Cum dam jos burtica?

Cum dam jos burtica? | Autor: Angelinne

Link direct la acest mesaj

Eu nu am avut niciodata pina la 35 ani burta...eram plata complet///de ziceam ca niciodata eu nu o sa am asa ceva...dar in iarna asta m-am pricopsit cu o burta./...de sunt socata...nu imi vine sa cred....oare ce sa fac sa o dau jos.? Sala? Caci sport nu fac deloc!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Alergat , alergat , alergat , aerobic.

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Initial creeata de Angelinne

Eu nu am avut niciodata pina la 35 burta...eram plata complet///de ziceam ca niciodata eu nu o sa am asa ceva...dar in iarna asta m-am pricopsit cu o burta./...de sunt socata...nu imi vine sa cred....oare ce sa fac sa o dau jos.? Sala? Caci sport nu fac deloc!!!


Angelinne




Sport (abdomene) si dieta daca e cazul.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

quote:
Originally posted by Criss75

quote:
Initial creeata de Angelinne

Eu nu am avut niciodata pina la 35 burta...eram plata complet///de ziceam ca niciodata eu nu o sa am asa ceva...dar in iarna asta m-am pricopsit cu o burta./...de sunt socata...nu imi vine sa cred....oare ce sa fac sa o dau jos.? Sala? Caci sport nu fac deloc!!!


Angelinne




Sport (abdomene) si dieta daca e cazul.

Criss si Alex (11.05.2003)



Abdomene mai putin , pt. dat jos burtica mai repede efort aerob , adica mult jogging , multa bicicleta si evitarea anumitor mancaruri.
Spun asta din experienta prietenului meu care a fost fericitul posesor al unei burtici crescuta cu multa igala si multa bere , care facea abdomene la greu si injura cand simtea patratelele sub un strat de grasime
cand s-a apucat de bicicleta intr-o luna a fost jos toata grasimea. Evident facea in continuare si abdomene , dar bicicleta e baza.

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Acum depinde de ce fel de burtica e:-)Daca e doar"moale"si fara grasime,atunci merg abdomenele.Daca vorbim de grasime localizata,are dreptate Xio,abdomenele nu te ajuta prea mult,trebuie efort aerob(bici,alergat,role,etc) pentru eliminarea grasimii.Cu abdomenele construiesti muschi dar nu elimini prea repede grasimea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

E cam moale....si m-am apucat si de abdomene si vai greu imi e caci nu sunt obisnuita cu miscarea....insa oare de ce cu bicicleta merge?! Ciudat! Am inceput si o dieta de o sapt dar nu am dat jos nimic,.,,, si sunt tare suparata...ma gindesc sa nu fie ceva hormonal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

quote:
Initial creeata de Angelinne

Eu nu am avut niciodata pina la 35 ani/// burta...eram plata complet///de ziceam ca niciodata eu nu o sa am asa ceva...dar in iarna asta m-am pricopsit cu o burta./...de sunt socata...nu imi vine sa cred....oare ce sa fac sa o dau jos.? Sala? Caci sport nu fac deloc!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristicross spune:

Fetelor, merge si bicicleta de asta de camera?

Mergi la inceput