu n-ai avut timp sa stai jos. Si cu gerul asta puiutii nu prea pot fi scosi pe afara.
Noi de ziua lui David (nepotu) am avut un accudent tare urat: printesa a alergat , a dat cu capul de perete si a lesinat (de la plans) si s-a invinetit, i-a cazut capul in piept de am crezut ca moare. Totul a durat cam un minut. La cap a fost un pic rosie atunci seara, la arcada, dar a doua zi nu se mai vedea nimic. L-am intrebat pe pediatru, dar la neurolog n-am ajuns. Erica cand plange are stilul de "lesina" (nu mai respira si ramane blocata), dar doar vreo 2-3 secunde. Ce o fi fost?
Pupam toate fetele

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03/sets/72157600504728447/" target="_blank">1,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gwendoline spune:

Felicitari Raluca , Felicitari Maya!!!!!
Fetelor v_ati pus pe treaba asa treba !!!!

Eu incep so duc mai greu nu prea dorm noatea si obosesc din ce in ce mai usor, mai putin,Gwendoline e bine sanatoasa Doamne ajuta nu sa inbolnavit si am fost la munte si un frig acolo.....Acum e la gradi si are un prieten Darius toata ziua ma inebuneste cu el si la gradi cica stau numai inpreuna se tin de mana se joaca inpreuna.... imi marit fata!!
Criza asta ma cam streseaza , din cauza ei cred ca vom pleca in Franta mai repede adica e posibil in lunile care vin , ar eu e posibil intr_o saptamana nu e sigur ma cam dat peste cap!!



Gwendoline poze noi

Mamica de Gwendoline(16.06.2005) si insarcinata 33 saptamani

Mergi la inceput