Lapte praf Novalac

Lapte praf Novalac | Autor: RAMONELLA

Link direct la acest mesaj

A folosit cineva lapte praf Novalac???
Fetita mea nu mai papa deloc bine Nan,si i il-am schimbat cu Novalac AR 1.Asta mi s-a parut cel mai ok la farmacie si a zis farmacista ca e foarte cautat.
Dar din pacate nu prea stiu multe despre el,ca cica e nou introdus pe piata.
Nu ma certati ca n-ama pelat la un doctor,ca sunt satula de ei,si daca ma duc la 100,primesc 100 de pareri...Stiu ca nu e bine sa schimbi laptele praf,dar din fericire fetita il papa si nu a avut ceva reactii la el.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

ramonella in primul rand poti schimba laptele praf pana dai de unu care-i place.Mi se pare normal...doar n-o s afortezi copilul cu un lapte recomndata de nu stiu care pediatru.Ei recomnada dupa ce aud de la parinti stai linistita dar fiecare copil e diferit asa ca cu siguranta n-0 sa-ti accepta acest lapte pt ca pediatra ti-a spus.Fa incercari ...noua cu Nan nu ne-a mers bine,am schimbat nu stiu cate ..in final bea Milumil si acum.Asta e..
succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Mersi mult,Monicuto!!!!Intotdeauna ai un sfat bun!!!

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Ai mei au scuipat Milumil-ul si au crescut perfect cu Bebelac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

quote:
Originally posted by anya

Ai mei au scuipat Milumil-ul si au crescut perfect cu Bebelac!

Anya



Eu cred ca toate formulele de lapte sunt bune din punct de vedere al vitaminelor,cel mai mult conteaza sa le placa gustul.

Si eu am crescut cu lapte praf,si pe vremea aceea ce erau???E drept,n-am crescut prea mare,dar cine ma place,ma placea sa cum sunt.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=483dfce8d8617b598d6e04&skin_id=701&large



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huacin spune:

Buna, ma bag si eu ca musca in ... lapte. Nu am mai intrat pe forum de ceva vreme si acum m-am agatat de primul subiect cu iz cunoscut. Si Doamne!!! ce cunosc Novalacul... Pe scurt: am un bebe de 1,6 ani. Pana la vreo 9 luni a stat pe Novalac. AR este anti-reflux, adica daca bebe regurgiteaza mult. AC e sfant!!!!!!!!!! adica E ANTICOLICI! Eu m-am chinuit tare cu colicii la baiatul mare. La acesta mic, am dat AC in combunatie cu AR jumi-juma pana ne-am facut mari, mama! si ce mari!!! La 8 luni juma' avea 12,5 kg, nascut la 3,2 kg. Nu era obez, era si mare. Acum, la un an juma are 14 kg, e plinut, dar nu mai e gras.
In alta ordine de idei, mie Novalacul, cu toate variantele lui in functie de nevoie, inclusiv cel antidiareic AD, mi l-a recomandat pediatra. Ideea este ca AR-ul este mai gros. Galustii mele i-a placut foarte tare. Combinatia AR cu AC i-am dat-o de pe la o luna pana pe la 6. poi numai AR.

Valentina(30ani), Alexandru(5ani), bebe Andrei (8 luni) si taticu' Gaby (30ani)

Mergi la inceput