hainutele la bebe

hainutele la bebe | Autor: arima

Link direct la acest mesaj

am si eu o mica problemuta: hainutele lui bebe cu ce fel de detergent se spala? mi s-a spus ca hainutele noi, se spala inainte sa fie puse pe bebe. dar cu fel de detergent? si la masina sau de mana?
e primul bebe...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monu spune:

exista mai multe tipuri de detergent pentru bebelusi.
de exemplu TEO BEBE


, mami de printese
Alexia - aparatoarea lumii si Antonia - avangardista

Sa lupti si sa cauti sa gasesti si sa nu te lasi doborat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Intr-adevar e bine sa le speli inainte de a le purta prima oara, ca cine stie pe unde au stat.

Dar eu i le-am spalat de la bun inceput cu detergent normal ( Ariel ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Eu i le-am spalat cu detergent obisnuit, la masina, dar le-am clatit de 2 ori.

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MAO spune:

Intotdeauna am spalat hainele inainte de a i le da lui bebe (fie ca sunt noi sau "mostenite").
La primul bebe am folosit initial Dermalin, dar am renuntat pe la 5 luni, cand am inceput sa-i dau fructe (nu ieseau petele deloc).
La al doilea bebe, le-am spalat de la inceput cu detergent obisnuit (Ariel sau Persil), am pus balsam varianta "Sensitive" si le-am clatit foarte bine (masina are optiune de clatire suplimentara).
Si le-am calcat foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu i le-am spalat si inca le spal cu PERSIL SENSITIV la masina de spalat 40 grade apoi la clatire cu lenor sensitiv.

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

mami si bubulina IASMINA ALYSSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Si eu i-am spalat intotdeauna hainutele noi. Folosesc Dermalin, il iau de la farmacie.

Mie mi se pare normal sa-i spal hainutele noi, mi se pare mai igienic.

fianna cu www.flickr.com/photos/14295400@N03/sets/72157603680539275/" target="_blank">printisorul Matei
(01.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Eu folosesc Sano sensitive pentru bebelusi, lasa hainele foarte moi, asa ca nu mai necesita balsam.

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

eu le-am spalat cu ariel normal. si la masina automata, functia "delicate". le-am limpezit f bine si apoi balsam silan, etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

Folosesc detergent normal de la inceput insa setez masina sa clateasca mai mult. Mai ales cat e mic, trebuie spalate hainele noi.

Mommy to www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Jasmine

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Eu am o regula: tot ce e nou se spala inainte de a fi imbracat, fie ca e vorba de hainute de bebe, fie ca e vorba de haine pentru noi!
Eu le spal pe toate cu detergent obisnuit (Ariel), si am grija sa le clatesc bine (ii dau doua clatiri).
La primul bebe ii spalam rufele de mana (paranoia mea), insa la al doilea nu am mai reusit (programul meu era de doua ori mai incarcat), asa ca le-am bagat la masina de la inceput.
Mult succes, si sa cresteti mari!

Mergi la inceput